17.08.19/17:04

kaybeden hep buna mahkum mu?

Başlatan jeren, 30.01.05/19:46

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jeren

bişileri birilerini kaybetmeye başladığında hep kaybedersin
zincirlemedir bu..
ve halkayı biri veya bişiler bi şekilde kırmakdıkça hep kaybeden olursun..
neden böyle olmak zorunda..?

buz

İnsanlar fazla standart..Baktılar ki biri birilerini kaybetmeye başlamış ,onlar da diğerlerini takip edip kaybolma kuyruğuna girerler..Yoksa kaybedenin aynı kaybedişi hazırlayan tavırlarını sürdürmesiyle meselenin bir alakası yoktur. :)  

overdose

yorucu bir iş seyahti sonunda veine dönersin kapıyı açarsın içeri girersin içerden yatak odasından sesler duyarsın kapıyı hafifce aralarsın uğruna ölecek akdar sevdiğin insan senin yattığın yatakda başka bir adamla sevişiyor kaybetmişsin o anda bitmişsindir hiç birşey yapmazsın çeker gidersin oturusun takıldığın bara bir bira söylersin en iyi dostun gelir ne oldu der karım beni aldattı dersin oda bu iyi der nedne bu iyider karının gercek yüzünü gördüğün için 10 senelik maskesi düştüğü için sen orda onu öldürmeyip hayata sağalma dımlarla bastığın için sen kaybetmişsin ama kazanansı kaybetmenin doruk noktası kazanmaktır ve bizler kaybettikce kazanmanın ne olduğunu anlıyoruz  

nicom

kaybetmek bazen kazanmaktır..zamanla anlarız ama..o nedenle mi zaman herseyin ilaci derler bilinmez..
zaman degildir belkide ilac , sadece daha olgun bakabilmektir kanımca..yada artık umrunda olmamasi..
kaybetmek iyidir ..bazen..azen..zen..en..n.. ..
kayboluslar bunyeye gereklidir..  ^_^  

buz

Kazanılanlar kambur olduğunda kaybederek yükümüzden kurtulup ,hafifliyoruz gibi..

belki bazen kendimizden de böyle parçalara bölünerek kurtulmamız gerekiyordur..yeniden kendimizi kurarak yani.

overdose

bazen insanında otomatiği bozuluyor buz kendini kurmalar kurtarmıyor

wiseman

kaybettikten sonra yine kaybetmenin nedeni kaybetmeyi kaybettiklerini hatırlamandandır
birkez kaybettinmi ondan sonrada kaybedersin çünkü her şey birbiriyle bağlantılıdır

jeren

kayıp ettim
kendimi..
bulmam
lazım
beni gören var mı..

belki herşey insanın bi yerde kendini kaybetmesiyle başlıyor.
acaba kendimizi kayıp ediyor muyuz yoksa bilerek mi bi yerlerde bırakıp o yeri hatırlamak istemiyoruz..

wiseman

her ikiside insan kendini bilerek kaybeder mesela kendini güçlü hissettin mi kendini kaybetmezsin ama istersen kaybedersin mesela ben arada sırada kendimi bilerek kaybetmeye çalışırım kaybettiğimdede artık sinir hapları kullanmaya başlıyorum siz yapmayın kötü oluyor

sessizlik senfonisi

bu şehir
kimsenin görmediği
mutlaka yaşadığı
bu şehir yalnızlık şehri
evet yalnızlık
gözlerini kapa düşün
yüzünü hatırlayamıyorsan
sen şu an bu şehirdesin  

jeren

bi yerde okumuştum
nerde olduğunu hatırlamıyorum..
insan kendini hep bi yerlerde bırakarak büyürmüş..
oyüzden çocuklukla yetişkinlik birbirinden çok farklı şeylermiş..
kayıpettiğimiz çocukluğumuz mu acaba..:)

mens cogitans

doğru insan bi sürü kişilik maskesine bürünüp beğenmediğini yada modası geçeni atıyo bi tarafa.  Bu nedenle de kaybettiğini sanıyor  -_-  

muhammara

Gerçek kayıp hiç bir şey kaybetmemektir. Ama üzüntü veren kaybetmek değil çaldırmaktır.  

