25.06.19/02:11

Irkçılık Suçtur ve Cezalandırılmalıdır

Başlatan ekip6, 05.02.08/13:06

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekip6

Alıntı yapılan: akrepv - 29.10.07/23:14

bu bir godwin yazısıdır.(mesaj sayısı yetmediği için tarafımdan açılmıştır)

Irkçılık Türkiye'de ve dünyanın tüm demokratik ülkelerinde suçtur. Yasal olarak bir suç işleniyorsa bu forum kurallarından daha üstün müdür? Saçmalamayın olur mu öyle şey tabii ki de forum ve iki üç ego tatmincisi üstündür. Konuları kitlemek ne demek? Ajan provakatör zihniyetliler provake ediyor diye yazıp okuyamayacak mıyız? Bir de özel mesajla halledin denmiyor mu? Sanki ırkçılarla muhattap
olmak zorundayız. Stalinizm de böyle bir işte TKP'den bu yüzden tiksiniyorum,ırkçılar ödüllendiriliyor.

ekip6

Alıntı yapılan: BlackSun - 29.10.07/23:20

küba krizi esnasında amerikalılar rusları köşeye sıkıştırmak için sorarlar:
"füzeleriniz küba da var mı yok mu ? yalnızca evet yada hayır yanıtını duymak istiyoruz."
ruslar bunun üzerine: "beyler burası amerikan mahkemesi değil" yanıtını verir.

nedense aklıma geldi.

ekip6

Alıntı yapılan: çark_che_kiç - 29.10.07/23:21

değerli arkadaşım  godwin  öncelikle forum kurallarını okumanı öneririm  daha sonra  ise  forum tkp ye ait veya tkp li bir kitlenin kurduğu bir forum değildir  forumda sadece  komünizim bölümüde yok burda milliyetcilik bölümüde var  unutulmasınki  milliyetcilikde bir felsefedir madem  demokrasi var   demokraside de her görüşe saygı duyulmalıdır   ama bu  o görüşü destekliyorum veya desteklemiyorum anlamına gelmez   saygılarımla

ekip6

Alıntı yapılan: godwin - 29.10.07/23:23

Saçmalamayınız.
Avusturya da Naziler soykırım yapmamıştır
dedi diye bir yazar 3 yıl hapse çarpıtırıldı.
Avusturya ne ki dimi? Forum ondan da üstün tabii.
Komik oluyorsunuz.
Forum kuralları ırkçılığı da hoş görüyorsa
O zaman forumda yasal suç işliyordur.
Şimdi hiç manipülasyon yapmayalım.
tekrar ediyorum yasal suçtur forum kuralı ne ya?

ekip6

Alıntı yapılan: godwin - 29.10.07/23:32

Ne düşüncesi?
Yetmedi mi milyonlarca ölü.
Neyin özgürlüğü.
Toplumu din, dil, ırk bazında bölmek suçtur.
Sen bilirsin bu maddeyi.
Daha ne özgürlüğü ya.
Forum kuralları ne yasalar burda geçerli değil mi?
Neden siteler kapatılıyor dava sonucuyla sanıyorsun?
Alice harikalar ülkesi mi burası. Muz cumhuriyeti mi?
Tüm bunların dışında kendinle çelişiyorsun bir kere
Adama bak dün burda sosyalist yazınlar ekliyordun
şimdi liberal oldun başımıza düşünce özgürlüğü deyip ırkçılığı da içine alacak kadar genişledin.
Şöyle bırak içindeki kemalist çıksın dışarı.
Yoksa yasalar belli, kanunlar belli anlamamazlıktan gelmek tasdiklemektir

ekip6

Alıntı yapılan: çark_che_kiç - 29.10.07/23:40

ben liberal miberal olmadım ben yetkilerimi yapıyorum bana verilen yetkiler dışında başka bir iş yapmam kaldıki kanunlar  ülke düzeni bozan herşey suçtur diyor ve bu bütün dünyada da geçerli ne yapalım şimdi anarşizmi de mi  çıkartalım  forumdan ?

