23.05.19/07:08

Siyasi anlamda nasil bir halkiz?

Başlatan nisan, 03.02.08/08:35

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nisan

Siyasi anlamda kisiliksiz bir halk oldugumuz soylenebilir mi?

ekip6

Alıntı yapılan: akrepv - 13.11.07/00:11

Sadece siyasi değil birçok alanda kişiliksiz ve taklitçi olduğumuzu söyleyebilirim.Hatta bunu Almanların bir sözüyle örnekleyebilirim, ''Bayılıyoruz şu Türklerin zekasına, biz asfaltı icat ettik, Türkler yama yapmasını!''

ekip6

Alıntı yapılan: RDX - 13.11.07/00:14

Bence cahiliz. Cahil olmasak doğru siyeseti üretebilirdik. Yada geleceğimizi doğru kişilere teslim ederdik. Ülkenin sorunlarının paparazzi proğramlarında mankenlere, şarkıcılara  sorulduğu ve bu proğramların çok izlendiği bir toplumuz.
Allaha emanet iyimi gelmişiz yada, geçmişte biryerlerde birileri fedakarlıkta bulunmuşta halen onların rüzgarıylamı gidiyoruz belli değil. fransız ihtilali 200 yıl geride kaldı oysa.

Cahiliz. Ben kabul ediyorum cahiliiğimi. Ama gelecek nesillerden umutluyum.

ekip6

Alıntı yapılan: büşra - 13.11.07/00:22

ahmed=cahilsin kabul ediyorsunda neden birşeyler yapayım,çorbada benimde tuzum bulunsun demiyorsun..yada yapıyorsundur bilmiyorum ama burda cahilliğini kabul edip susmayı yeğlemişsin..sen yeni nesillerden umutlusun onlarda onlardan sonraki nesillerden bu böyle giderse evet cahilliğimiz kaçınılmaz olur..
bence cahillik demeyelimde herkes kendi çıkarlarını göz ettiği için oluyor bu olanlar yoksa okadarda cahil bi millet değiliz.. bence

ekip6

Alıntı yapılan: tanya - 13.11.07/00:50

Alıntı yapılan: büşra - 13.11.07/00:22
ahmed=cahilsin kabul ediyorsunda neden birşeyler yapayım,çorbada benimde tuzum bulunsun demiyorsun..yada yapıyorsundur bilmiyorum ama burda cahilliğini kabul edip susmayı yeğlemişsin..sen yeni nesillerden umutlusun onlarda onlardan sonraki nesillerden bu böyle giderse evet cahilliğimiz kaçınılmaz olur..
bence cahillik demeyelimde herkes kendi çıkarlarını göz ettiği için oluyor bu olanlar yoksa okadarda cahil bi millet değiliz.. bence

cahil degil olabilir,ama aptalız koyun sürüsünden farkımız yok
o kadar sindirilmişki insanlar ses cıkaramıyorlar.
direniş gösterenlerde ya terörist yada pkk lı oluyor.
olsun karanlıklar aydınlıga cıkması için insanlar yanması ölmesi gerekiyorsa
yanılacak ve ölünecektir bu ugurda.
başka yoluda yoktur zaten.....

ekip6

Alıntı yapılan: akrepv - 13.11.07/01:02

siyasi alanda orjinal akımlar üretemediğimizi ve sadece taklitçi olduğumuzu söylerken galiba biraz haksızlık ettim kendimize, halbuki Türk Irkçılığının ve Dinciliğin mutasyona uğratılmış hali olan '' Türk-İslam sentezi''siyasi bir akım olarak bize aittir.      maalesef.   :buck2:

ekip6

Alıntı yapılan: asya - 13.11.07/03:15

Çıkarlar neredeyse siyasi yaklaşım da o yöne doğru oluyor. Pragmatist bir yapı var sanırım ve bu da bana çok garip gelmiyor doğrusu. Yarınını değil, gününü düşünme durumunda insanlar. Önce karınlarının doyurulması, ardından beyinlerin doldurulması gerekiyor ki sağlıklı bakış açısına yönelebilsinler.

ekip6

Alıntı yapılan: eksi273 - 13.11.07/06:52

Siyaset konusunda pragmatistiz tabiki.
Pragmatizm yarını düşünmeyi de gerektirir.
Yeri gelir başkalarının haklarını savunmak, kendi çıkarlarınıza hizmet eder.

Sanki 4-4lük bir rejim içinde milletin her ferdi cahillikten kurtulup bi aydın haline gelecek.
yada farklı bir siyasi yaklaşımla tüm sorunlar çözülecek gibi bi zan var.
Siyasetin böyle bir işlevi yok.
Siyaset abartılıp amaç haline gelmemeli.

ekip6

Alıntı yapılan: yakamoz_ay - 13.11.07/14:27

"Cahilim kabul ediyorum ama gelecek nesillerden umutlum"
arkadaşım kaç yaşındasın? artık benden geçti diyen dedeler gibi konuşmuşsun biliyo musun o dedenin bile buna hakkı yok çünkü ona dede diyen insanlara karşı sorumluluğu var, onlara ne verebilirim diye kaygısı var ,sen şimdiden pası gelecek nesle atarsan senin arkandan gelen gençlik niye bunu yapmasın ki?

önce kendimizi geliştirmeliyiz kimse sonsuz bilgiye sahip olamaz ama ister siyaset olsun,ister felsefe,ister fizik,ister ekonomi ... sahip olduğumuz bilbiler bizi başarıya götürür yani siyaset yapmaktan önce siyaseti öğrenelim.

ekip6

Alıntı yapılan: RDX - 13.11.07/21:12

yakamoz_ay ve büşra 

Neden söylediğimi, kelimelerden kast ettiklerimi anlamaya çalışmak ve çıkartımlarınızla kendi düşüncelerinizi yargılamak yerine, beni yargılamaya çalışıyorsunuz ki. Ki benimle ilgili bir bilginizde yok fazlaca elinizde.İşte tamda cahillik budur. Bir insanı biryerde kullandığı sadece bir cümlesi ile tanımlamak. Oda sadece ithamda bulunmak gibi birşey yapmak.. 

tanya

Yine cahilliğimizden isyan ederiz, asi oluruz.
Bu ülkede ki direnişçiler, malesef at gözlükğü takmış olan insanlardır hep. Sorunlarının sadece bir şekilde çözüleceğine inanırlar. Kendilerini halk adına savşan bir kahraman, kurtarıcı ilan ederler. Gerçekte yaptıklarının insanlarının sorunlarını çözmekten uzak, hatta sorunları artırdığından bile bi haberdirler. Geerçekte ego tatmininden öteye geçemezler. Kendi İnandıkları şey için,sadece insanlara bu uğurda zarar verirler de farkında bile olmazlar cahiliklerinden.Yani kolaycı insanlardır onlar.

Oysa eğitim uzun yılar sonra meyvesi alınacak olan zahmetli ve fedekarlık isteyen tek çözüm şeklidir.