17.08.19/17:07

Neden güler insan?

Başlatan buz, 03.02.05/15:22

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

buz

03.02.05/15:22 Son düzenlenme: 03.02.05/15:24 buz
Gülmeyi tarif etmek ağlamanın yanında o kadar zor ki..

mesela keyifli olduğu,neşeli olduğu ,mutlu olduğu için güler..heyecanlı, gergin ,sinirli olduğu için... alay ettiği,küçümsediği, karşısını yıkmak istediği, ona sinir olduğu ,ında nefret uyandırmak istediği için güler... hayran bırakmak ,etkilemek, yatıştırmak, kendini sevdirmek için güler... zekasını etkileyen -ruhunu gıdıklayan bir espri üzerine güler. ağlamaya direnmek ,güçlü gözükmek için güler... de..

yertmez..gülmek meselesini doyurucu bir tanımla açıklamak bela iştir.

Ama gene de ..

neden güler insan..gülmek ne demektir..

sonra gülemeyenler..neyin eksikliğinden  ya da fazlalığından dolayı neredeyse hiç gülmezler...

deniz

gülmek memnuniyet, eleştirmek, rahatsız etmek gibi duyguları ifade etmek için vücudun kullandığı bir dil olabilir.

bu dili kullanmayı bilmemek veya alışkın olmamak gülmemeye sebep olabilir.

RestInPeace

e be buz e be buz... :w00t:

hahahaa zaten buzdan da bu beklenir. bi sorgulamadık gülmek nedir kalmıştı onu da yaptı  :P

acaba gülmek konuşmak gibi sonradan mı öğrenilir diye düşünürken aklıma bebekler geldi dün bir bugün iki henüz görmeye başlamadan gülmeye başlıyorlar demek ki öğrenilen bişi değil bu. peki ama hakkaten neden?

bi refleks kesin ama ağız yukarı doğru kıvrılacağını nerden biliyor?

(yalnız fark ettim nedense buzun sorularına cevap bulamayıp sadece sorularına ekleme yapmak döngüsüne girdim ben yafff)

bi de insan çok güldüğünde tıpkı ağlr gibi gözünden yaş geliyor bu ne peki?  :maske:  

Mayýn tarlasý

bence de  dediğin gibi olabilir.Gülmekle ağlamak belki eşdeğerdedir.Sevinçten ağlayan olduğu gibi üzüntüden gülen de olabilir.

Bazen güler de geçer. böylece bir polyannacılık oynamış olabilir.

oxmemo

neden güler insan.. ^_^
aa yine yaptıııı..  ^_^
bahaneye bakmadan gülmeli insan..  ^_^
yoksa, ağlamak için de bahane gerekir  ^_^
ki o zaman gülmeye vakit bulamaz insan  ^_^

mens cogitans

veya şu da olabilir gayet neşeli gözükmek çabası içerisindedir ama hayatı boyunca sadece bi hiç olmuştur...
müdür onu azarlamaya başlar ve o da müdüre kafayı çakar  :P  

buz

gülme becerisini insan bence çok fazla acı çekerek kazandı..tak dediği yerde acısı, alay bildiği en iyi katildi çünkü. :w00t:

@rest.. :D  :sevgi:  

Linate

ben gulmenın stresı atmak ıcın en ıyı yol oldugunu dusunurum

butun gunun yorgunlugu stresı ufakta olsa bır gulumseme ıle bırden yok olur ve gulmek ınsanın dogasında vardır

gulmeyen bır ınsan varmıdır dıye dusunmek bıle ıstemıyorum...... :D  

deniz

karşınızdaki adam şeker diye kurabiyeyi kahveisne atsa ve size elinizdeki kurabiyenin ne olduğunu sorsa.

cevap verirken ne yaparsınız

ben gülmemişim. öle diyorlar   ^_^  

buz

çok az gülen insanlar var.içinden gülen,gülmesi ruhuna kaçan ,dışarı çıkmayan insanlar var aslında..

