18.07.19/06:51

Aleviliğin İslamla hiçbir ilişkisi yoktur.

Başlatan ekip4, 12.02.08/21:30

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nisan

Alıntı yapılan: gobilibozo - 23.06.08/01:02
Alıntı yapılan: RDX - 23.06.08/00:36
benim şahsi düşüncem, sünni inanışının islamiyetle bir ilgisi olmadığıdır. Çünki islamiyette aslolan, doğru şekilde iman etmektir.

Sunniler doğru iman etmiyormu?

Khaos ne dediğini kendin anladınmı acaba? :P

Ediyor mu? Ediyorsa nasil bilebiliriz ve emin olabiliriz peki gobilibozo?
"Sayın nisan uygulama ile niyetin tezat düşmesi normal fakat kötü bir uygulamanın temiz bir niyet barındırması normal değil,kişi temiz niyetli ise uygulaması ile bunu ifade eder fakat kötü niyetli ise gösteriş amaşlı bunu gizleyebilir,bun da münafık denir..."

Once yazdigim celismissin konusunu anlamadigini soyledigin icin, yazma geregini duydum. Uygulama ile niyet tezat dusebilir bu normal diyorsun ,ama kotu bir uygulamanin iyi bir niyet barindirmasi normal degil diyorsun yani orada bir problem teskil ediyor sana gore..

bende bu soylemine  dayanarak sana diyorum ki; eger bu normalse neden tezat'in oldugu bir yer problem olarak geliyor sana... Bu bir celiski olur.

Yani kotu bir uygulama nasil iyi bir niyet barindiramaz ve normal olamaz, uygulama ve niyet tezat dustugunde normal olabilirken? Bunu bilebilmek icin Allah peygamber filan gibi guclere sahip olmak gerekir zira...