18.07.19/10:39

Terör Üzerine

Başlatan mylia, 28.02.08/10:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eBRuLi

03.04.08/15:35 #10 Son düzenlenme: 03.04.08/15:37 mylia
Alıntı
herhangi bir canlının haklarının çiğnendiği her eylem terördür.özgürlük savaşçısı yorumu bu durumu değiştirmez.
ırakta amerikanın yaptığı da terördür,filistinlilerin yaptığı da,israilinki de...pkknın yaptığı da,tsknın yaptığı da...hakkı gaspedenin devlet olması ya da hakkı gaspedilenin terör eylemlerini gerçekleştirmesi bahane olamaz.

Bu kadar tuhaf bir bakış açısı görmemiştim...o zaman size göre "Kurtuluş Savaşı "da terör oluyor..

alıntının altına eklendi kendi yazdığımda  :-\  şu alıntı ekleme işini beceremedim gitti  :utanan:

mylia

uygun mudur ebruli :)

gencaga

teror konusuna bakarken eger devlet gözüyle bakıyorsanız yapacagınız her illegal hareket teror olarak nitelendirilir, yok eger konuyu sahız bazında incelerseniz buna kimi teror der kimi özgürlük savası.

kopil118

sayın spıens katkı değilse kanıtlamadır ben her ikisinden birii diyorum.

MrsBrown

mylia' nın , konuyu açan alıntısı ilham verici. Boşa koydum dolmadı doluya koydum almadı şeklinde, debelenip durmuştum ilk zamanlarda. Yazının, günesinkızı' nın sorularının ve devamında gelen mesajların aklıma getirdiği şu; terörist denene bakmadan önce terörist diyene mi bakmak lazım? Terörist diyenin egemen olup olmadığına, egemense, "neyin" ve "kimin" egemeni olduğuna, değerlilik tasarımlarının ne olabileceğine ve bu tasarımları neyin ışığında yarattığına?
Bu soruları, özgürlük savaşçısı denen ve diyen şeklinde de sorabiliriz.

Bir tek doğru cevabı vardır elbet bu soruların. Yoksa, terör işi toplumsal değil kişisel bir mesele olup çıkar.

Sapiens

sayın kopil sayın asyanın yazısından ben şiddetin her türğnün olumsazlındığını algıladım  ama siz bir tür şiddetin  olumlanabileceği gibi birşeyelr söylemektesiniz

nzn

03.04.08/20:15 #16 Son düzenlenme: 03.04.08/20:42 nzn
Alıntı yapılan: eBRuLi - 03.04.08/15:35
Alıntı
herhangi bir canlının haklarının çiğnendiği her eylem terördür.özgürlük savaşçısı yorumu bu durumu değiştirmez.
ırakta amerikanın yaptığı da terördür,filistinlilerin yaptığı da,israilinki de...pkknın yaptığı da,tsknın yaptığı da...hakkı gaspedenin devlet olması ya da hakkı gaspedilenin terör eylemlerini gerçekleştirmesi bahane olamaz.

Bu kadar tuhaf bir bakış açısı görmemiştim...o zaman size göre "Kurtuluş Savaşı "da terör oluyor..

alıntının altına eklendi kendi yazdığımda  :-\  şu alıntı ekleme işini beceremedim gitti  :utanan:

yaşamanın para etmediği bir yüzyılda öldürmenin ağartılması işidir,özgürlük savaşçısı,şehit,direnişçi gibi kelimeler.birileri ölümden nemalanıyorsa kendini feda etmek sonsuz defa düşünmeli insan.birinci dünya savaşıyla anlaşıldı ölümün iktidar dışında para kazanmaya da yaradığı.dünyada 13 tane silah fabrikası var ve 1.4 trilyon dolar kazandıkları para.ve ölenler;çağa tutunamayanlar,yaşamı tanımlayamayanlar,artık tüketemeyenler ve üretemeyecek olanlar...çıkış kapısında bir yazı;şehit,direnişçiler,özgürlük savaşçıları...
tuhaf değil,acı gerçek...(acı gerçek ne uyuz bir tabir.değiştirelim sadece gerçek olsun)