24.08.19/08:36

Neden güler insan?

Başlatan buz, 03.02.05/15:22

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buz

03.02.05/15:22 Son düzenlenme: 03.02.05/15:24 buz
Gülmeyi tarif etmek ağlamanın yanında o kadar zor ki..

mesela keyifli olduğu,neşeli olduğu ,mutlu olduğu için güler..heyecanlı, gergin ,sinirli olduğu için... alay ettiği,küçümsediği, karşısını yıkmak istediği, ona sinir olduğu ,ında nefret uyandırmak istediği için güler... hayran bırakmak ,etkilemek, yatıştırmak, kendini sevdirmek için güler... zekasını etkileyen -ruhunu gıdıklayan bir espri üzerine güler. ağlamaya direnmek ,güçlü gözükmek için güler... de..

yertmez..gülmek meselesini doyurucu bir tanımla açıklamak bela iştir.

Ama gene de ..

neden güler insan..gülmek ne demektir..

sonra gülemeyenler..neyin eksikliğinden  ya da fazlalığından dolayı neredeyse hiç gülmezler...

deniz

gülmek memnuniyet, eleştirmek, rahatsız etmek gibi duyguları ifade etmek için vücudun kullandığı bir dil olabilir.

bu dili kullanmayı bilmemek veya alışkın olmamak gülmemeye sebep olabilir.

RestInPeace

e be buz e be buz... :w00t:

hahahaa zaten buzdan da bu beklenir. bi sorgulamadık gülmek nedir kalmıştı onu da yaptı  :P

acaba gülmek konuşmak gibi sonradan mı öğrenilir diye düşünürken aklıma bebekler geldi dün bir bugün iki henüz görmeye başlamadan gülmeye başlıyorlar demek ki öğrenilen bişi değil bu. peki ama hakkaten neden?

bi refleks kesin ama ağız yukarı doğru kıvrılacağını nerden biliyor?

(yalnız fark ettim nedense buzun sorularına cevap bulamayıp sadece sorularına ekleme yapmak döngüsüne girdim ben yafff)

bi de insan çok güldüğünde tıpkı ağlr gibi gözünden yaş geliyor bu ne peki?  :maske:  

Mayýn tarlasý

bence de  dediğin gibi olabilir.Gülmekle ağlamak belki eşdeğerdedir.Sevinçten ağlayan olduğu gibi üzüntüden gülen de olabilir.

Bazen güler de geçer. böylece bir polyannacılık oynamış olabilir.

oxmemo

neden güler insan.. ^_^
aa yine yaptıııı..  ^_^
bahaneye bakmadan gülmeli insan..  ^_^
yoksa, ağlamak için de bahane gerekir  ^_^
ki o zaman gülmeye vakit bulamaz insan  ^_^

mens cogitans

veya şu da olabilir gayet neşeli gözükmek çabası içerisindedir ama hayatı boyunca sadece bi hiç olmuştur...
müdür onu azarlamaya başlar ve o da müdüre kafayı çakar  :P  

buz

gülme becerisini insan bence çok fazla acı çekerek kazandı..tak dediği yerde acısı, alay bildiği en iyi katildi çünkü. :w00t:

@rest.. :D  :sevgi:  

Linate

ben gulmenın stresı atmak ıcın en ıyı yol oldugunu dusunurum

butun gunun yorgunlugu stresı ufakta olsa bır gulumseme ıle bırden yok olur ve gulmek ınsanın dogasında vardır

gulmeyen bır ınsan varmıdır dıye dusunmek bıle ıstemıyorum...... :D  

deniz

karşınızdaki adam şeker diye kurabiyeyi kahveisne atsa ve size elinizdeki kurabiyenin ne olduğunu sorsa.

cevap verirken ne yaparsınız

ben gülmemişim. öle diyorlar   ^_^  

buz

çok az gülen insanlar var.içinden gülen,gülmesi ruhuna kaçan ,dışarı çıkmayan insanlar var aslında..

Bir de gülümsemeyi çok seviyorum ben..çok sevgi dolu ve karşıya yöneliktir.Gülmek kendin içinken gülümsemek karşındaki içindir de.

-linate,avatarın süperrrr :rolleyes: -