24.08.19/08:38

Ne arıyoruz?..

Başlatan fikir, 14.04.08/23:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gobilibozo

konuyu aç,sonra kaç :)

fikir hane çıksın meydane :)

MrsBrown

Aradığımızın çok farkında mıyız? Yoksa, "bir boşluk var" hissi mi bizi aradığımıza inandırıyor?

Mutluluğun ya da huzurun aranması, eşyanın tabiatına ters gibi biraz. Bunlar süreklilik arzeden durumlar değil çünkü. Anlıklar. O nedenle, aramak deniyorsa, aranan şey stabil hale gelmek olabilir. Denge durumu. Şu anki halimden daha kötüsü olmasın diye ne yapabilirim? Bunu bulmaya çalışıyoruzdur belki. Yani bir savunma durumu. Savunmak için yaptığımız her şeyi, aramak diye nitelendiriyor olabiliriz.

Aslolanın iç huzuru olduğunu anlamak da zaman alıyor. Anladıktan sonra, durumu bozmama çabaları başlıyor.

Edilgenlik var biraz. eksi273 gibi hissediyorum bazen de ondan. Bulduğumuzla ilgilenmek ve onu korumak.

fikir

Alıntı yapılan: gobilibozo - 16.04.08/14:05
konuyu aç,sonra kaç :)

fikir hane çıksın meydane :)

kaçmadım gobilibozo, burada aranılan şeyleri (iç huzur, umut, hüzün, derya, kendimiz, fitrat, kimlik, kara toprak, bela...) aramaya gittim ve bulamadım, hatta ramak kala elimdikeleri zor kurtardım... :)

mutlu olabildiğimiz şeylerin ve an'ların değerini bilmek ve katabilmektir üzerine, "aramak"...

gobilibozo

aramak için fazla uzaklaşmamak lazım demekki  :(

zifir

bilmiyorum. belkide içimdeki şeytanı

derya

Alıntı yapılan: fikir - 14.04.08/23:43
Tüm hayatımızda (gerçek, sanal, düş) şu anda ne arıyoruz?

insanlık arıyoruz.

harunserdar_nr

Bazıları insanlığa çıkan merdiveni,
bazıları da insanlık dışına çıkan asansörü

Leydi Tavuskuþu

ben para arıyorum :)