24.08.19/08:40

kaybeden hep buna mahkum mu?

Başlatan jeren, 30.01.05/19:46

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

P_Ýn_iLtÝ

Bir musibet bin nasihattan iyidir derler...Ve hayat yaşanılmadan öğrenilmiyor...Musibet bin nasihatın yerini tutuyorsa bu kazançtır...

-459.4

Bu halka değil,
Sürekli kaybetmeye mahkum değlim.
Böyle birşey yok yani,
Bazen kazanırım bazen kaybederim.
Öyleyse lanet olası, ne diye sürekli kaybedip duruyorum! :tickedoff:

fotka

bir birene bağlı dişliler gibi biri kırılırsa diğerideinide kıral.. zincirleme devam eder bu olay...

güneþinkýzý

Alıntı yapılan: jeren - 30.01.05/19:46
bişileri birilerini kaybetmeye başladığında hep kaybedersin
zincirlemedir bu..
ve halkayı biri veya bişiler bi şekilde kırmakdıkça hep kaybeden olursun..
neden böyle olmak zorunda..?

Mahkumiyet düşüncenin ivmesi, kaybetmek kafi.

deliçocuk

zincirlemedir bu..

bunla ilgili bir kitap duymuştum... okumadım.ama ntv iydi sanırım bu kitabın yazarı konuk olmuştu.bir çok üniversitede seminer wermişti.bir bilim adamıydı sanırım.bunun üzerien bir teoriside wardı... yani soylenen gerçeklik diyordu.insanın basına bir sey gelirse süreklilesirmiş bu we sonra durulurmuş sanırım.dünyanın kanunu boyleymiş.mesela çewrenizde biri öldü.ne yazıkki bu olay daha sonra kısa zaman aralaıkları ile tekrar ediyormuş kişinin hayatnda.yani diyer yakınlarınıda kaybediyormuş.we başka kötü olaylarda geliyormuş insanın basına...

sahsen ben yasadım.kitabı okumadığım için bilmiyorum... ama bildiyim bir sey gelirse üstüste geliyor ve bu bazen seneleri bulabiliyor... yani 10 sene içerisinde sizi hahwedebilecek olaylarla karşı karşıya kalabiliyor insan....

hayalet

kaybetmemizi başka birimi belirliyor bu duygu sizede oluyormu yoksa sorumluluklrımızı başkalarınamı yükleriz ondanmı böyle düşünülür.

son tango

zincirlemedir bu..

başlık yukarda yazı ile başlamış..yazan üyeyi de tanırım,o dönem cok genç idi ve edidiği 2-3 tecrübeyi genelleştirmiş..bu böyledir diyerek ne kadar kesin hüküm vermiş dimi?

oysa ''kaybetmek nedir'' bile başlı başına bi konu olmalı..bana göre ''kaybediyorken'' aslında ''kazanıyorumdur'' ama salağın önde geleni olarak bunun bile farkında olamıyorumdur..aslında hayata böle baktığında bulmacaya benziyor ve ben bulmaca seven adam,hayatı da seviyorum doğal olarak..

fikir

"Kazanma"yı düşünmeyince, hiç bir şeyi kaybetmiyor insan...

Belki de sadece ihtiyacımızı tam alamıyoruz veya ihtiyaç fazlasını istediğimiz için, kaybettiğimizi sanıyoruz.