ekip6

Alıntı yapılan: godwin - 29.10.07/23:45

Anarşizm nerde suç?
Saçmalama uydurma bir tarafından.
Anarşizm, komünizm bunlar fikriyatta suç değil eylem de suçtur.
Ama ırkçılık alenen her demokratik ülkede fikriyatta da olsa suçtur.
Eyleme gerek duymaz.
Kıvırmayın boşuna.
Örnekledim sadece soykırım yok dedi diye 3 yıl hapis verdiler adama.
Geçmişler karşımıza ırkçılığı yasal olarak meşrulaştırmaya çalışıyorlar.
Ama parti propagandası çekmekten, sokakta rahat, huzur vermemekten geri durmazsınız.
Kıvırmayın boşuna.
Zaten kıvırmanın nedenini de bliyorum ya o ayrı bir tartışmanın konusu.

Çok merak edenler için:

http://www.sol.org.tr/index.php?yazino=15372

Türkiye Komünist Partisi tüm binalarına "Ülkemizi ABD'ye böldürmeyeceğiz" pankartları asıyor. ABD'ye bağımlılığın ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiğine dikkat çeken TKP, halkı bölünmeye, parçalanmaya, savaşa ve ABD'ye karşı harekete geçmeye çağırdı.

(korku mu desem, cehalet mi desem. ne desem bilemedim ki)

ekip6

Alıntı yapılan: istanblue - 29.10.07/23:53

ben sana gayet ciddi bir şekilde sordum bunu... laçkalık yapmanın alemi yok..
sabahtan beri geyiklerdesin bir şey diyemem sana.. tesevci gençler de beni ilgilendirmiyor...
ne yaptıkları da beni ilgilendirmiyor...
benim demek istediğim, insanların değerleri ile oynamaman.. aksi halde hiç bir saygı bulamazsın...
ilk önce bir adım at, sonra da bekle.. eğer gerçekten sana adım atılmazsa o zaman yaparsın bunu... forumdakilerin adına konuşmuyorum.. kişisel laflarına da bişi demiyorum..
ama söz ettiğin insanlar senin ağzından daha fazlasını hak eden kişiler...

ekip6

Alıntı yapılan: godwin - 29.10.07/23:58

Anlaşılan o ki burada ırkçıları çekmek zorundayız.
Ne kadar suç olsa da ne de olsa buralar hep dutluktu eskiden ve hatta şimdi de.
Ülkede ileriyiz diye dolaşan fason devrimciler bile bu histerik milliyetçi dalgaya boyun eğmiş.
Bireysel olarak ne halt ettiğiniz beni ilgilendirmiyor.
Ama yasaları da bir tarafınızdan yorumlayamazsınız. Uluslararası sözleşmeler vs.
Ha bireysel olarak dediysem sokakta "vatanı böldürmeyeceğiz" derse
bir de üstüne dergi kakalamaya çalışırsa bir fason devrimci,
Çok pis küfrederim.

Dün üniversitelerde kürtlere saldıran zihniyetin o yasayı da farklı yorumlamasını beklemiyordum zaten.
Maksat biraz da eteklerdeki taşlar dökülsün.
Ak göt kara göt meydana çıksın.
Laçka saflardan bıktım.
Kavram karmaşığı, ajit-prop tiplerden bıktım.
Bir belirlensin hele kim nedir bu puslu havada pek seçilmiyor.

Çark bey artık forumda her TKP yazınına karşılık benim yazımı göreceksiniz susarak saçmalığınızı örtemezsiniz.
Bir yürüyüş düzenleyin ırkçılarla beraber, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" diye de naralar atarsınız artık.
Hoşça vakit geçirirsiniz.
Solun içine ettiniz be.
Devlet yalakaları..

Kızdım.

Yazıları silmek neyi değiştiriyor aptal mı sanıyorsunuz insanları?
Yasal davalarda suç işleyenin eylemini mi siliyorlar.
Bu kadar da yılışık iş yapılmaz ki ne şiş yansın ne kebap.
Otorite seviciliği diyoruz buna.
Zaten bu kafa bir feodal ülkelerde bir de Türkiye'de kaldı.
Stalinizm başka nerde var?
Uyuttuğunuzu sanın siz ancak.