Çakýl Taþý

08.02.05/17:20 #13 Son düzenlenme: 21.02.05/14:10 Çakýl Taþý
Şimdi elinizde veya sırtınızda taşıdığınız üst üste rastgele dizimiş irili ufaklı bir çok toprak veya cam eşya düşünün. Bu eşyalar siz her harekete geçme denemenizde sallanmakta ve dolayısıylada, siz onları kırarım korkusuyla bu her hareket denemenizi ertelemektesiniz. Bu böyle, kırılırlar korkusuyla bir ömür devam elmekte. Ve siz her denemenizi bir sonraya erteleyerek bu şekilde ömrünüzü bitirmektesiniz. Oysa ki bir ömür bu korku ile yaşamaktansa, bırakın yüklerinizi, kırılan kırılsın hem bu halde ne kadarı sizin işinize yaramakta ki, hamallığını yapmaktan başka. Kırılmayıp kalanlardan size yetecek kadarını alıp, güzel bir şekilde önceleyerek tekrar istifleyin ve yolunuza böyle korkusuz ve taşınabilir bir ağırlıkla  devam edin. Bunların da hiç bir zaman öncekiler gibi sizi rahatsız edecek hale gelmesine izin vermeyin. Sonraki hayatınıza da bu şekilde taşınabilir bir yükle -ki bunlar da sizin kendi yükleriniz olsun- güle oynaya devam edin. Böylesi daha güzel değil mi? Öyle ise ne duruyorsunuz, haydi korkmayın bırakın ne varsa elinizde, sırtınızda yükleyenlerin yüklerini de, bir an önce kurtarın bunlardan kendinizi. Yoksa sadece sizin olan bu ömür, bu yük ve kırılacaklar korkusuyla boş ve yok yere-heba olup gidecek.

nonick

belirli dönemlerde hep kaybedenmiş gibi görünsende inandığım aslında hep kazandığındır...hayat hep kazandırır...birilerini kaybedersin,ötekileri kazanırsın

emel

kaybedersin ve kazandığını sandığın şey aslında kocaman bir yanılsamadır..kendini kandırmak kazandığını sandığın şeydir...hatta bazen hayatında sahip olduğun en önemli şeyi kaybetmek, sahip olucağın en güzel şeyleri bile bir kazanç değil bir kayıp yapar

jeren

kayıbı kazanç mı sayacağız yani..
nasıl yani
bu kafayla bırak anlamayı
yazamıorum bile..

overdose

insanlar kaybede kaybede kazanmayı öğrenir

emel

Alıntıkayıbı kazanç mı sayacağız yani..
nasıl yani
bu kafayla bırak anlamayı
yazamıorum bile..

bana mı soruyosun ceren?
banaysa ben tam tersini anlattım orada..kayıp kayıptır ve hiçbir kayıp kazanç değildir

paranoyidsizofren

bnce de  kayıp kayıpdır size hiç bişi  getirmez adı üstünde sizden bişiler kaybolmuştur kayıplar tecrübede kazandırmaz kazanım sayılmaz çünki  tecrübe hayatta yediimiz kazıkların bileşkesidir bnce yani kazandıınız bnce sadece büyük bi kazıktır tabi   bna kazanım dersek

nonick

asla katılmıyorum...aslında kayıplar gerçekten birer kazançtır

stavrogin

Kaybetmeyi seviniz zira zevklidir.
Özellikle ardından gelen sükut...
Tadına doyum olmazzzzzz....

buz

Ne kaybediyorsun ne kazanıyorsun ,sadece rengi- şekli değişiyor elindekilerin..

Sen oradaysan hala dilediğin gibi olabilirsin..Hayatın eline ne verdiği farketmez.

ÜSTAT SENNA

Kaybetmek ve kazanmak hep var ; sinüs gibi:Kaybetmenin arkası kazanmak, kazanmanın arkası kaybetmek. İkisi sürekli ama ayrı şeyler.  

sessizlik senfonisi

Alıntıinsan kendini hep bi yerlerde bırakarak büyürmüş..
oyüzden çocuklukla yetişkinlik birbirinden çok farklı şeylermiş..
kayıpettiğimiz çocukluğumuz mu acaba..:)

Doğru...
İnsan kendini hep biryerlerde bırakır büyürmüş.
Bıraktığın yerde çocukluğunu yaşarken yeni mekanda yetişkinliğini yaşarsın.
Yetişkinliğini yaşarken çocukluğunu kaybettiğini zannedersin.
Kaybedilen unutulunca yaptığın çocukluklar sana kazanç gibi gelir.

Buzun da dediği gibi kaybedilen hiçbirşey yoktur sadece rengini değiştiri.

ZeRDuShT

Alıntı yapılan: jeren - 30.01.05/19:46
zincirlemedir bu..

kum saati...
döner döner
ve
yine
döner
____
neden döner?
çünkü adı üstünde kum saati
dönmek için yapılmıştır...

