22.08.19/00:09

Görücü usulü evlilik

Başlatan deniz, 17.06.04/11:47

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

güneþinkýzý

Görücü usulü evlilik sen nelere kadirsin :D

mylia

Ben koptum zaten biri gelip kaldırsın :D güneşim çıkalım guzum biz bu konudan :P

flzf

bu durum sebeb değil sonuç olayıdır bence eğitimsiz ne verirsen onu yiyen topluma yakışacak cinsten evlilik

enthogenic

Görücü usulü evlilik görecelidir.

flzf

gobilibozo

Klasik khaos çarptırmalarını bir analiz edelim bakalım

Ben tek yol görücü usulümü dedim?Hayır ne bu çılgınlıklık?

Görücü usulü yalnız senin tahmin ettiğin gibi,bir kaç tombul kadının(genelde öyle olurlar)eve aniden baskın yapıp kızı görmeye,incelemeye geldikleri usul değil,daha modernleşmiş teknikleri var mesela arkadaşı kendi tanıdığı başka bir arkadaşını önerip,ailenin de haberi dahilinde görüşmelerini sağlıyor anlaşılırsa iş ciddiye biniyor,ne kötülük var şimdi bunda?Her bu usulle evlenen mutlu olacak diye bir kaide yok,her flört sonucu vlenen mutlu olacak diye bir kaide olmadığı gibi...Genelleme yapıyorsun,görücü usulü evlenen mutsuz olacak,ezilecek,cahil sınıfı evliliği olacak,kadın dayak yiyecek,erkek tahakküm kuracak istediğinde aldatacak istediğinde karısını sevecek,bu genelleme yalnış,şöyle düşün annenmi evlilik konusunda tecrübeli yoksa senmi?Annen,tamam ne istediğini sen daha iyi bilirsin ama,nasıl bir evliliğin iyi sonuç vereceğini,bir evlilikte neyin nekadar önemli olduğunu tecrübe sahibi olarak o daha iyi bilir...

Sanki ben evlilik kararını başkaları alsın başkaları beyensin kızda sadece çıksın nikah memuruna evet desin mi dedim hayret bişey,saçma teoriymiş neresi saçma?Evlenme işi yalnız kişinin kendisinin bulmasına kalırsa çoğunluk evlenemez,herkeste o kabiliyet yok, yahut kendi kıriterlerine uygun kişi karşısına çıkmayabilir,çevresi kısıtlıdır,sürekli çalışıyordur,sosyal hayatı yoktur,nasıl bulsun şimdi?Bulana aşkolsun,sana kalırsa evde kalacak herkes...Sen hiç karşısındakinin olumsuz yanlarını göremiyecek kadar seven birini görmedinmi?Çook sevdiği için iyi değerlendiremiyebiliyor,kültür önemli,aile önemli,kafa uyumu önemli,tahsil uyumu önemli,görüşleri varsa görüş uyumu da önemli,fakat seven kişi bu farklılıkların kendisi için handikap oluşturacağını farkedemiyebilir,düşünmeden evlenir ve sonra pişman olur,diğer usulle denklik konusuna daha dikat ediliyor,ve uym aranıyor o sebeplede başarılı evlilikler olabiliyor,tabi severek ve herşeyiyle beyenerek evlenmek en güzeli o ayrı....İyi kendi seçimine güvenip kör ol,ağzı ve dili varmış bu ağız ve dille zor  bulursun,benden söylemesi :P

Neresi ilginç nasıl bir bulgu yakaladın?Evet tek iki evlilik örneğidir dedem,önemli olan 60 sene evvel bir kadının ikinci eş istemeyişi ve ayrılması,bu kararına da dayısının destek vermesi,ne var bunda bir açık yakalamış gibi...

Tahsilli insanlar arasında iktidar kavgası olur,kadın kazanıyor erkek kazanıyor,haliyle ikiside kandi istedikleri doğrultuda yaşamayı arzu ediyor,erkek veya kadın baskın bir karaktere sahipse,benim dediğim geçerli olmalı zihniyetine sahipse,iktidar kavgası olur tabi,kadının kendisinden çok kazanmasını veya yüksek mevkide olmasını bir çok erkek istemez yalanmı?Erkek yönetmeyi seviyor,bunuda yalnız kadına ve çocuğa karşı uygulayabiliyor,erkek erkeğe uygulayamaz çünkü ikiside benim dediğim olacak der,eee? yönetmeyi çok seven erkek kadının kendisi üzerinde hakimiyet kurmasını yahutta ona karşı hakimiyet kuramamasını hazmedemez...Gerçekten eşitlik sağlayanlar, eşine saygı duyan,önem verenler tabi bunun dışında,ama bahsettiğim gerçeği görmezden gelemezsin,tahsili kavga sebebi olarak görüyormuşum işte bukadar anlıyabiliyorsun,bu anlaşmazlığı tahsil getirmiyor tahsili silah olarak kullanma zihniyeti getiriyor....

