20.07.19/00:51

Evlilik

Başlatan deniz, 17.06.04/11:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

...σzαη...

yesinlerrr..........

ekin

genç arkadaşlara sesleniyorum buradan önyargı edinmeyelim..
kimse kalkıp da evlilik üzerine kendi sıçmıklarını atmasın..
bazıları tuvaleti temiz tutabiliyor..
ya da sıçratmadan sıçmasını bilmeyen tuvalete girmesin..

haaa ahlakı yerleşmemiş olan da evlenmesin :knuppel2:

...σzαη...

sen evlimisin,cocugun var mi..?

ekin

hayır ve hayır.
noldu ku_?

cananca

oxmemo teşekkürler
gercekten geyik yapmayan bir erkek oldugun içinde tebrik ederim....

white_rabbit

ben yedim saolun

cananca

evlenende yorum yapıyor evlenmeyende..
hiç mi mutlu olan yok bu sitede ya?bu kadarmı kötü?

asya

Evlilik, bir paradoks. Karşılıklı iki tarafın birtakım maddi-manevi gereksinimlerini karşılaması açısından iyi de... Ah işte bu "de"den sonrası yok mu?
Bireysel anlamda bir "terminatör". Sınırları, sabrı, dayanma gücünü, hoşgörüyü ...zorlayan, sevgiyi, saygıyı,coşkuyu, hayalleri sindire sindire ezen, kişisel özgürlüğü yok eden bir gönüllü mahkumiyet...
İnsanın içindeki sadizmi, mazoizmi ortaya çıkarma gibi katkıları da göz ardı edilmemeli.:)

deniz

iki insanın bir araya gelmesi beraberinde birlikte yaşama gereksinmleri doğuruyor..

bu gereksinimler geleneksel modellerde iktidar ilişkisi içinde çözülür..

evlilik de benzer süreçlerin yaşandığı bir kurmdur..

eğer ilişkiler egemenlik formatından çıkarılıp, bireysel özgürlük ve kimlik üretimi sağlanabilirse evlilik güzel bir şeydir.

son tango

aile içi demokrasi ha? vay canına ..

hiçbir ilişki evlilik dahil,içinde özgürlük barındırmaz,bir taraf mutlaka dominant olandır,arada bir anlaşma yoktur fakat gizli sözleşmeler vardır,biri mücadeleyi bırakıp diğerinin hegemoöyasına evet demiştir

ayrıca ben 7_8 sene erkek arkadaşlarımla da beraber yaşadım..insanın öyle zamanları oluyorki bırakın başkalarını kendini bile çekemediği durumlar ortaya çıkabiliyor..bunu erkek arkadaşlarınız bile zor tolere ederken evde resmi sözleşmel 2.tekil şahısın katlanmasını beklemeyeceksiniz değil mi? çünkü ortaya çıkan durumun sevgi,şefkat eksikliği kavramlarına geldiğini gördüğünüzde ayni şarkıda olduğu gibi..lakin vakit geçmiş olacaktır..