Bir de gülümsemeyi çok seviyorum ben..çok sevgi dolu ve karşıya yöneliktir.Gülmek kendin içinken gülümsemek karşındaki içindir de.

-linate,avatarın süperrrr :rolleyes: -

buz

Alıntıkarşınızdaki adam şeker diye kurabiyeyi kahveisne atsa ve size elinizdeki kurabiyenin ne olduğunu sorsa.

:lol: gülmekten ölünür bir olay bu ama zarif olan gülmeyip o insanı zor durumda bırakmamaktır herhalde. :unsure:  

oxmemo

Alıntıkarşınızdaki adam şeker diye kurabiyeyi kahveisne atsa ve size elinizdeki kurabiyenin ne olduğunu sorsa

way salaaak.. böyle adamlar var mı hala yaa  :islik:

ben olsam, masadan kalkar, tanımıyomuş gibi yapardım  :D .

umarım daha nice kurabiyeli kahveleree...  :)

deniz

bi dahakine kahve içme talimatını da siparişle birlikte getiren bir yerde oturacağım.  ^_^

gülmedik diye rezil olduk millete  :P

Linate

Alıntı
-linate,avatarın süperrrr :rolleyes: -

tesekkur ederım saygıdeger arkadasım :)

nicom

gulmek ..(bulasici) :rolleyes:  :)  :D
reflex disi bir eylem(en azından ozaman anlamlı)
ozellikle gulmemeniz gereken yerlerde gulmemeye calısmak(cekici ama zor) :blush:
guldugunuz icin sizi kıskananlar(izlemesi zevkli) :P
guldugunuz icin size kızanlar(sinir bozucu) <_<
kalori yakar,kaslari calistirir(faydalari)
herseye ragmen gulmeyi basarmak farkında olmadan..iri ufakli nedenler bularak..

foturo

Insan güler cünkü bir an icin unutmak.
Aglar aciyi unutmak.

wiseman

bazen insanlar gülünmeyecek şeylerede gülerler buda gülmenin gerçekten istenerek yapılmadığıdır
karşındaki insan komik bi şey söylediğini sanıyorsa ona gülün yoksa ilginç bir duruma düşer
ikinci anlamda iseinsanlar hayatlarında gülme fırsatını fazla tadamıyor buda gülmenin iyi bir şey olduğunu gösteriyor
gülemeyen insanlar kendilerindeki eksikliklerden dolayı gülemiyo duygu eksiksizliğinden dolayı bazılarıda hiç kimse kendilerini güldürmüyor diye gülmüyorlar
GÜLMEK İÇİN SEVİLMEK SEVİLMEK İÇİN GÜLDÜRMEK ...

ZeRDuShT

gülmek - ağlamayı öğrenmektir...

blackcat

ağlamaya doyduğu için ...
çocuk ruhunu kaybetmemek için ...
içindeki fidanları sulamak için ...

ulgnil

gülmek bazen sinir etmek için de gereklidir kerşındekini.
sen ne kadar gülersen karşındaki-sevmediğin,çünkü sevdiğin olsa o da güler senle-sinir olur.

ve kadınlar ara ara karşısındaki sevmediklerini sinir emek için gülme yolunu seçerler olur olmadık çoğu şeye
belki bu da bir savunma mekanızmasıdır hayata...

lebiderya

demekki sadece ağlamazlarmış
bide
ha ha ha diye gülerlermiş. :)

NOHUT

ben gülmüyorum ama

güneþinkýzý

Alıntı yapılan: buz - 03.02.05/19:52
çok az gülen insanlar var.içinden gülen, gülmesi ruhuna kaçan ,dışarı çıkmayan insanlar var aslında..

Bir de gülümsemeyi çok seviyorum ben..çok sevgi dolu ve karşıya yöneliktir.Gülmek kendin içinken gülümsemek karşındaki içindir de.

