25.06.19/02:09

Görücü usulü evlilik

Başlatan deniz, 17.06.04/11:47

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gobilibozo

Sapiens bu yazı neee? Neden büyük yazdın? :)

Sapiens

daha evvelde söylediğim kutsal kitapta   (dindarlar için böyle tabii) Allah sizin için hayırlı olan bir demişken   bazı hedonistelr hemde kurlalrına uymadan bir eşin diğerinden haberi olmadan çok mikahlı olabilmekteler  aslınd açok nikahlı olmuyorlar  ikincisi kesinlikle iptal nikah oluyor ve i,kinci eşle yapılanlar zina oluyor    dindar olmıyanalr için bu olayda sınrı yok  gönlüyle yapğıdlıktan sonra sınır yok (birde mormon kardeşlerimizi İSTİSNAtutarız)

Uyarı: Siz mesajınızı yazarken yeni bir mesaj daha gönderildi. İsterseniz gönderilen mesajı okuyun

ŞİMDİŞ FARKETTİM BÜYÜK YAZIDĞPIMI FİLME DALMIŞIM O SIRADA PARMAK CAPSLOCKA MI DPOKUNMUŞL NE BÜYÜK ÇIKTI ÖZÜR

StranGe_PassenGer

2 insanı tanıştırma şeklinde olan görücü usulünün bir artısı var bence. Normal flörtlerde 2 tarafın birbirini değerlendirme yöntemi çok farklı değişkenlerden oluşuyor. "Yanımda gezdirirken millet ne der? Yakıştırır mı? Gezip tozarken hesabı üstlenir mi?"  vs türünden abuk şeyler... Görücü usulünde 2 tarafta karşısındakine sadece evlilik açısından bakacak. Ne bileyim erkek "anne" olarka değerlendirecek, kadın "baba" olarak... Ben ilk görüşte aşka inananlardanım. Ya olur ya olmaz... (Ya tutarsa hesabı :p)O yüzden görücü usulüne karşı değilim. Dayatma yoksa tamamen yok edilmesi gereken bir usul olarak görmüyorum.

ali hoca

tek benim uygun buldumla deyilde herkesin bana uygun bulduyla evlenmek bence daha ii olur :) görücü usulüne evet....

gobilibozo

geçen tv de seyretmiştim,bir hayvanat bahçesinde, ayıya çiftleşmesi,yavrulaması için başka bir hayvanat bahçesinden ayı getiriyorlar,ayı bu getirilen ayıyı beyenmiyor,bir türlü  yanaşmıyor getirilen ayı yakınlaştıkça itiyor onu,meğerse bu aynı hayvanat bahçesinde bulunan başka bir ayıya sevdalıymış,farklı cins ayılar oldukları için bir araya getirmiyorlar illede kendi sevdiğini istiyor görücü usulü olan bu birlikteliğe isyan ediyor,sevdiği ayı ile aralarına duvar örmüşler birbirlerini görmemeleri unutmaları için :D

aklıma hemen burası geldi yazayım dedim

kopil118

e ne yaparsın hayavnınki de can allahı sen.

gobilibozo

ee öyleymiş görücü usulünü kabul de etmezlermiş :P

kopil118

iyi ediyorlar, tabuların yıkılışı onlarda başlıyor desene.

gobilibozo

Yahu kötü bir uygulama değil,ama herkesin tercihi işte :)

kopil118

tercih bir yerden sonra adet halini alır, merak etme gobili, bu da güzel değil mi?