20.06.19/09:40

Bir arada yaşamak?

Başlatan ekip8, 05.02.08/00:05

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekip8

Alıntı yapılan: possible_outside - 30.11.07/15:19


Farklı düşüncelerden, farklı inançlardan insanların bir arada yaşadığı bir toplum düşünün isterim. Ama bu hayali bir toplum olmasın. Bir çağdaş batı toplumu olsun. Bu toplumsal yapı sağlıklı mıdır? Ne gibi şeyler üzerine kuruludur? Mümkün müdür, bir arada yaşamak böyle çağdaş bir batı toplum düzeninde? Mümkünse böyle bir, "bir arada yaşam" sağlıklı mıdır; yoksa "hastalıklı" mı? Düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

ekip8

Alıntı yapılan: BlackSun - 30.11.07/15:33


baskın kültür olmadan olmaz. renklilik ancak baskın kültür varsa faydalıdır. Diğer türlü kaos, kimliksiz, hedefsiz topluluk olur. yani toplum olamaz.
bir de bir şey duymuştum. bir yerin yerleşik kültür olabilmesi için oranın insanlarının en az 150 lık orada aile geçmişleri olması gerekirmiş. yani böyle bir baskın kültür üzerine ancak diğer renkler eklemlenebilir. şu an istanbul ve türkiyenin göç alan yerlerini genel sorunu da bu.

ekip8

Alıntı yapılan: Ruler of the Ruins - 01.12.07/03:09


baskın kültür, niye olmadan olmasın?
toplu düzenimiz/düzenleri kaos dışı mıdır?

ekip8

Alıntı yapılan: depresif - 15.01.08/15:24


ama hayali bir toplum olmasın demişsin .. şu durumda, şu konumda,mılletlerin, dunyanın butun lnsanlıgın ugrastıgı şeylere bakınca bu hayal olmaktan oteye gecemıyor malesef. hadi önce insan dedik. çıkarları ne yapacagız cope mı atacagız? baskın kültür demiş dogru demiş. her ınsanda ayrı ayrı bır bencı olma cabası gorecegız. cunku onceden ogrendıklerı bi'seyler var ve bunları silin diyoruz onlara. ogrendıgın hayat tarzını yak, sen artık bır mıllet degılsın. tek mıllet var.. dunyalı :)