19.08.19/18:38

log tutmak ??

Başlatan berry, 15.09.07/18:05

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

log tutuyor musunuz?

evet
3 (37.5%)
hayýr
5 (62.5%)

Toplam Oy Verenler: 5

berry

internette yaptığınız konuşmaları kaydediyor musunuz? mesela ayarları yaparsanız msnde biriyle konuşurken yazılanlar otomatik olarak saklanıyor yani bilgisayarınız log(kayıt) tutumuş oluyor..

gündelik yaşamda konuştuğumuz her lafı kaydedebilme imkanımız yok..iyi ki de yok..ama bu bilgisayar kayıtlarını ele alırsak önceden söylediklerimizin ummadığımız bir anda önümüze gelmesi yada başkaları tarafından 'duyulması' mümkün hale geliyor..

karşı taraf istemeden log tutmak ne kadar etiktir?

siz log tutuyor musunuz?

bi de anket ekliyim, merak ettim çünkü :)

son tango

asla tutmam ..ama tutanlar gördüm,hatta tutup bunları başkalarına izinsiz copy yapanları da..
adını bile şimdi öğrendim..log tutmakmıymış o? :)

CEMREM

Hiç tutmadım ama bu iyi fikir gibi :)

asya

belki bazı önemli konuşmalar, bir bilgi içeriyorsa log tutulabilir, onun dışında tek yanlı olarak konuşmaların saklanması etik değil bence de.

son tango

şey güzel,7 kişi oy kullanmış ama fikir belirtmemişler..

asya haklısın,bence de etik değil .. ha,sevgilindir,hatıra diye saklıyodur,anlarım.zaten bu durumdan senin de haberin vardır ..ama normal konuşmaları,ilerde kullanmak maksadı ile yapılan saklamalar çok ayıp bişi..

Ruler of the Ruins

Bütün konuşmalarım kayıtlıdır, aleyhinize delil olarak kullanabilirim :)

Bu işin şakası tabi ama tutmakta fayda görüyorum, geçmiş zaman olunca okuması güzel oluyor, eski hallerimi yada eski duygularımı, düşüncelerimi görüyorum. Nostalji bir çeşit.

Bazen de eskiden kalma çok güzel diyaloglar buluyorum ki onlar benim için çok değerlidir.