25.08.19/19:54

Tek Yol İçsel Sessizlik (!?)

Başlatan mylia, 02.03.08/19:30

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mylia

Bu fotoğrafı görünce evet dedim ya galiba öyle. Sizi bilmem ama bayağı geveze benim içim . İçinizde konuşan kaç yan var?  :buck2:

Bilen varsa birde bana izah edin nasıl ulaşılır o sessizliğe (!?)

kopil118

içinde konuşan bir tek sensin, sen ki çok sesli bir edebiyat sorususun.

zifir

valla çok güzel bir soru ama kasıt nedir anlayamadım felsefi yönü ağır insanın kendini sorgulamasınıda anlayabilir tam tersinide anlayabilir vicdan(toplumun içselleşmiş talepleri) duygular düşünceler bunların hepsi ayrı birer sestir konuşan ayrı ayrı sensindir her insan bir dünya her dünya ise milyon insandır kanımca

mylia

Alıntı yapılan: kopil118 - 02.03.08/19:58
içinde konuşan bir tek sensin, sen ki çok sesli bir edebiyat sorususun.

Galiba öyle kopil118 mesela şimdi bir taraf buna sevinirken diğer bir yan sorguluyor neden acep :)

Alıntı yapılan: zifir - 02.03.08/20:20
valla çok güzel bir soru ama kasıt nedir anlayamadım felsefi yönü ağır insanın kendini sorgulamasınıda anlayabilir tam tersinide anlayabilir vicdan(toplumun içselleşmiş talepleri) duygular düşünceler bunların hepsi ayrı birer sestir konuşan ayrı ayrı sensindir her insan bir dünya her dünya ise milyon insandır kanımca

Her insan bir penceredir evet baktığı açıdan benim içimde aralıksız olarak konuşan yanlar gördüğü çirkinliklerden şikayetçi mesela son zamanlarda.Merkeze insanı koymayan egolarının oyuncağı olmuş insanlardan rahatsız  ;)

sabýr

Pencereleri kapatmak mümkün olmuyor.

son tango

abi,bi yığın yeni yeni pencere markaları türedi.valla,biri iyi çalışır yaw..

wiseman

içimde konuşan bir çok kişi var sayenizde..
bazıları geyik yapıyor bazıları ciddi bazıları faşo bazıları komunist..

samanyolu

Ben şu an dinginliği tercih ediyorum.Mümkün olursa eğer.

mylia

Alıntı yapılan: wiseman - 13.03.08/02:02
içimde konuşan bir çok kişi var sayenizde..
bazıları geyik yapıyor bazıları ciddi bazıları faşo bazıları komunist..

Kimsenin sayesinde değildir wiseman konuşan salt insanın kendidir. Var eden senken nasıl olur da bir başkası gelir biçim verir :)

Hala yanıt alamamışım ne kötü yok mu yahu bunun bir yol yöntemi diyin bana :)

blackcat

her sabah  aynanın karşısına geçip 'içim,nasılsın bugün?' diye sorabilmeli .