ekip6

Alıntı yapılan: özgürüm_özgürsün - 30.10.07/00:37

kimse siyasal düşüncelerden dolayı kınanamaz suçlanamaz(ama herkez kınanamıyacağı ve suçlanamıyacağı düşüncelerinden ötürü 3 yıldan 15 yılakadar hapis yatabilir.)
ceza yasası insanları içeri tıkmak için düşüncelerinden ötürü çeşitli maddelerle bunu sağlıyabiliyor.
anayasa bir kanun koyar ceza yasası kısıtlar çok tuhaf bir sistem arkadaşlar...

ekip6

Alıntı yapılan: akrepv - 30.10.07/01:00

dostum godwin,bu başlıkta atıp tutan ırkçı pislikler hayatın ve savaşın sadece kurtlar vadisi ve metal fırtına gibi zırvalardaki gibi olduğunu sanıyolar ama gerçeklerle karşılaştıklarında bakalım ne yapacaklar.PKK 25 yıldır dağda mücadele veriyor ve bu salaklarda onları gerçekten yok edebileceklerini sanıyolar,gülerim ben buna.çünkü bi kere en başta buna abd izin vermez,ayrıca orada sadece PKK yok barzani kürdistan devleti kurmuş ve sınırötesi harekatı savaş ilanı sayarım diyor ve arkasında abd var.hadi bakalım tarkan ve karamurat beyler gazanız mübarek ola,gidişiniz olada gelişiniz olmaya

ekip6

Alıntı yapılan: godwin - 30.10.07/01:19

Eh ne yaparsın.
Copy-paste'dan öteye zerre kafası politikaya basmayan.
Nesnel gerçeklikle politik bilgi arasında rasyonel bir bağ kuramayan.
Her türlü ırkçı söylemi -yasal zeminde suç da olsa- düşünce özgürlüğü paketine saran
Sözde özgürlükçü ufak dimağlar var oldukça bunlar olur.
Onlar devleti yağlasınlar.
Elde viski bardakları, masada konken oyunu oturur kürt sorununu çözerler.
(TKP'li gençleri bu şekilde görmüşlüğümüz var evlerinde)
Onların işçi sınıfından anladıkları budur.
Orta sınıf lümpen insanlık. komikler ya.
Bir arada kitlelerine silahlı kanadımız var diyorlardı.
Demek ki bu yalan değilmiş halka karşı silahlanırlar yakında.

ekip6

Alıntı yapılan: cosinus78 - 30.10.07/13:26

foruma ilk geldiğimde ile başlayan cümleler kurmak istemzdim; ama foruma ilk geldiğimde tartışmanın bir adabı vardı. çok iyi hatırlıyorum; zuğaşi barape(yanlış yazdıysam affetsin beni) isimle bir arkadaşla uzun bir polemiğe girmiştim. buna rağmen aşağlayıcı kelimeler kullanılmamıştı aramızda. bunu devam eden günlerde de gördüm.
son zamanlarda iki üç üye özelikle de siyaset bölümünü neredeyse bloke etme noktasına getirdiler.  ben şahsen ırkçılığın ötesine geçen bir durumla karşı karşıya olduğumuzu düşünüyorum.
sanki;abi gel bi forum buldum, orada kürtçüler ve komünistler var, forumlarını bloke edelim. şeklinde bir birliktelikle bu işlerin yürütüldüğünü düşünüyorum. son üyelerin birbirlerine yaklaşım tarzlarına bakılırsa bu iddamın yabana atılacak bir idda olmadığı görülür kanımca.
benim görüşüm şudur:
tabiki forum özgür ifadenin zemini ise herkes fikrini yazacak. ama bu kişiler her türlü hakareti yaptıkları halde ya mesajları siliniyor ya da uyarı cezası alıyorlar. bu tür kişilerle etkili bir mücadele yürütülmelidir. çok ciddi olarak gayrı resmi tavırları yorum yapma güdümü olumsuz etkiliyor.
bunu sayın medatörlerin değerlendireceğne inanıyor, saygılarımı sunuyorum.

ekip6

Alıntı yapılan: BlackSun - 06.11.07/15:06

azınlıkların kimlik davası adı altında ırkçılık ve terör estirmeleri, propanga yapmaları yasak olmasın ama türklerin değerlerine sahip çıkması engellenmeli diyorsunuz yani.
hayatınız çelişki sizin. özgürlükçülük gevelerken faşist salyalarınız akıyor dikkat edin.