19.08.19/18:42

Sızıntısız Sızılar(m)ız

Başlatan mylia, 06.03.08/21:15

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeynep_r

duRuluğumun melodisini duymayalı çok oldu..dönsem bir ..tüm yüklerime inat..kopsa tüm ziftli ipleRim

beni_m için olmalı ..

(myliam ne güzel yazmışsın...üstüne söz söylenemeyecek kadar içten ve çok şey anlatan )

mylia

Duruluğun melodisi bir nehrin başucunda senli bir kurguda, karanlık bir gecede inatla pencerene sızmaya çalışan ayın ışında.

Aralarına uyku sızmış bir kaç satırda, yarım söndürülmüş bir sigara da, İncecik duyumsanan bir kalp ağrısında. Kapama

kulaklarını/gözlerini  herbiri etrafında dönüyor oysa. Düş'e ortak olan benliğinliğin özürlüğünün ilanı edlileli çok oluyor.

Kukla oynatıcısı TaNrI bıraktı iplerini. Bakıp durma artık ellerine bağlananlara. Çöz ve yürü (!)

zeynep_r

08.03.08/00:56 #22 Son düzenlenme: 08.03.08/01:09 zeynep_r
çırpınışım artık kuşlaRın özgürlüğe seslenişleri gibi..içimdeki sızıntı korkuya eşlik eden özgürlük ..sözleRimi yutkunmamalıyım artık

yazılarımın üzerine çizik atmamalı sığındığım uykum..doğduğuna sevinmediğim o çirkin bebek..kokusunu içime çektim ..hayat koktu bensizliğim

ve güzeldir gülümseyişleRi cocuklaRın..

mylia

Yazamadıklarımın altını kırmızıyla çiziyor kalbim.

Avuçlarımdaki kelimeleri saçıyorum etrafa bütün kuşlar havalarda.

Adımlarımın ardına takılan bir martı sesini sabaha ezan eyliyorum. Durma gel yakınıma..

İçime doldurduğum sen çıkışlar arıyor kendine :)

zeynep_r

08.03.08/01:32 #24 Son düzenlenme: 08.03.08/21:09 zeynep_r
bir dost sesidir ..yüreğinin Ak yanyanaları bu kelimelerin..neRde varsa ben_sızılığım..
aynam elimde :)

mylia

08.03.08/01:40 #25 Son düzenlenme: 08.03.08/11:49 mylia
Aynan elinde evet. Her kelime güzel olan sana dair. Şimdi bir dilek tut ve daha sıkı yum gözlerini. Sızıntısız bir düş'e as

benliğinin en arı yanlarını. Aydan bir demet ışık alıp bırakıyorum başucuna senden çıkana sahip/sen daha huzurla bırak kendini

en yalın halinin yalnızlığına ... :)

güneþinkýzý

mylia'M sanki; ruhlarımız, aynı pınarın suyundan tatmış gibi,,,

sanki; sen ve ben, bu  dostluğun gövdesine çok önceden,

kök salmış gibi,,,

sanki; sızılarımız, sızmış ta ezelden, bu pınarda yıkanmış gibi,,,

sanki; sızıntısız bir duyguyla her yana dağılarak,

evrenle kucaklaşmış gibi,,,

içim söylüyor bunları

yudumlayarak seninle ilgili duygunun her zerresini

içim içtikçe dostluğunun güzelliğini

içleniyorum her saniye daha çok sanki

ne güzel bir nefes alış
ruhun sızısı son bulsun
buluşsun kelimeler gibi
eller
ve 'O' tanrıçanın
nefesindeki ahenkle
tutuşsun,,,

güneþinkýzý

Nehrin ruhuna teğet geçerken ben; "O" kavradı sızdı çeperlerimden, saklanan ruhum an için a'nda, kendini nakşetti zamanda.

Bu yalın bir su, kendinden korkmayan, "çeliştim!" dedi; anlattı kendini belkide bende, "ben" dedim; "bir yamacın başındayım" mylia'M.

Yolun açık olsun!

Her kavuşmanın ardında; ayrılık, kendini sonsuza kadar saklayamaz bunu çok iyi biliyorum.

mylia

Yolum açık fikrim/içim berraktı. Güneşi teğet geçmeden bir tepenin üzerinde kızıla çaldım içimin derinini.

Yol ancak başlangıç ve bitişi olmayan ortalama yaşanmışlıklarımız için dekor durdu aN'da..

Sızarken çeperlerden güce çaldı ve derinleşti dökülmüş sözcüklerin açtığı oyuk..

Ayrılıkta yok kavuşmakta, avuç aramda bir sıcak tebessüm saklıyorum en, en sona :)