Tanımanın yolu bumudur?Olmasa tanınmıyormu?tanımak için diyen kendini kandırır,nefsinin isteklerinin bastırılamamasıdır okadar,bedenler çok kıymetli emanetlerdir,o asaleti her beğendiğin kişiye teslim edersen değer diye bir şey kalırmı?Ahlaksızlıktan kastım nefsin her emrine uymaktı,kişinin ruh sağlığı toplumun ve aile yapısının huzuru ve kalitesi için çok önemlidir gayri meşru iişkilerin yaşanmaması..Ahlakın tecellisi görücü usulü demedim,her durumda korunması gerken değerdir ahlak...

Yaptığın genelleme ve başarılı  ana muhalefetliğinden ötürü asıl sana aferin :P

gobilibozo

Sapiens

birde görücü usulüne şöyle bir hakslık yapılıyor filimelrde dizilerde öykülerdeki bazı uç örnekelrin yaygın görücü evlenme usulü zannedilemsi   böyel zannedilince  insnalar haklı olarak ters bulup karşıu çıkıyorlar halbuki metazoriyle 15 lik kızı 80 lik dedeye evrme olayalrı görücü usulü bilr fdğeil ki

görücü usulünde  evlenme çağındaki  birini evlenme çağındkai bir başkasıyla tanıştıryorlar belli bir nikah süresi var  illede evlenilcek diye bir kaidede yok araştrımalar  yapılır  huylar kontrol edilir   bu demek değidlri ki görücü uslü her şeyiyle doğrudur eksikliği yanlışlığı veya yanlış uygulanışı vardır

gobilibozo

Tabi yan etkileride oluyordur ama genel olarak sağlıklı bir usul ve bu yöntem olmasaydı toplumun çoğu evde kalırdı :P

Sapiens

ama gartiplikelr ülkesi ülkemzide   swinger hadiseisne methiye düzenelr  görücü usulunı yermekte eleştirmekteler  swinger a  methiyeelr düzenelr imam nikahlı çok evlilikleri yermektedirler  milliyet agztesindeki swingwe mwthşiywainsw  yaNLIŞ ANIMSAIYROUISMA 3 YIL EVVELİ,NDE 1500 SWİNGER YAPAN ÇİFT OLDUĞU SÖYLENİYRODU ROPORTAJ YAPILAN ÇİFT HER HAFTA YENİ BİR ÇİFTLE TANIŞTIKALRINI SÖYLÜYROLARDI YANILMIYROSM YİNE  BU YILDA EDER 52 ÇİFT ÇOK EŞLİLİĞE KARŞI ÇIKANLAR GAYRİ MEŞRU  ÇOK EŞLİLİĞE  METHİYEELR DÜZEBİLİYROALR (HABER KESİNLİKLE METHİYE OLARAK VERİLMİŞTİ HAYATIMI DEĞİŞTİ  MUTLUĞU BULDUK GİBİNDEN ÇIKMALAR VARDI YAZIDA)

BANA NE KİM SWİNGER YAPARSA YAPSIN AMA DÜRÜST OLMALI İNSNALAR  HAYATINDA NİKAH DIŞI İLİŞKİYE GİRMİŞ HER İNSAN ÇOK EŞLİDİR  EELŞTİRİYROSANIZ HEPSİŞNİ ELEŞTİRİN  ÖZELLİKLE TV ELRDE PROGRAMLARA KONULK ETTİĞİNİ HANIMALRI VE BAYALRI ELEŞTİRİN HATTA KÖTÜYSE ONALRI YOK SAYIN GÖRMEZLİKTEN GELİN PROGRAM YAPTRIMAYIN   MAKSAT  ÇOK EŞLİLİĞE KIZMAK DEĞİL AİLENİN KÖKÜNE DİNAMİT KOYMAK  

Uyarı: Siz mesajınızı yazarken yeni bir mesaj daha gönderildi. İsterseniz gönderilen mesajı okuyun.