25.06.19/02:11

toplum nereye gidiyor ?

Başlatan deniz, 18.01.05/08:17

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Azrail

Alıntısizce bu gelişmeler neye işaret ediyor ?

Bence bu gelismeler normal... hatta kiyaslarsak avrupa ile, gec kalmisiz bile, zira ben ufakken Isvcire'de ic acici olmayan bircok olaya sahit oldum, bazi olaylarin oznesi de ben oldum, ve Turkiye'de gosterilen cok daha buyuk bir kayitsizlikla karsilastim.

Sahit oldugum kucuk bir olayi ornek olarak gostereyim; 8-9 yaslarinda iken annemle carsiya cikmistik alis-veris yapmak icin. Annem magaza vitrinine bakarken, ben de yoldan gecenlere bakiyordum. Kalabalik ve islek bir caddeydi, cok yasli bir amca dengesini kaybedip yere yigildi. Ben de bir gecen ona yardimci olacak diye beklerken, o amcanin yanindan bir insan seli gecti ve yaklasik 20 saniye sonra ancak biri akil edip adama yardim etme davranisinda bulundu. Diger gecenler adamin yuzune hic bakmadan devam ettiler yollarina, hic umursamadan...

Bu tur olaylar sasirtici degil... makinelesiyoruz, duygusuzlasiyoruz... teknoloji sanildigi kadar huzur verici ve "iyi" degil... yabancilasiyoruz gunden gune... tum sorun bu.  

Hades

24.01.05/17:01 #11 Son düzenlenme: 24.01.05/17:02 Hades
Düşenin dostu olmaz.

Evrim hep iyi yöne doğru gerçekleşmez.

Aslında içimizde olmayan sonradan çıkmazdı..Tetikleyicisi makineleşme olabilir yada sistemin getirdiği yenilikler...

Leonardo

1-kurtarılacak gibi olsa türkiyede on kişi atlar biri boğulur aracın içindeki bikaç kişiyi kurtarmaya çalışırken ağır yaralar...

2-Bu olanaksız haber kaynağını kontrol edin. bizim apartmanda biri bağırmaya başlasa 10-15 kişi sırf meraktan kapıyı açıp dinler.

3- tsunami olayında da türkiyeden bilmem kaç milyon dolarlık yardım toplandı.

Alıntıprogramda bir sosyolog diyor ki: "türk toplumu kan bağı olmayan insanlar için kılını kıpırdatmaz. bu onun antropolojik temellerinden gelen bir şey"

adı ne freud mu?

Hades

biraz ölün yaaaa...
çok kalabalık ortalık.....

Önden sen buyur.... :seytan:  

hulasa

İyi kötü,çirkin güzel...
Kötülüğü iyilikle örtenler,
Çirkinliği güzellikle örtenler,
Yahu siz bu densizlere ahmak diyenlerdenmisiniz?

Veya bunlar vardı da kendi çıkarını korumayanlara zır deli mi demiştiniz,

Bunları yoketmişiz,
Bu güzel kalpli insanları,
Nemelazımcılık vitrin oldu,

Neden korkuyoruz ki olacak o kadar
Yollarını biz hazırladık,
Biz kendimize gülelim kendimede güleyim?

ZeRDuShT

ZeRDuShT

bu yol nereye gider_?
yol bir beslenme biçimidir...
hiç bir sürücü sevmez gittiği yolu...

asya

Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete.

Çok klasik oldu ama uzun yazacak gücüm yok.  :)

kiya

Alıntı yapılan: Blöf - 05.02.06/07:20
Toplum nereye gider?
hey toplu?
sen benim toplummusun?
topunu bırakta gel!
topunuza mike tyson!
kyson,

bu blöf'ü neden seviyorum? çünküm zehir gibi çalışıyor kafası, sürekli sekiyor ringde, rock'n roll yapıyor, olum boks yapsana, ringde rock'n rol yapılır mı diyorsun. işte o ara yumruğu yiyorsun kroşeden.

"umay kağan vs. blöf" karşılaşması beni çok eğlendirirdi ama blöf'ü, bu acıyı yaşatmayacak kadar seviyorum...

blackcat

Gidilmemesi gereken her yöne ,,,