16.07.19/10:11

türkiyede halkın haber alma özgürlüğü ve medya....

Başlatan kingguitar, 17.09.07/03:44

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kingguitar

halkın haber alma özgürlügü cok popüler bir cümle sakız gibi oldu bana göre. halkın ne haber alma özgürlügü hakkında  bilgisi var nede medyanın kendi farkındalıgından. medya kendi içinde koca bir impartor. istedigi haberi istediği gibi sunmakta serbest. halkta verileni almakta serbest.......haber almaktan cok garip garip terimler ögreniyorz medya maymunu, medya patronu, medya uşakları gibi aklıma gelmeyen bir kac sözcük daha var....... vel hasıl basın ve medyaya ne ekersen onu biçersin
:knuppel2:

deliçocuk

suanda birgün gazetesi muhabiriyle kafayı çekiyom...ama o içmiyor...çünkü kustu....daha fazla içemiyor...
ona soruyoruz bunu ve cewaplıyor bağımsıuz olduğunu soylediği bir gazetenin muhabiri olarak...(patronsuz gazete)

-haber alma özgürlüğü iktidara göre değişir...ve haber her iktidara göre manupule edillir...türkiyede muhalif habercilik yani medya yook..çünkü iktidar bu büyük gücü çıkardığı yasalar yani yasaklamalarla hep kendine muhtaç duruma geitrmektedir...buna rağmen yine iktidardan uzak olduğu iddiasıyla yola çıkan basın ve medya kuruluşları bugün kapitalizmin en büyük tekelleri aslında..
fazla uzatmaya gerek yok..bu cümle yeter diyorum...
türkiyede haber değeri taşıyacak hiç bir şey medyada yerini bulamamaktadır...türkiye herşeyden geri fakat haber olayında kendini aşmış durumda!!!
herşey olaganlaşmış durumda..yada insanlar oyle bir yonlendirilmişki zaten gerçek habere yalandır yakıştırmasını yakıştırıp iktidar yaltakçılığını yaşamaktadır... uzatmayalım.. yok yok yok....

gladiator88

leodark

ekinler kurudu yağmur yağmıyor
okul bitti iş başa gelmior
sevdiğim kız bana varmıyor
medyayı niideeem haberi niidem

karaprens

eşek demiş - karnım aç.
-bekle, bahar gelsin otlar büyüsün, yersin

bahar gelmiş otlar büyümüş eşek ölmüş........

kingguitar

Alıntı yapılan: karaprens - 17.09.07/04:45
eşek demiş - karnım aç.
-bekle, bahar gelsin otlar büyüsün, yersin

bahar gelmiş otlar büyümüş eşek ölmüş........
iyide eşşeğe kim demiş bahar gelsin otlar büyüsün diye... :)

asya

Daha önce aynı konuda bir başlık açılmıştı zaten.

Lütfen yeni başlıklar açmadan önce arama yapalım arkadaşlar. :)

http://sifirforum.com/siyaset_felsefesi/basin_ozgur_olmali_midir-t19143.0.html