25.06.19/02:07

Evlilik

Başlatan deniz, 17.06.04/11:45

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son tango

evliliğin,özgürlüğün nasıl en üst kademesi olduğunu anlayamadım...açarmısın?

prensesistar

senın bır dunyan var devlet sensınnnn

osgurlukte sende........... ılla bıseylere fızıkı olarak bakmayalımm

evlenmek bır dunya kurmaktır kuarllar senın buyuk ogame gıbı yanıııııııııııııııııııııııııııı

son tango

özgürlük neresinde?

prensesistar

kendı kurallarındaaaaaaaaaaaaaa
kendı cumhurıyetınde kendı demokrasındeeeee

son tango

sen öyle sannnnnnnnn :P

prensesistar

SAOLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

deniz

filosaftirik sen ogame oynuyor musun ??

gelsene bizim ittifağa :P

denge

Alıntı1. yaratıcılık ve verimlilik kendine dönük olmayı ve konsantrasyon gerektirir.
evliliğin en büyük darbesi insanın bu yönüne oluyor. çoluk çocuk, aile içi diyaloglar ve eylemler insan vaktinin ve düşüncesinin büyük kısmını işgal eder.

2. ayrıca evlilik insanın hayata bakışını ve amaçlarını da değiştirir. çok duyarsınız; işte evlendi bu işleri bıraktı, artık o bir eyyam falan filan.

3. karşı cinsle beraber ortak bir yaşamı paylaşmak tabiatımızda olan bir şey. yani buna bir bakıma mecburuz. ama her şey de olduğu gibi burada da bilinçli ve beklentilerimize uygun çözümler bulmalıyız.

4. evlenmek kanuni birlikteliktir. kadın ve erkek arasındaki doğal ilişkinin yasa ile şekillenmesi bana göre doğru değil.

En güzel tesbitleri sayın başkan yapmış, bir örümcek ağına düşmüş gibi hissedersin evlilikle. Kurtaran tek şey çocuktur, ama çocuklara olan beklentiler de yıllar sonu seni hayal kırıklığına uğratacaktır, sonra "yok ben saçımı süpürge etimde, ben anneme hiç böle şeyler yapmadım da... onlara karşı olan vazifemiz sadece yetiştirmek, yetişkin olduktan sonra bizimle hiç ilgileri kalmayacak. Ama aileler bunun için evli kalıyorlar, büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaklar sonunda, bizim annelerimizin yaşadığı gibi... Walla yaptığınız bütün yatırımlar kendinize olmalı, ne kocaya, ne çocuklara...Sakın egoistçe bir yaklaşım olduğunu düşünmeyin... Gözlemlerim hep beni doğruluyor.

Bu arada evlenmeyin demiyorum sayın bekarlar, Amerika'nın bugün en büyük problemi tek ebeveynli çocuklar... Onlara bunu yaşatmaya hakkımız yok...

son tango

kıssadan hisse...evlenirseniz çocuk yapmayın....mı? :)

denge

Walla ben gençlere şimdi evlenin mi desem, evlenmeyin mi desem bilmiyorum. Gelecek kuşaklar için evlilik, aile çok önemli tabi. Ama ekonomik sebepler, kendilerini çözememiş ve isteklerinin farkında olmayan gençler var, evlilik bir deneme-yanılma yoluyla tecrübe edilecek bir öğreti değil. Çocuk olduktan sonra da işler iyice karışıyor, çoğu çift çocuğu ilişkikilerini kurtarmak için yapar oysa çocuk çok ciddi bir stres kaynağıdır, huzur falan getirmez yani... Çok iyi düşünmek lazım.

Mutlu evlilik icra etmek bir sanat, ayrıca zeka gerektiriyor ve emek ve sabır. Yani bayağı bir mesai istiyor, iki tarafında bu ilişkiyi sağlıklı sürdürmeleri için gayret etmeleri lazım, özveri ve fedakarlık devreye giriyor burada da... Kim uğraşır bu kadar şeyle şimdi... Bu yüzden artık kolay evleniliyor, çok da kolay boşanılıyor...