20.06.19/09:39

Rejimler

Başlatan marcos, 28.07.04/15:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marcos

En sacma siyasi rejim nedir sizce?....neden?

gatetodeath

sibel can rejimi ,eti form rejimi :P
şaka bir yana şeriat iğrenç bir siyasi rejimdir,aslında dini olan öğretileri alıp siyasi bir kılıfa sokarak bu iğrenç rejimi uygulayan salak insanoğlu hangi akla hizmet etmektedir ....

foturo

Seriat siyasi bir rejim degil.

gatetodeath

teokratik bir rejim ... sonuçta bir devlet o sistemle yönetiliyorsa ve dini olgular siyasete alet ediliyorsa o zaman siyasidir bana göre ,mesala akp siyasi bir parti ,şeriatı getirebilme başarısı gösterirse bu ülkede şeriat da bana göre siyasi bir düzen olucaktır ..

deniz

marcos kardeş kızma ama bana sosyalizm gibi geliyor  :P  

foturo

Marxsizim. Tanri yok!, Sacma bir düsünce.
Tanri yoksa marxsizim de olmazdi.  

marcos

marxsizm tanri yok diye bir sey söylemiyor lutfen yanlis yansitma fotura...

marxsizm bilimsel sosyalizmdir...yani yasamin ekonomik ve ekolojik kismiyla ugrasir dini ele almaz..

anarchy_in_turkey

Alıntımarxsizm tanri yok diye bir sey söylemiyor lutfen yanlis yansitma fotura...

marxsizm bilimsel sosyalizmdir...yani yasamin ekonomik ve ekolojik kismiyla ugrasir dini ele almaz..

nasıl dini ele almaz işçi sınıfı hareketinin en büyük engellerinden birinin de din olduğunu belirtmiştir marx illaki komunizm in dogmalarını biz mi anlatyacaz

marcos

Arkadasim yukardaki yaziyi okusana TNARI YOK diye birsey söylememistir marxsizm...bilimsel sosyalizm sadece ekonomik ve ekolojik botunu ele alir-sosylalizmin bir cok cesidi vardir ayrica ..sosyalizm bölumde de yaziyor ayrica.

foturo

Marcos
Evet oda tanri yok diye bir anlama gelmez mi?