25.08.19/19:49

Sızıntısız Sızılar(m)ız

Başlatan mylia, 06.03.08/21:15

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ShugunPeh

07.03.08/10:34 #10 Son düzenlenme: 07.03.08/11:24 mylia
Alıntı yapılan: kuzeys - 07.03.08/10:31
Alıntı yapılan: ShugunPeh - 07.03.08/09:26
En çok ta inanmakla aldatır insan kendini :) inanıyorum diyerek..!

insanın kendini aldatması nitchez bıyıkları yoksa çokda kötü bi şey değildir canımcım... aldanışlarımızdır gerçeğin ta ortasında sıyrılıp gelen, arı duru bir istemde sevinçte  vücut bulan.. gerçek kurallar ve kaygılar bütünüdür dogmatiktir. fütürist bir masnifesto taşır içerisinde..  oysa en güzel olanı sürmektir atlarımızı sür'realizmin üzerine :)

:)

mylia

07.03.08/10:41 #11 Son düzenlenme: 07.03.08/11:24 mylia
Adımlarım az ötede  akan bir nehire doğru. Sularının köpüğünde yıkıyorum yorgunluklarımda yüzüme bulaşmış bu tozu

toprağı. Arınan bir ben var berraklığında sana naif gelen. Gözlerim güneşte, kollarım teslimiyetin boşluğunda, kalbim bilmem

şimdi hangi pencere önünde sahiplik ediyor sevgiliye. Ah nasıl bir sızı bu incelerden büyüterek içime doğan. Bu büyümek hiç

bitmesin :)

ShugunPeh

07.03.08/10:49 #12 Son düzenlenme: 07.03.08/11:25 mylia
mylia'm umarım bu ince sızı, sızdıkça, çoğalır huzurun.....

mylia

07.03.08/11:08 #13 Son düzenlenme: 07.03.08/18:52 mylia
O sızdıkça geçmişimin çatlaklarına bir nehir yol bulur kendine. En derine daha da derine. Bir çağlayan misali en katı yanı aşındırarak bir doğum

başlıyor sancıyla. İlahi huzur o vakit gün olup doğuyor  bana. Kayalar aşınıp tuzla buz olduğunda. Kalbim kapıları bir sonsuza aralığa bırakıldığında.

Ben kapıların ardında sızıntısız bir sızıyla güneşe çeviriyorum son kez anlımı. Kamaşan gözlerim silik sureti resmederken en net haliyle :)

güneþinkýzý

07.03.08/11:18 #14 Son düzenlenme: 07.03.08/11:25 mylia
Canım mylia'm kayalar aşınıp tuzla buz olmasın sakın bu yıpratır insanı, toprak olmak varken..... :)

mylia

Bu öyle bir büyü ki bir yara daha katamaz bu sızıdan gelen. Yormaz hiçbir vakit kendini gerçekledikçe. Uzun bir yolculuğun

ardından derin bir soluk almak bu. Her aldığın biraz eksik. Tuzla buz olsun tüm bildiklerim. Her inanç bir sonrasında kendini

silikleştirmiyor mu nasıl olsa. Ben ezberimdekileri unutuyorum düş'ün sıcağına tutunurken. Doğumlarımda yeni bir ben oluyor

toprağa secd eden. :)

zeynep_r

07.03.08/23:47 #16 Son düzenlenme: 07.03.08/23:51 mylia
SızılaRımız..birken.. bazen bin olan ..azken bianda bıçak yarası kadar kendini belli eden..
hayattan sızanlar değilmi sebepki sızılarımıza..bu birikmişliğimin,sızılarımın şikayetcisi değilim..
sevgi sızdıkça yüreğimden hayata ..sızılaRımız devleşen bir benLİkte gülümsetir ..bilirim yaşıyorsam haketmişliğimdendir...

mylia

08.03.08/00:09 #17 Son düzenlenme: 08.03.08/00:14 mylia
Hayattan sızanlar değil senden sızıp ortalığa dökülürken bir çocuk burukluğunda baktığın sızı o duyumsadığın şey. Sevgin

sızdıkça senden hayata orada da tüm evrene bir kapı ardına kadar açılır sonsuz beyaz ah nasılda beyaz . Hak'ın olanı

yaşadıkça sonsuz bir arınmada hayat daha da kapanacak sana. Ört üzerini senli yaşanmışlıklarınla. Düşür yüzüne küçük

bir bebeğin iç çekişlerini. Ve yüzünün yarıklarını doldur  umut ettiklerinle

zeynep_r

ve bi gün buluşur en acılı sızıntılarla ağ örmüş ben..bembeyaz ellerde .örtülmüş tüm sızılar dökülüveRir haşmetiyle avuçlarına..duyduğum ses
biR meleĞİn ilahisidiR..

mylia

O melek senin kalbin oysa yıllardır sözünü unuttuğun şarkıyı söyler inadına. Derin uykulardan uyanan gözlere dünyanın arka

bahçesi görünür. Derin bir soluk al bu senin artık. Bir elin gelip seni itemesini bekleme uçur etek uçlarını ve adımla düş'ün

rengarenk çiçekleriyle bezeli bu sonsuzluğu..