18.08.19/06:51

Hayattaki En Büyük Mutluluk Sevildiğinize İnanmaktır...

Başlatan moon, 28.03.08/13:07

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

moon

Erkek kardeşlerin ikisi de babalarından kalma çiftlikte çalışırlardı.Kardeşlerden biri evliydi ve çok çocuğu vardı. Diğeri ise bekardı. Her günün sonunda iki erkek kardeş ürünlerini ve kârlarını eşit olarak bölüşürlerdi. Günün birinde bekar kardeş kendi kendine :
* "Ürünümüzü ve kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hakça değil" dedi, "Ben yalnızım ve pek fazla gereksinimim yok." Böylelikle, her gece evinden çıkıp, bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin evindeki tahıl deposuna götürmeye başladı.

Bu arada evli olan kardeş, kendi kendine :
* "Ürünümüzü ve kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de halça değil, üstelik ben evliyim, bir eşim ve çocuklarım var ve yaşlandığım zaman onlar bana bakabilirler. Oysa kardeşimin kimsesi yok, yaşlandığı zaman hiç kimsesi yok bakacak" diyordu. Böylece evli olan kardeş her gece evinden çıkıp,bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin tahıl deposuna götürmeye başladı.

İki erkek de yıllarca ne olup bittiğini bir türlü anlayamadılar, çünkü her ikisininde deposundaki tahılın miktarı değişmiyordu. Sonra, bir gece iki kardeş gizlice birbirlerinin deposuna tahıl taşırken çarpışıverdiler. O anda olan biteni anladılar. Çuvallarını yere bırakıp birbirlerini kucakladılar.

Hayattaki en yüce mutluluk, sevildiğimize inanmaktır 

mylia

Evet bu hikayeyi biliyorum.  Şimdi benim alanıma açarak ''abla bak bende seni seviyorum sanırım sende beni '' mesajı mıdır bu ? Sevgili moon :)

uykucu

mylia

Bilemem uykucu kim ne yapsında eteğimden ayrılmayan sen için sanırsam bir anlam ifade ediyorum değül mü :D

mylia

ehii ehii noldu hoşunamı gitmedi uykucu hatun çok konuşma kalk bi su getir bana :D

uykucu

dileğiniz benim için bir emirdir...:P

ama canım isteyince getircem...:salak:

moon

Alıntı yapılan: mylia - 28.03.08/13:32
Evet bu hikayeyi biliyorum.  Şimdi benim alanıma açarak ''abla bak bende seni seviyorum sanırım sende beni '' mesajı mıdır bu ? Sevgili moon :)

aynen öyle 'sevgili kilitçim' ayrıca saniirim sende değil kesin eminim sende :)

mylia

uykucu

hakikaten güzel birşey olsa gerek bu duyguyu yüreğinde hissetmek...
sevmek güzeldir elbet ama sevilmek ve bunu bilmek...

Seni hep gömleğimin sol cebinde taşıdım...

Ellerinde doğup büyüdüğüm o sokağın kokusu vardı...

Gözlerindeki o yoksul ışık tuttu ellerimden...

sevilene...

moon

son tango

dip

nezaman sevildigimi anlasam kaçarım ama birtürlü sevdıgımı hıssedmıyorum bu daha beter bir duygu bence: )

kimLiksiz

hayattaki en büyük yansıma mutluluğa ve onun nedenlerine inanmaktır.inanç bir yansıma ve en büyük yansıma inançtır.

lebiderya

Alıntı yapılan: son tango - 08.06.08/05:13
başlık ile hikayenin ilgisi nedir acep? :)

Kardeşler birbirinden habersiz kilerlerini dolduracak kadar, birbirlerini düşünüyorlarsa eğer, mutlaka ve mutlaka da birbirlerine yaşarken ne kadar sevildiklerini de hissettiriyorlardır. işte en güzel ve yüce duygu.Hayatta her zorluğu bu güçle aşabileceğine inandıran ve aştıran harika bir duygu ve motivasyon.

sosyalbella

değil..böyle bişli insanın kendini kandırması yada ego tatmindir..en büyük mutluluk insanın kendini sevmesidir.Narsistçe

lebiderya

Ben kendimi çok seviyorum .
Ben kendimi çok seviyorum.
Ben kendimi çok seviyorum.
          Bir gelişme olmadı. çok büyük bir mutluluk yaşamadım.
Kızım beni seviyor.
Damadım beni seviyor.
Annem, kardeşlerim beni seviyor.
             Çok mutluyum.Bu daha hoş oldu.