ZeRDuShT

Neden Hep Kaybetmek Zorundayım?
- böylemi yazmış yazan beni...
Hangi kapıyı çalsam suratıma kapansın kapılar diye mi?
Hangi dükkana girsem - dükkandan atsınlar diye mi?
neye yönelsem - yöneldiğim işi batırayim diye mi?

Neden Hep Kaybetmek Zorundayım?
- neden insan tek başına ilerleyemez bu dünyada...
illa birilerine - bir şeylere ihtiyaç duyar..
neden her seferinde verdiğim onca emek boşuna gider,
ben meyvesini yiyemeden ağacım solar - gider...
neden hep inandıklarım - bana arkasını döner gider....

HadeS

Alıntıben meyvesini yiyemeden ağacım solar - gider...

güzel laf... :ph34r:

asya

zincirlemedir bu..

çok arabesk bir yaklaşım değil mi bu?

yaşamda kayıplar da kazanımlar gibi hep var. yani halka hep kırılır, kırılmak zorunda...

çoğu kayıbın kazanım, kazanımların da bazısının aslında kayıp olduğunu anlayamayız sadece.

turkuaz

"Kaybetmek" ten kasıt ne?
her kaybedilen aslında birşey kazandırır. Bu birikimler tecrübe denilen olguyu meydana getiriyor.
Her kaybedilende bir kazanç olduğunu düşünürsek, kaybedişler bizi yormayacak, hatta iyi hissettirecek ve bu zamanla "hiç birşey kaybetmemeye" dönüşecek  :ph34r: ben denedim, oluyor  :)

P_Ýn_iLtÝ

Bir musibet bin nasihattan iyidir derler...Ve hayat yaşanılmadan öğrenilmiyor...Musibet bin nasihatın yerini tutuyorsa bu kazançtır...

-459.4

Bu halka değil,
Sürekli kaybetmeye mahkum değlim.
Böyle birşey yok yani,
Bazen kazanırım bazen kaybederim.
Öyleyse lanet olası, ne diye sürekli kaybedip duruyorum! :tickedoff:

fotka

bir birene bağlı dişliler gibi biri kırılırsa diğerideinide kıral.. zincirleme devam eder bu olay...

güneþinkýzý

zincirlemedir bu..

Mahkumiyet düşüncenin ivmesi, kaybetmek kafi.

deliçocuk

zincirlemedir bu..

bunla ilgili bir kitap duymuştum... okumadım.ama ntv iydi sanırım bu kitabın yazarı konuk olmuştu.bir çok üniversitede seminer wermişti.bir bilim adamıydı sanırım.bunun üzerien bir teoriside wardı... yani soylenen gerçeklik diyordu.insanın basına bir sey gelirse süreklilesirmiş bu we sonra durulurmuş sanırım.dünyanın kanunu boyleymiş.mesela çewrenizde biri öldü.ne yazıkki bu olay daha sonra kısa zaman aralaıkları ile tekrar ediyormuş kişinin hayatnda.yani diyer yakınlarınıda kaybediyormuş.we başka kötü olaylarda geliyormuş insanın basına...

sahsen ben yasadım.kitabı okumadığım için bilmiyorum... ama bildiyim bir sey gelirse üstüste geliyor ve bu bazen seneleri bulabiliyor... yani 10 sene içerisinde sizi hahwedebilecek olaylarla karşı karşıya kalabiliyor insan....

hayalet

kaybetmemizi başka birimi belirliyor bu duygu sizede oluyormu yoksa sorumluluklrımızı başkalarınamı yükleriz ondanmı böyle düşünülür.

son tango

zincirlemedir bu..

başlık yukarda yazı ile başlamış..yazan üyeyi de tanırım,o dönem cok genç idi ve edidiği 2-3 tecrübeyi genelleştirmiş..bu böyledir diyerek ne kadar kesin hüküm vermiş dimi?

oysa ''kaybetmek nedir'' bile başlı başına bi konu olmalı..bana göre ''kaybediyorken'' aslında ''kazanıyorumdur'' ama salağın önde geleni olarak bunun bile farkında olamıyorumdur..aslında hayata böle baktığında bulmacaya benziyor ve ben bulmaca seven adam,hayatı da seviyorum doğal olarak..

fikir

"Kazanma"yı düşünmeyince, hiç bir şeyi kaybetmiyor insan...

Belki de sadece ihtiyacımızı tam alamıyoruz veya ihtiyaç fazlasını istediğimiz için, kaybettiğimizi sanıyoruz.