25.06.19/02:13

Evlilik

Başlatan deniz, 17.06.04/11:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ÜSTAT SENNA

Evlilik bir kotradan inip, bir yük gemisine binmeye benzer. :)  

buz

Alıntı..ve buz, evlilik aşkı öldürmeyebilir :P  :)

Aslında Youki,benim de bildiğim istisnalar yok değil,mesele sanırım karşındakini ticari anlaşma sonucu edindiğin bir mal olarak görmemeyi başarmakla ilgili. :)  

marooned

Alıntıevlilik saçma birşey,anlaşıyorsan birlikte yaşarsın,
garanti istiyorsan,evlenirsin,
gerçi satılan malların garanti belgeleri oluyor,
belki evlilikte mantıklıdır ozaman,
ama doğada garanti belgesi yok,
ve hayvanlar evlenmiyor.
evlenmek istiyorsan bana güvenmiyorsun demektirbu,
ve evlilik başından sakat bir başlangıç oluyor.

Türkiye'de bir ilişkinin yıpranmaması ve mutlu olabilmek için yerine göre gerekli oluyor evlilik.. Mesela ben de evlenmeye ihtiyacımız olmasın isterdim ama toplum bunu zorunlu kıldı. Bulunduğum durumda donkişotluğa soyunama lüksüm de yoktu..

Birlikte yaşamanın ne kadar garantisi varsa evliliğin de o kadar. İstenirse 5 dakikada sonlandırılabilir. Aklı başında insanın güven duymak için, 5 dakikada sonlandırılabilen bir şeye ihtiyacı mı olur di mi?  B)

Umarım bir gün birbirini seven insanların insanca yaşayabilmek için devlete hesap vermek zorunda olmadığı günleri görürüz.

buz

Evliliğin bir de çocukla genişleten modeli ayrı dert,çok zor bu model içinde kendin kalmak.Başaran insanları gerçekten kutlamak gerek.

muhammara

Şunu eklemek istiyorum. Hem kendin kalıp, hem de onların kendileri olmasını sağlamak hem zor değil, hem de en çok kutlanmaya değer olan şey.

"Siz, anne baba olarak gerilmiş yaylarsınız ve çocuklarınız bu yaylardan fırlayan oklardır. Yaydan çıktıktan sonra artık kendi başlarına giderler ve yollarını bulurlar."

Halil Cibran

Okunun önünde saygıyla eğil...

Youki

İnsanın bahsettiğim "normal" yaşam döngüsünün kaçınılmaz bir öğesi çocuk sahibi olmak. Kaçınamadıkları için de çoğu çocuk sahibi oluyor.. Sanki hayatın kuralı haline gelmiş bu evlenmek ve çocuk sahibi olmak.

İnsanların geneli (sanki birbirini seviyormuş gibi) evleniyor ve (sanki kendine bakabiliyormuş gibi) çocuk sahibi oluyor. Sanırım bu davranış biçimi insanın hala hayvandan ayrılamayan taraflarından bir tanesini yansıtıyor: Koşulları ve ortamı zorlayarak türünü devam ettirme isteği..

kuzeys

ya evlilkten bahsetmeyin evde kaldim zaten..

muhammara

Kaç yaşındasın?

marcos

Evlilik bence havalandirma sirasi(hapisteki kisa zamanli disari cikma zamani)!

P_Ýn_iLtÝ

Bie çeşit özgürlügü yok etme metodu..... <_<