20.06.19/09:39

Rejimler

Başlatan marcos, 28.07.04/15:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freedom

AlıntıArkadasim yukardaki yaziyi okusana TNARI YOK diye birsey söylememistir marxsizm...bilimsel sosyalizm sadece ekonomik ve ekolojik botunu ele alir-sosylalizmin bir cok cesidi vardir ayrica ..sosyalizm bölumde de yaziyor ayrica.

o zaman marksizm veya bilimsel sosyalizm bir rejim değildir sonucu çıkar burdan. bu da zaten doğru birşey değilmi?

marcos

02.08.04/14:21 #11 Son düzenlenme: 02.08.04/14:29 marcos
evet markszim suan rehim olarak algilanmiyor ama ..Komunizm bir rejim  ;)

gatetodeath

en saçma rejimler kendimizin olmayanları bizim gibi benimseyip diretmektir ..herkez istediğini okur yorum yapar beyninde,beyin süzgecinden geçirip alır kendine uyanları bence bu olmalı olay ...kendimizi hor ve aşağılık gördüğümüz sürece çalmaya meğilliyiz diğerlerininkini ..onun senden ne üstünlüğü var ??sen aptal mısın ..hitler benden marx senden üstün müydü ..ben hiç sanmıyorum ..belki de .öt kalkıklığı yapıyorum ...ama olay şudur düşün ve bul ..eyvallah ..en mantıklı rejim benim olandır ..hahaha :D

ZeRDuShT

en mantıklı rejim benim olandır...
ama senin olmayan bir sürü rejim var...
şimdi ne olacak_?
senin rejim bunlarla çatışmasın_?

gatetodeath

Benim olmayan bir sürü rejim olmasının, benim kendime ait olan ve okuduğum rejimlerden beynimin süzgecinden geçirmenin akabinde kalanlarla ve kendi mantalitem doğrultusunda oluşan ve bana yeten rejimimin olmasının ne gibi bir dezavantajı olabilir ki?? <_<  

Tragedja

En sacma rejim uygulanabilir rejimdir.

TutuK

Hepsi saçma, saçma olmayan tüm rejimleri içinde barındıran, yeri ve zamanında herhangi birini kullanan, doğal rejim.

ZeRDuShT

hepsi saçma aslında,
bildiğimm tüm rejimler...

ZeRDuShT

03.08.04/21:46 #18 Son düzenlenme: 03.08.04/21:47 ZeRDuShT
çünkü hepsi bellirli bir kesimin,
menfaatleri için ortaya atılmış...

yüzde yüz insan menfaati için yazılmış olan,
tek bir rejim var (komunizm), ancak o rejim başka açıdan yine eksik ve insan karşıtı, diğerleri gibi...

marcos

Bence ne sacma rejim oklokrasidir...Ayak takimi yönetimi(mhp gibi)