24.05.19/23:31

Sıfır Felsefe Yarışması (sanal alemde bir ilk özgür bilincin ifade zemininde )

Başlatan flzf, 27.02.08/20:05

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

çark_che_kiç

Alıntı yapılan: fikir - 27.02.08/22:48
yine onikiden...

"ben çok kötü bir yarışmacıyım..."

:-\ :'(:(

sen kötü yarışmacı değilsin hocam  sadece biz biraz iyiyiz tüm mesele bu  :D

Sino AtriaL

flzf

ama bu haksızlık yav tabiki bu haksızlığı önlemek için savunulan fikirleri savunan ileti sayılarında bir katsayı düzenlemesine gidilecek ama o halde bile anti fikri savunanların yeterince savunma yapmadıklarından dolayı sanat iyi dir fikrini savunanlar kazanmış durumda nezaketen tebrik ederim :P geniş değerlendirme sunulan fikirleri kapsayan bir kompozisyonla birlikte daha sonra merkez hakem komitesi tarafından sunulacaktır

eveet bi rövanş yapalımmı yoksa yeni yarışmamızın konusu tavukmu yumurtadan çıkar yumurtamı tavuktan olsunmu :)

Nicole Fan

wiseman

Alıntı yapılan: sino_atrial - 27.02.08/20:42
Alıntı yapılan: wiseman - 27.02.08/20:32
üzerinden para kazanıldığı yetmiyor..
birde empoze etme güdüsü var oluyor..
sanatın neresi iyi be..ha eğlendirir ama düşünmeyeceksin..
düşündüğünde eğlenmeyi bırakırsın çünkü altında yatan gerçeği görürsün..
gerçek bir kaç güzel şeyin altında yatan kötülüktür..vs.
sanat kötüdür.

üzerinden para kazanmakta ne kadar saçma bi savunma şekli olmuş el insaf.. Dünyada parayla dönmeyen şeyler? e yok be arkadaş.. ayrıca emeğin bi karşılığı vardır hadi örnek ver karşılığı olmadan bi emek? yaşama koşulunu göz ardı etmeden?

ben para meselesi için şundan bahsetmiştim..

para için mi sanat?
yoksa sanat için mi para..
bu ikisi arasındaki ayrımı yapabiliyorum elbette bende kötü olandan bahsettim ne ise zaten konu kapanmş sayılır

humanist_

zifir

iy veya kötü diye bir şey yoktur bunlar göreceli kavramlardır bana göre iyi sana göre kötüdür sanat sadece sanattır

humanist_

lodos

amaçsız bir eylem olmadığı gibi sanatta olamaz sanırım.Kimileri vardır müziği seviyorum.sevdiğimi yapıyorum.üstelik para kazanıyorum.Sanat iyi ve güzel şeyler diye biliriz.Çocuk yetiştirmekte sanattır derken.Sanatın ne kadar zor bişi olduğunuda vurgularız. Ama her şeyde olduğu gibi sanatı yapan insanlar.Bunu kullanmalırı mümkün.Yeterki açık kapı bulsunlar.....