17.07.19/06:34

"Halka Rağmen" ne demek ?

Başlatan fasulye, 20.09.07/08:46

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fasulye

Cumhuriyetin kuruluş yıllarından elili yıllara kadar devam eden tek parti diktatörlüğü olan chp nin kadim sloganı "halka rağmen, halk için" sözünün anlamı üzerinde tartışmaya ne dersiniz ?

deniz

chp böyle bir sloganı resmen söylemiş mi ??

deniz

ben de bunun açıkça ifade edilip, sloganlaştırılıp sloganlaştırılmadığını öğrenmek istiyorum. çünkü hiç bir politikacı açıkça "ey halkım siz aptalsınız sizin yerinize ben karar veririm" diyemez.

...

halka rağmen yönetim şekline demokrasi denmiyor zaten. diktatörlük veya iyimser bir bakış açısıyla teknokrasi olabilir. böyle bir söylem dile getirilmiş ise 'demokratik bir ülkede' anayasal suç işlenmiş olur.

fikir

dünyadaki bütün devrimler ve karşı devrimler(içerikleri farketmiyor) 'halka rağmen' veya 'halkın bir kısmına rağmen' olmuştur. böyle olması birazda zorunluluktur...

RDX

Alıntı yapılan: deniz - 20.09.07/09:29
ben de bunun açıkça ifade edilip, sloganlaştırılıp sloganlaştırılmadığını öğrenmek istiyorum. çünkü hiç bir politikacı açıkça "ey halkım siz aptalsınız sizin yerinize ben karar veririm" diyemez.

öldürdün beni.şimdi güldürdün beni  :2funny:

şehit kanları üzerinden siyaset yapanlar,
bağımsızlığın eğemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmaması için,halkın iradesine salya sümük saldırıp demokrasi elden gidiyor diye yırtınanlar,
ülkenin cumhurbaşkanına saygısızlık yapıp kıvırtanlar,
şerefsiz medya ki, örneğin bugün cumhurbaşkanı org. iadeyi ziyaret ediyor,haberi gerilim müziği eşliğinde veriyor,daha birsürü bilmem ne bela.....

evet halkka aptal demek istiyor ama artıkın yemiyor. aptal olan kendileri.
halkı aptal yerine koyanları oyacam.ben oymazsam gelecek nesil oyacak
içine öle bade felanda koymayacak
vurduğunda boş bir ses çıkacak,gözleri bomboş bakacak

yada 10 litre su içirip karnında dombelek çalacağım  :2funny:
yooo gülmeme bakmayın çok sinirliyim aslında  :knuppel2: