17.07.19/06:31

Toplum ne zaman biter?

Başlatan muhakara, 16.04.08/19:28

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flzf

gobilibozo

Kelime gittiii,iyi gidiyordunuz :)

varlıktır tabiki,sen varlığı neye göre değerlendiriyorsun?

flzf

ne biliyorsun sadece bir pil olmadığını :)

gobilibozo

demin yollamayı beceremedim herhalde tekrar yazayım :)

pil olsun ne değişir yine varlık olmuyormu? :)

Sino AtriaL

muhakara,

yayınladıığn bu yazı sayesinde konu açabilmek için yaptığın mesaj sayısı doldurma saçmalıklarını görmezden geleceğim..

:)

çalmak döngüsü,hikayede gerçekten iyi kurgulanmış..

ve dürüst adam toplumun ışığı olmayı reddederken aslında bıraktığı notta idealistliğinide vurgulamış..

burdan şu sonuu aldım ki biraz ileriye yönelik düşünce tarzı geliştirsek,bakın çok değil biraz..

o zaman göreceğiz ki çalmak bir çark değil.. çaldıkça çalınıyoruz..

flzf

Alıntı yapılan: gobilibozo - 16.04.08/20:50
demin yollamayı beceremedim herhalde tekrar yazayım :)

pil olsun ne değişir yine varlık olmuyormu? :)

gördüğün rüya gerçekteki varlık olabilirmi insan hadi pilse derken tıpkı matrix filmindeki gibi biyolojik bir pilde olabilir acılarıyla neşeleriyle gerçeği besleyen pilde o durumlarda gerçekten varmısındır veyahut var olduğunu sandığın şeymisin ?

gobilibozo

İnsan ne kadar ve nasıl vardır sevgili flzf?

İnsan etrafındakileri,etrafında olup biteni, algılayabildiği kadar algıladıklarına anlam verebildiği kadar vardır,düşünüyormusun?acımı çekiyorsun?fikir çilesi mi yaşıyorsun? Varsın o zaman flzf,Matrix te bir varlık olan bir insan ürünüdür,biyolojik pil düşüncesini fikreden kim yine insan... :)

Kelime cevap vermedi soruma,acaba düştüğü çelişkiyi görmezden gelmek içinmi?

flzf

insan varmıdır diye daha büyük bir sorun var benim varlık düşünceme göre varlık vardır fakat ne olduğu konusunda henüz bir fikrim yok senin varmı ? varsa cevabın verdiğin cevapları doğrular yada çürütür yanlız o cevap olmadan verdiğin diğer cevapların anlamı olamaz

muhakara

toplum ne zaman biter hikayesi kurtulma ıumudu olan toplumlara adanmış gibi duruyor.. yoksa biz zaten bitmişiz toplum olarak...