16.07.19/10:11

yasakların mantığı

Başlatan deniz, 26.01.05/10:44

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

en kolay yönetim yasaklar ve kuralla koyularak olanıdır.

yönetmeyi beceremeyen dirayetsiz yöneticiler kendilerini ve işlerini sağlama almak için her şeyi kurallar ve yasakların kalıplarına sokarlar.

türkiyede yasakların ve yasakçılığın sembollerinden biri de RTUK.

adamların site haritasına baktığında bile mevzutla karşılaşıyorsun  :specool:

[S]aKiN

rtük yasası değişiyor bence en önemli yasak düşünce yasağıydı oda kısmen kaldırıldı şimdi en önemlisi başörtüsü yasağı ama oda atlatılacak ama bu hükümetle ama başikasıyla

oxmemo

RTÜK ün aldığı bi karar vardı, "toplum ahlakını,düzenini,huzurunu....vıdıvıdı" bozan türden yayın yapanlara verilen kapatma cezasının siyah ekranı, belirlenen bir belgeselle süslenecekti :P . walla hoşuma da gitti. belki kötünün iyisi gibi oldu ama kar da kardır hani.. :shuriken:  

deniz

yaa evet. geçen gün kanal d de saat sekiz buçukta bi belgesel  vardı.

düşünsenize türkiyenin en yaygın ulusala kanallarında, en güzel saatte belgesel izlemenin keyfini.  :D

oxmemo

05.02.05/11:52 #4 Son düzenlenme: 05.02.05/11:53 oxmemo
yakındaaaa!! görebiliyorummm!!! :o
çok yakındaa! tüm kanallar belgesellerle,nitelikli programlarla dolacak..
--iyiakşamlar, bir SIFIR etkileşimli sınırsız tartışma programımıza daha hoşgeldiniz...
ve RTÜK işlevini hiçliğe devretçek..
görüyoruumm :o .

daha doğrusu umuyorum..  :peace:
ki sadece rtük değil, türevi de, integrali de  ^_^

deniz

aslında dikkat edilirse yasakçılar bindikleri ağacı keserler.

düşün mesela tüm kanallara cezalar gelse ve halkı 24 saat belgesel izlemeye mahkum etseler.

bu durumda rtük ne iş yapar :P

wiseman

yasak olmadan yasak serbest olmaz

ekip6

Alıntı yapılan: shitty - 05.12.07/01:02

geçen günlerde şu en korkunç türk filmi (adını unuttum) fragmanında adam üstten yarı çıplak diye belediye afişlerin duraklara veya panolara asılmasını red etmiş. adamlar da tutmuş photoshopla elemana bir atlet giydirmişler :D
kom bikini mayo markasının reklamını da geçen seneye kadar asmıyorlardı yenibosna outlet'ine.
diyeceğim rtük değil, bunu yasaklayan zihniyet maalesef ki devlet büyüğü dediğimizdir.

ekip6

Alıntı yapılan: asya - 05.12.07/02:07

Alıntı yapılan: ice cream - 05.12.07/01:48
Yasaklamak yasaklansın :)

İlle de yasak var ama, değil mi?

Yasaklamalar, egemenlerin korkularının kamuflajı olsa da düzen için gerekiyor ne yazık ki.
Yasaklamalarda ölçüt, kişi temel hak ve özgürlüklerinin korunması olursa, bundan yakınabilir miyiz yine de?

ekip6

Alıntı yapılan: empati - 05.12.07/15:17

[quote author=aKiN link=topic=3678.msg48462#msg48462 date=1107433722]
rtük yasası değişiyor bence en önemli yasak düşünce yasağıydı oda kısmen kaldırıldı şimdi en önemlisi başörtüsü yasağı ama oda atlatılacak ama bu hükümetle ama başikasıyla
[/quote]gerçekten rtük değişiyor.huysuz virjine(gerçek adını hatırlayamadım)kadın kıyafeti ile proğram yapma yasağı koydu.zenne osmanlının tarihinden gelmedir.kadın kıyafetinde oynayan erkektir ve nedense AKP döneminde sakıncalı bulunup yasaklanıyor.bu arada mahalle baskısı ve arkadaşlık baskısı yasak değil.bu yasaklar kız öğrencilerin eğitim hayatını engellese bile.