17.07.19/06:37

Evlilik

Başlatan deniz, 17.06.04/11:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anarres

Her şekliyle ve her iki taraf içinde az ya da çok kölelik barındırır. Yalnızlık korkusuyla birgün bu kölelik göze alınır ve evlenilir...

fatih

bencede _tecrubeli olarak_ erkegin kole haline gelmesidir :)

buz

Evlenen insan,evliliğini kanunla netleştirerek kendine ve ilişkisine ilk darbeyi vurur,ilişkiyi nasıl gördüğünü açığa çıkarır,kısaca evlilik aşkı öldürmesi için vardır,çünkü kurumdur,kurumlarda hisler olmaz ,ilgili teorileri bile o kurumun dışında daha mutludur.Desem de inanmamalı ,herkes kanun nezaretinde bir araya gelip ,ben ve benim aşkım senin emrinde beyim demeli,doğrusu budur,kanmamalı.

Diyojen

yok be anam evlilik aski öldrmez!

buz

26.10.04/02:39 #24 Son düzenlenme: 26.10.04/02:55 buz
Doğru evli aşk zaten cesettir. :P  

fatih

evliligide,askida,olmeyide oldurmeyide...

deniz

evlilik kadınların erkekleri bağlamak için kullandığı bir yoldur.

eğer kadınlar evlilik istemeseydi evlilik olmazdı.

Youki

Bence evlilik hakkında "iyidir" ya da "kötüdür" biçiminde genel bir yargıya varmaya çalışmak hata olur. Her şey evliliği oluşturan insanlarla ilgili çünkü. Aslında evlilik konusundaki olumsuz genel yargıyı oluşturanlar evlenip çocuk yapmayı kırılması düşünülemez hayat döngüsünün olmazsa olmaz bir parçası gibi gören insanlar. Yani asıl sorun evde sıcak yemek, temiz çamaşır olsun, soyum devam etsin, toplumun kabul ettiği bir birim oluşturayım ki dışında kalmayayım diyen kişiler.

Bana kalırsa bir sonuç çıkması gerekiyorsa o da evliliği amaç edinmiş gibi görünen insanlardan ikili ilişkiler söz konusu olduğunda kaçılması gerektiği.  ^_^

..ve buz, evlilik aşkı öldürmeyebilir :P  :)  

ÜSTAT SENNA

Evlilik güzeldir ama yakışıklı değildir.  :)  

eylül

AlıntıEvlilik güzeldir ama yakışıklı değildir.  :)

:D