26.06.19/06:53

Evlilik

Başlatan deniz, 17.06.04/11:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

blackcat

06.03.08/09:24 #220 Son düzenlenme: 07.03.08/21:43 asya
Evlilik;
iki kişi arasında anlamsız bir saygı ve monoton bir sevgiden öteye gidemeyen bir kurum.
içi boş,gereksiz...

lodos

Alıntı yapılan: blackcat - 06.03.08/09:24
Evlilik;
iki kişi arasında anlamsız bir saygı ve monoton bir sevgiden öteye gidemeyen bir kurum.
içi boş,gereksiz...

???????!!!!!!!Dünyanın hakimi sevgidir.Bundan yoksun kalmak terördür,kıskançlıktır,doyumsuzluktur,tatminsizliktir sevgisizlik beraberinde tüm olumsuz duyguları içerir.Çoğu evlilikte saygı ve sevginin bittiğinde dışa dönümler, kopmalar, ayrılmalar yaşanmaktadır.Millet bulmuşsa var gari tepe tepe kullansınlar.Düşünsünlerki bu dengeyi tutturamayıp avare gezerler etrafta.Tabi savruluşta değişik bir heyacan ,bilmediğin limanlara yelken açmak.İnsan içsel olarak hem özgür olmak ister hemde ait olma duygusunu yaşamak,evlilik bir bağdır ait olduğun bir yerin olduğunu bilmek, nerde akşam orda sabah buda bir doyumdur .fakat bir yere kadar seni bekleyen birinin olmasını ister insan.seni düşünen ve senin için endişe duyan.Bir bağın yoksa kim takar seni ve hangi menfaat bitene kadar takar.Takacağı sınır belki yine sevgidir, saygıdır.monoton baktığımız olgulardır yine bize koşan.Yok olan bir nesil istenmiyorsada bu nesil evlilik çatısı altında güvenle ve sevgiyle topluma kazandırılır.belkide monoton denilen evlilik çocukların huzurudur.şiddetsiz, çatışmısız kavgasız.Tuzu büberi derler kavga.Ama kavgalar genelde çocuklar yanındada yapılır.ve çocuklukta kazanılan yaşanmamışlıklar büyüdükçe onlarda bir köşede büyür.Belkide bu olguların altında ezildiğinide hisseder.Evlilik bu yüzden önemli bir kurumdur.topluma kazandırılan bir değer olarak düşünürsek çocuğu anne ve babanında değerli şahıslar olması ve bu kuruma değer katması gerekir.

son tango

aslında,bu senin isteklerinle ilgili..huzur arayanlara evlilik uyabilir diye düşündüm şimdi..ama aşkı kovalayanlar bi müddet daha uzak kalmalı galiba..hele,heycan,şehvet peşindeyseniz eyvah ki eyvah..

lodos

Tabi herkezin isteğine göredir tercihleri.Sizi taktir ettim.En azından evlilik cübbesini giydikten sonra yeni aşklara, heyacanlara kucak açmayı düşünmüyorsunuz.Bunu kendi kendinize kimseye yara aldırmadan,kendi sorumluluğunuzda gerçekleştiriyorsunuz.Fakat bunu beceremeyenler var.Evinde bir esir tutup, kendi aleminde yaşayanlar mesela.Herkezin harcı değildir, sorumluluklarını özümsemek ve yerine getirmek.Herkezin kalbi seygiyle dolu doluyken.evlenip bunu başka mekanlarda aramak, ruhunu takmayanlar bence.

fotka

Alıntı yapılan: blackcat - 06.03.08/09:24
Evlilik;
içi boş,gereksiz...
yok yok yanılıyorsun sen burda şimdi.. evlilik aşkın son halidir onu monotonlatıran çiftlerdir..

blackcat

ben bunu bilir bunu söylerim .
saçma,gereksiz .
aşk ile yaşamak varken ne gerek var kendini nefes almamaya mahkum etmeye .

fotka

Alıntı yapılan: blackcat - 09.06.08/02:30
ben bunu bilir bunu söylerim .
saçma,gereksiz .
aşk ile yaşamak varken ne gerek var kendini nefes almamaya mahkum etmeye .

neden nefsinimi daraltıyor evlilik.. asla .. insanlarrın elinde bu olay bence.. şiddetle karşı çıkıorum san haberin ola :)

blackcat

önemsemiyorum karşı çıkışlarını.
budur fikrim .       =))

fotka

Alıntı yapılan: blackcat - 09.06.08/02:33
önemsemiyorum karşı çıkışlarını.
budur fikrim .       =))

gün gelir öenemsersin ama senin fikrin bu saygı duyarım başım gözüm üstüne.. :)