Bazı şeylerin tekrarlanması, yalın bir tebessüme vesile olabilir "buz". :)

Neden gülümsediğimi hiç düşünmedim, düşünseydim belki de hiç gülümseyemezdim, o da an'a hapsolup ve hemen ardından kurtulup uçamazdı o zaman...

İçinden gelmediği an, gülümseyemiyor insan ya da benim için bu böyle.

lebiderya

suratın asık değilse, gülümsüyorsan sana bişi demek istiyorum.
yani söylemek istediklerimi söylemek.
mesela dedim yani.

dengedilê

içinden geldiği için mutlu görünmek istediği için yada gerçekten çok mutludur dimi mutluyum :)

gobilibozo

Tebessüm kadar zahmetsiz, herkesin mutluluğuna sebep olan başka bir şey varmıdır?

güneþinkýzý

Alıntı yapılan: lebiderya - 17.06.08/18:51
suratın asık değilse, gülümsüyorsan sana bişi demek istiyorum.
yani söylemek istediklerimi söylemek.
mesela dedim yani.

Değerli bir taş duruyor yolunda; taş, değerini bilmiyor, sen de, en güzel değer bu bence :)

lebiderya

canlarım benim.gobi, güneşin kızı.

güneþinkýzý

Bir tebessüm beliriverdi yüzümde; bu, benim için senin "canım" demenden değil "lebiderya", tebessümünün yansımasından......... :)

lebiderya

Bir tebessüm, bin vuslata bedeldir...

fikir

Gülmek boşluğun tamamlanmasıdır; olumlu olan şeyler güldürür insanı; beklenenin veya beklenmeyen güzel şeylerin gelmesidir.
Yaşam sıkıntılarıyla bir yer açar insanın içinde. Ve güzel olan şeyler o boşluğu doldurmaya çalışır. O boşluk her dolduğunda insan güler.
Gülmek insanın mutlak ihtiyacı olan temel özelliklerindendir.

deliçocuk

küçükken beni gıdıkladıkları için gülerdim...

asya

20.06.08/17:16 #32 Son düzenlenme: 20.06.08/17:28 asya
gülmeyi değil gülmemeyi, gülememeyi sorgulasak diyorum...
ama madem sorulmuş...

neden gülmesin insan?
doğal olanı gülmek değil midir?
hoşlanırsın, sevinirsin gülersin,
sinirden isterikçe gülersin...
kasların duygularına olumlayarak eşlik eder
gülersin
gülesin...
gül...
hep gül... :)

eBRuLi

Alıntı yapılan: fikir - 20.06.08/16:34
olumlu olan şeyler güldürür insanı;

sinirden gülenleri bu tanımın içine sokabilir miyiz ? sinirlenmek olumlu bir davranış mıdır ? evet çogunlukla olumlu , güzel , eğlendiren olaylara gülse de insan , sinirden de güler zaman zaman ve belki başka olumsuz davranışlar sebebiyle de ..

karakurudelidolu

Türk filmindeki en enteresan sahnelerden birisidir.
kız ya da erkek ama genelde kız...
güler kahkaha ata ata güler ve birden aglamaya baslar...
hiç yaşadınız mı?
yaşadıysanız bunu nasıl tarif edebilirsiniz?
yaşamadıysanız merak ediyor musunuz?

kelime

rutin gülüşler çok tüketicidir. osoruk kokusundan kaçar gibi uzaklaşmalı.

ama bir gülüş de var ki ona can dayanmaz. yıldırım çarpmışa dönersiniz:

acı gülüş.

güneþinkýzý

Acı gülüş!

Aydan kopup gelir, gök taşları kayarken kendinden bihaber insan.....

hayalet

:) neden gülmezki insan

fotka

Alıntı yapılan: blackcat - 12.06.08/18:41
ağlamaya doyduğu için ...
çocuk ruhunu kaybetmemek için ...
içindeki fidanları sulamak için ...

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: