20.06.19/09:39

Sokak Çocukları..

Başlatan buz, 06.01.05/17:58

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xantippi

bir bey vardi kimsesizler yurdunda okumus,sonra sosyoloji bitirince kendini sokak cocuklarina adamis,soyadi aklima gelmiyor ama adi yusuf...apartman almis,cocuklari yerlestirmis,en son yer azligindan sikayet ediyordu,,,aslinda onu bulup yaptiklarina baksak ve bizde yardim etsek,

ben sahsi olarak seneye baslayacagim zaten,ama böyle hep beraber daha verimli oluruz ne dersiniz?

lebiderya

Alıntı yapılan: -459.4 - 15.06.08/23:32
Alıntı yapılan: lebiderya - 15.06.08/23:28
bunları tekrar üretime dönüştürmek gerekli.

Etlerinden sütlerinden biran önce faydalanmalı :P

aslan sütü haline getirilmeli.aslanlar gibi bir yaşamları olsun deyyi.

Xantippi ben varım. telini alayım. ya da vereyim.
Tv dede kanseri yenmiş birinin kanserliler için hastane açtığını söylüyordu yanılmıyorsam. Yani başından geçenler daha azimli bu iş için. Mesela binbir güçlükle okuyanların memleketlerine orda ne eksik ise aşk ile oralara göreve gitmesi gibi birşey.Yüce bir duygu. Ama yardım için zorda kalmayı beklememek de güzel.

-459.4

Alıntı yapılan: Xantippi - 15.06.08/23:33
bir bey vardi kimsesizler yurdunda okumus,sonra sosyoloji bitirince kendini sokak cocuklarina adamis,soyadi aklima gelmiyor ama adi yusuf...apartman almis,cocuklari yerlestirmis,en son yer azligindan sikayet ediyordu,,,aslinda onu bulup yaptiklarina baksak ve bizde yardim etsek,

ben sahsi olarak seneye baslayacagim zaten,ama böyle hep beraber daha verimli oluruz ne dersiniz?

Yusuf musuf değil..
Soyadı Nesin, Aziz Nesin..

asya

Sanırım xantippi, Azizi Nesin'in oğlu Ali Nesin'den söz etmiyor eksi. Ali Nesin sokaklarda yetişmiş biri değil bildiğim kadarıyla :) Arkadaşın sözünü ettiği kişi, sokaklarda büyüyen ve kendisini yetiştirerek bu konuya adayan Yusuf Ahmet Kulca olabilir.

Xantippi

16.06.08/10:53 #24 Son düzenlenme: 16.06.08/11:16 Xantippi
yok aksi,aziz nesin degil,hem ben orayi ziyaret ettim, biliyorum yani,sagol asya evet yusuf ahmet kulca,orayi arastirmak lazim dedim,konu hakkinda bilen arkadaslar varsa yorumlari faydali olur,gerci ben gelince orayida ziyaret etmeyi düsünüyorum....
UMUT ÇOCUKLARI DERNEĞİ

MERKEZ
Adres  : Okçumusa cad. 15/9 Şişhane
Tel      : 0 212 245 67 47
Fax     : 0 212 251 25 38
e-mail : info@umutcocuklari.org.tr
www.umutcocuklari.org.tr

ÇAMAŞIRHANE
Adres : Yaya Köprüsü Sok. No: 40 Dolapdere
Tel     : 0 212 297 61 05 - 07
Fax    : 0 212 297 61 06

BAKIRKÖY UMUT EVİ İLK ADIM İSTASYONU
Adres      : Lepra Hastahanesi Bahçesi, Şirinevler, Bakırköy
Tel / Fax : 0 212 571 31 62

simdi buldum istanbul,da yasayan arkadaslar gidip görebilir,yazida da diyor,bu konuda toplum duyarli olmali,dernegi ziyaret etsin.üye olsun ya da olmasin...gönüllü insanlara ihtiyac varmis,okuma-yazma ögretecek kisilere,cocuklarla kisitli bir süre bile olsa ilgilenecek kisilere....

ayrica   Yusuf Beyi kutluyorum,karanliga küfretmektense bir isik yakmayi tercih etmis,kolayi degil zor olani secmis.ne güzel...

-459.4

Kaçırmışsınız..
Nesin Daruşafakada okudu..
Kimsesizler yurdu sayılır.
Sosyoloji sokakta bitirdi, taş çıkartır sosyoloji bitirenlere...
Kendini de cocuklarina adadı...

Tanıma uyuyor.

Xantippi

16.06.08/17:05 #26 Son düzenlenme: 16.06.08/17:09 Xantippi
evet darusafakada okudugu icin milletten aldigimi millete verecegim dedi ve nesin yurdunu acti...
dedigini yapti yani,bu arada yusuf bey sosyoloji degil,pedegoji bitirmis,aklimda yanlis kalmis...

ayrica yusuf bey "sokak cocuklari"tanimlamasini pek sevmiyormus,bunun yerine "sokakta yasayan cocuklar" dense daha uygun olur diye belirtmis...

NOHUT

bence sıfır forum üçbeş tane sokak çocuğu yetiştirsin, çocuğu olmayan üyelerimize zimmetleyelim bakım masraflarını biz karşılayalım.

beş yıl içinde intihar edecek nasılsa. her sıfır üyesi gel solcu yok gel kemalist ol yok senin varlık problemin var olmadı cicili bicili ol yok çadır kurduk hizmet et yok şarap iç aman haramdır