25.08.19/19:51

göçebe isteklerin puslu yollarında / sınırlara veda

Başlatan mylia, 24.02.08/18:08

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lodos

ulaşalım, özden öze
tüm öfkenin yerini bıraktığı dinginliklere
benliğimizde bulmak istediğimiz beni
tanıdık gelen başka benlerde bulmak istercesine
bulamadığımız benlerde, hayal kırıklıklarını çıkarıp
giren uyum devresiyle sarsılmadan,yıkılmadan
herkezin, herkezi içine alacağınını düşünebiliceğimiz
bir ben' i olarak
Ama incitmeden, ama yıkmadan, elele, onarıcı
özden, öze ulaşalım.

mylia

Alıntı yapılan: güneşinkızı - 09.03.08/04:36
ve muştular yaprak yaprak döküldüğü anda avuçlarını açmakta geç kalınmışlıkla karışık bir uğultu yaslandığında şakaklarına ayak diremek istersin yaşanan ve yaşanacak her ana.Oysa uyumun sonsuz ahengini yakalamak senin parmaklarının duruyorken tam da ucunda.....mylia...............................................................................

Yaşamım da ilk defa bana dair yazılmış birşey bu kadar yakın ve aynı zamanda bana dair. Sen hep ol olurmu güneşim. Sen hep ol ve benim kendime dair kendimden kaybettiklerimde yönüme ışık tut. Zaman beni ancak parmak uçlarıyla değebileceğim bir an'a getirdi ki sanırım en çokta buna ihtiyacım varmış. Sağol....

mylia

güneþinkýzý

Alıntı yapılan: mylia - 09.03.08/12:28
Alıntı yapılan: güneşinkızı - 09.03.08/04:36
ve muştular yaprak yaprak döküldüğü anda avuçlarını açmakta geç kalınmışlıkla karışık bir uğultu yaslandığında şakaklarına ayak diremek istersin yaşanan ve yaşanacak her ana.Oysa uyumun sonsuz ahengini yakalamak senin parmaklarının duruyorken tam da ucunda.....mylia...............................................................................

Yaşamım da ilk defa bana dair yazılmış birşey bu kadar yakın ve aynı zamanda bana dair. Sen hep ol olurmu güneşim. Sen hep ol ve benim kendime dair kendimden kaybettiklerimde yönüme ışık tut. Zaman beni ancak parmak uçlarıyla değebileceğim bir an'a getirdi ki sanırım en çokta buna ihtiyacım varmış. Sağol....

Hissetmek istersek eğer bütün çizgiler silinir ve izler yok olur, işte bu nedenle hep ama hep "issiz bir hisle" yola düşmek gerek, canım mylia'm.....

Teşekkür ediyorum  :utanan:

mylia

Evet güneşim evet yola düşmek vakti ve bende diyorum ki bana kattıklarının gücüyle daha dik durarak adımlayacağım. Teşekkür etme hayatımda durduğun olduğun noktadan pişmanlık duyma bana kafi canım dostum :)

güneþinkýzý

Yaşadığım hiçbir şeyi unutmak istemedim.....

Daima şuna inandım; eğer ben yaşamışsam ve ne kadar ağır, acı ve yıpratıcı olsalar da bunlar benim bir parçam.

Kim parçasını kopartıp atmak ister ve istese bile bunu başarabilir mi?

Anılarıma saygı duyuyorum ve hayatımın yollarında bana eşlik eden herkese teşekkür ediyorum.Bazı duraklar vardır ve o durakta inmesi gerekenler iner, fakat yolculuk devam edeR.....

göçmen kýzý

[yt=425,350]uC96HUCBZk0[/yt]

güneşimin güzel kızı,mylia'm ablam ve zeynep_R :)

:smitten:

güneþinkýzý

göçmen'im teşekkürler, çok incesin canım :)

...

Ama fazla da üzülme, hayat bitiyor bir gün
Ayrılıktan kaçılmıyor
Hem çok zor hem de çok kısa bir macera ömür
Ömür imtihanla geçiyor

Ben bu yüzden hiç kimseden gidemem gitmem
Unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir
Acının insana kattığı değeri bilirim küsemem
Acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksiktir

...

ne güzel yazmış.....

nzn

beni terketmeden terketmeliydim,beni terk eden her şeyi.yoksa bende değiller miydi hiç,bana ait değiller miydi?kim kazıdı beynime aidiyeti?kimler hayatıma girmek için izin istedi ve müsade almadan terk etti beni?
hava iyice ağırlaşıyor.tüm gökyüzünü omuzlarımda taşıyorum sanki.çocuk sesleri kulağımda halen ve acıları ruhuma gözyaşı döktürüyor.
acılarım,ürkek ömrümün cesaret kamçıları...ilerliyorum,halime şahit  zaman geride kalırken.ben ilerledikçe,yoğunlaşıyor acılarım.yoğunlaştıkça esaretimin zincirlerini paramparça ediyor.söz verdiriyor bana,kafamdan aidiyetleri silmem için.hiç bir şeye ait değilsin diyor.
yağmur yağmaya başladı.gökyüzü hafifledi mi?mırıldanmaya başlıyorum;sil baştan başlamak gerek bazen,hayatı sıfırlamak...dibi gördüğün an,ayaklarını zemine vurup yukarı çıkabilirsin diyorum,kendi kendime.yaşama bir şans daha veriyorum.

mylia

Alıntıacılarım,ürkek ömrümün cesaret kamçıları

hiç bir şeye ait değilsin diyor.

yaşama bir şans daha veriyorum.

Birbirinden ayırıp bir şiir yaptım :)

Bunlar ne güzel cümleler böyle nzn ne güzel bir bütünlük fikrine yüreğine yazan parmaklarına sağlık :)