20.07.19/11:24

Hadis dini

Başlatan Mahmut Akar, 20.09.07/09:20

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bir müslüman hadislere ne kadar deðer vermeli?

Hiç bir deðeri yoktur
2 (22.2%)
Her biri bir öðüt veya buyruktur.
0 (0%)
Sahih olanlarý deðerlidir
4 (44.4%)
Gerektiði kadar
3 (33.3%)

Toplam Oy Verenler: 7

davar çobaný

"inna lilllah ve inna ileyhi raciun."

arajman bacı bu ne demek, kötü bişey olmasın ha.

flzf

senin allah ının gücü demekki her insanın ana dilinde rahatlıkla anlayacağı bir kitap indirmeye yetmemiş :)

nisan

Kuran'i Arapcadan Turkce'ye Yasar Nuri cevirmedi ki? Pes dogrusu!

Meksikali ile Turkce konusulmaz ki ama...

Yok o sistemin bir cilvesi, konuyu sizin adinizla acmak olayi uzulmeyin o kadar..

Biz limon tercih ediyoruz genelde..
Alıntı yapılan: flzf - 16.08.08/12:05
senin allah ının gücü demekki her insanın ana dilinde rahatlıkla anlayacağı bir kitap indirmeye yetmemiş :)


Yok aslinda yetmis de o aciklayamiyor. Bugun pekcok dilde Kuran mevcut, dunya uzerinde..

flzf

arapça dışındakiler dakka başı inkar ediliyor yok aslında öyle diğil böyle diye hoş arapça olanlarda inkar ediliyor aslında allahın kitabı o değil diye mesela arapça şeriat yasalarını uygulayan devletleri aslında gerçek müslüman olmamakla itham ediyorlar oysa adamlar sadece o geri kalmış arapça metinlerde geçen cezaları uyguluyorlar ve insanlık dışı kalmışlar :)

conan

Şeriat nedir biliyormuşun. Şeriat diye adlandırdığın ülkeleride gördüklerinle şeriatı aynı kaseye koyuyorsan sen Şeriat nedir bilmiyorsun. sana burda çok açıklandı ama nabalın kafan basmıyorsa. Kusura bakma biras kınayeli oldu ama

flzf

hahaha bakın şekil bir a adam kuranın arapçasını otomatikmen inkar etti

hulasa

Ya hep aynı konu. Karan-Kerimin türkçe veya her dilden olmaması gibi konular. Sürüp gitmekte. Bence yersiz bir talep. Yani anlarsam ibadet ederim itirazı. Zaten onlar bahane anlasalarda ibadet etmezler. İtirazları budur. İnkarları kavi ve çelişkiler içersindedir. Zaten etraflarına baksınlar ve görünenleri görsünler. kalplerindeki mührü aşamaz onlar. Ya şöyle olsaydı ya bu burası saçma gibi akılcılık taslarlar hep. O inkarcıların gönülleri çevirisi olmayan kendilerine bildirilen ayetlerle zaten doludur. Kalpleri ve kulakları ağır tıkaçlar vardır onların. Onlar SACDE nedir bilirler. eğilmek bükülmek alnı yere koymaktır derler. Oysakı etraflarındaki mahluklar eşyalar onlara gözüken şekli secdedir. türkçeye çevirisine aklen bakarlar onlar. İnkarcının itirazları bundandır.Akılcılık ile alakalıdır.Akılcılık da yaratılmıştır rab tarafından.

flzf

yokyaaaaaa minnacık aklınla akılcılıkmı öğretiyosun millete tutturmuşsunuz bi mühür mühür kalbimi mühürleyen dingil mühürlemeseymiş o zaman ya varmı böyle bi salakça düşünce hem adamın elini kolunu bağla gözlerini kör et hemde bu yolda yürü oh ne ala memleket sizin beyniniz bulanmış haberiniz yok tanrıyı şerefsizlikle suçluyosunuz sizin bahsettiğiniz tanrının yaptıkları yeryüzündeki en büyük şerefsizliklerdendir öyle bir tanrı olamaz dolayısıyla bütün müslümanlar yalancıdır

hulasa

Siz zaten anlamışsınız yazdıklarımı, Gerçekten size hak veriyorum. Zaten de ben bu itirazlarınızı anlattmıştım. beni tastik ettiniz. Çok saolun.

flzf

sen dindar olmayan insanların çoğu akıllarını kullandıkları ve saçmalıkları red ettiği için dindar değillerdir mi diyorsun ve böyle dedikden sonra sen dindar bi insanmısın :)