17.08.19/17:00

kaybeden hep buna mahkum mu?

Başlatan jeren, 30.01.05/19:46

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jeren

bi yerde okumuştum
nerde olduğunu hatırlamıyorum..
insan kendini hep bi yerlerde bırakarak büyürmüş..
oyüzden çocuklukla yetişkinlik birbirinden çok farklı şeylermiş..
kayıpettiğimiz çocukluğumuz mu acaba..:)

mens cogitans

doğru insan bi sürü kişilik maskesine bürünüp beğenmediğini yada modası geçeni atıyo bi tarafa.  Bu nedenle de kaybettiğini sanıyor  -_-  

muhammara

Gerçek kayıp hiç bir şey kaybetmemektir. Ama üzüntü veren kaybetmek değil çaldırmaktır.  

Çakýl Taþý

08.02.05/17:20 #13 Son düzenlenme: 21.02.05/14:10 Çakýl Taþý
Şimdi elinizde veya sırtınızda taşıdığınız üst üste rastgele dizimiş irili ufaklı bir çok toprak veya cam eşya düşünün. Bu eşyalar siz her harekete geçme denemenizde sallanmakta ve dolayısıylada, siz onları kırarım korkusuyla bu her hareket denemenizi ertelemektesiniz. Bu böyle, kırılırlar korkusuyla bir ömür devam elmekte. Ve siz her denemenizi bir sonraya erteleyerek bu şekilde ömrünüzü bitirmektesiniz. Oysa ki bir ömür bu korku ile yaşamaktansa, bırakın yüklerinizi, kırılan kırılsın hem bu halde ne kadarı sizin işinize yaramakta ki, hamallığını yapmaktan başka. Kırılmayıp kalanlardan size yetecek kadarını alıp, güzel bir şekilde önceleyerek tekrar istifleyin ve yolunuza böyle korkusuz ve taşınabilir bir ağırlıkla  devam edin. Bunların da hiç bir zaman öncekiler gibi sizi rahatsız edecek hale gelmesine izin vermeyin. Sonraki hayatınıza da bu şekilde taşınabilir bir yükle -ki bunlar da sizin kendi yükleriniz olsun- güle oynaya devam edin. Böylesi daha güzel değil mi? Öyle ise ne duruyorsunuz, haydi korkmayın bırakın ne varsa elinizde, sırtınızda yükleyenlerin yüklerini de, bir an önce kurtarın bunlardan kendinizi. Yoksa sadece sizin olan bu ömür, bu yük ve kırılacaklar korkusuyla boş ve yok yere-heba olup gidecek.

nonick

belirli dönemlerde hep kaybedenmiş gibi görünsende inandığım aslında hep kazandığındır...hayat hep kazandırır...birilerini kaybedersin,ötekileri kazanırsın

emel

kaybedersin ve kazandığını sandığın şey aslında kocaman bir yanılsamadır..kendini kandırmak kazandığını sandığın şeydir...hatta bazen hayatında sahip olduğun en önemli şeyi kaybetmek, sahip olucağın en güzel şeyleri bile bir kazanç değil bir kayıp yapar

jeren

kayıbı kazanç mı sayacağız yani..
nasıl yani
bu kafayla bırak anlamayı
yazamıorum bile..

overdose

insanlar kaybede kaybede kazanmayı öğrenir

emel

Alıntıkayıbı kazanç mı sayacağız yani..
nasıl yani
bu kafayla bırak anlamayı
yazamıorum bile..

bana mı soruyosun ceren?
banaysa ben tam tersini anlattım orada..kayıp kayıptır ve hiçbir kayıp kazanç değildir

paranoyidsizofren

bnce de  kayıp kayıpdır size hiç bişi  getirmez adı üstünde sizden bişiler kaybolmuştur kayıplar tecrübede kazandırmaz kazanım sayılmaz çünki  tecrübe hayatta yediimiz kazıkların bileşkesidir bnce yani kazandıınız bnce sadece büyük bi kazıktır tabi   bna kazanım dersek