16.07.19/22:24

Neden çalışıyoruz?

Başlatan cosinus78, 04.06.08/22:28

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cosinus78

Khaos güzel özetlemiş zaten, ekleyecek pek bir şey yok. Ama fikir'in yazdıklarına birşeyler eklememk istiyorum;

İnsan fizyolojisi gereği tabiki hareket halinde olmalı, ilk insan da yiyecek bulabilmek için gerekli bu hareketliliği sağlıyordu zaten. Çalışmak derken ben oturup göbeğimizi kaşımanın daha akılıca olduğunu söylemiyorum. 

Ama tüketmek için çalışıyoruz, tükkeikçe de daha çok ihtiyaç duyuyoruz diye düşünüyorum. Özelikle türkiye toplumunda klişeleşmiş bir olay var, çalışıp bir ev araba almak, yıllar süren bir emek istiyor. Bu açıdan bakıldığında Emeğimizin çoğu temel ihtiyaçlarımıza değil, bize ihtiyaçmış gibi gösterilen oyuncaklara gidiyor.

lebiderya

seninde bu oyuncaklara gidiyormu kazancın?

kelime

neden çalışıyorsunuz ?

- daha az düşünmek için.

son tango

daha önce söylemiştim sanırım; parayla buluşup sevgililerimizle eğlenmek için..

uykucu

kişi başına düşen sevgili sayısı kaç... :o

bence hepsi bir aradayken kaç...:P

lebiderya

Alıntı yapılan: son tango - 05.06.08/16:12
daha önce söylemiştim sanırım; parayla buluşup sevgililerimizle eğlenmek için..

parayı kazanıp harcayan taraf kim oluyor burda.Ben para kolay kazanılmayınca kolay kolayda harcanamaz sanırım.Peki parayı alan taraf bir kadın ise, bu iş para içinmi olmuş oluyor. Ama insanın her yaptığı işte insana katacak birşeyler olmalı.gezip eğlenmek için parası olmayanlara hayır yapmak.:)Bu bir değer olabilirmi!

son tango

hayır yapıyorum zaten..arada bi gelip,abi para versene dediklerinde ''hayır'' diyorum ayoll :P

uykucu

05.06.08/19:09 #17 Son düzenlenme: 05.06.08/19:16 uykucu
tango sen resmen ''hayır '' yapıosun bea...:P

ııyyy ne iğrencim ama olsun şişmiş kafayla anca bu ka olur... :uglystupid2: