18.08.19/06:49

Kurdistan Komunist Partisi

Başlatan marcos, 06.08.04/12:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marcos

06.08.04/12:41 Son düzenlenme: 06.08.04/12:42 marcos
DÜNYA HALKLARINA,
KÜRT, TÜRK, ARAP, İŞÇİ EMEKÇİLERİNE,
TÜM İLERİCİ, DEVRİMCİ, KOMÜNİST GÜÇLERE ÇAĞRIMIZDIRFransa da gerçekleşecek Bush, Chirac buluşmasını kitlesel eylemlerle teşhir edelim.

NATO uluslararası sermayenin militarist gücüdür. NATO dünde bugünde savunma değil saldırı örgütüdür. NATO'ya karşı sesimizi yükseltelim.

KKP; dünya halklarını, uluslararası emek hareketini, küreselleşen kapitalizm karşıtı tüm ilerici devrimci dinamikleri, 28-29 haziran NATO İstanbul zirvesine karşı birlikte mücadeleye çağırır.

Kürt halkı üzerinde birden fazla NATO'nun varlığı yıllardır devam ediyor. KKP bölge halklarını devrimci güçlerini, ilhakçı devletlerin Kürdistan üzerindeki işgal ve baskılarına karşı tutum almaya çağırır.

Kime yapılırsa yapılsın işkence insanlık suçudur. Başta El-Garip Cezaevi'nde yapılanlar olmak üzere işgal ordularının Arap halkına dönük işkencelerini lanetliyoruz. El-Garip'ler dünyanın her yerinde var ve yeni değiller. İnsanlık sınıf, sömürü ve özel mülkiyetle tanıştığı günden bu yana işkence ve cezaevleri hep varoldu. Diyarbakır, Mamak, Elazığ, Metris, Bayrampaşa, Ulucanlar'da yapılan işkencelerin fotoğrafları kamuoyuna yansımadı. Komünistler hangi ülkede hangi halka ve kime yapılırsa yapılsın insanlık onurunu ayaklar altına alan işkence ve kötü muameleye karşıdırlar.

Avrupa İşçi Emekçileri
Kürt, Türk, Arap, Ermeni Halkları

Haziran ayı uluslararası ve onun siyasal örgütlerinin önemli toplantılarını içerecek. Sermaye ve rejimleri yeni arayışlar içerisindeler ve çıkış arıyorlar. Bush Paris'e Chirac ile uzlaşmaya geliyor. Emperyalist sermaye dünya çapında yüzleştikleri sorunlara ilişkin yeni arayışları öncelikle G-8'ler zirvesinde ele alacaklar. Bu zirvede sermayenin perspektifleri, yönelişleri belirlenecek. Ardından İstanbul zirvesinde sermayenin bekçiliğini üstlenen NATO'nun misyonu ve işlevi ile birlikte yeni kararlar alınacak.

Bush Paris'e yeniden uzlaşma için geliyor. Bu uzlaşmanın bedelini halklar özellikle Ortadoğu halkları ödeyecek. Irak'ta gittikçe sıkışan ve izlediği saldırgan siyasetle dünya kamuoyu nezrinde teşhir olan ABD, Fransa, Almanya merkezli AB ile geçici uzlaşma arayışında. NATO İstanbul zirvesinde ele alınacak sorunlar üzerinde Bush Chirac ile ön görüşme yapacak.

NATO 28-29 haziran İstanbul zirvesi dünya çapında emek ve halklar aleyhine ağır sonuçlara yol açacak yüklü bir gündemle toplanıyor. ABD, İngiliz emperyalist blokun Irak işgali ve işgale karşı gelişen uluslararası tepki ve Arap direnişi . . . Büyük Ortadoğu Projesi'nin hedefleri ve pratikte nasıl uygulanacağı . . . NATO'ya alınan yeni yedi üyenin resmi onayı ile birlikte bileşeni ve etki alanı genişleyen NATO'da öne çıkan yeni sorunlar. . . AB'nin geliştirdiği Avrupa Güvenlik ve Sosyal Politikası'nın kuruluşu ve geleceğine ilişkin ABD'den gelecek olan itiraz ve öneriler. . . "Uluslararası terörizmin önlenmesi" bahanesi adı altında dünya çapında NATO'ya biçilecek yeni misyon. . . AB ve Rusya'nın güçleriyle orantılı olarak, ABD'nin geliştirdiği "Avrasya üzerine egemenlik kurma stratejisini" masaya yatırma çabaları. . .

Bu yoğun gündem trafiğinde Kürt Ulusal Hareketi, özellikle Kürt Federe Devleti'nin statüsü de gündeme getirilecektir. En azından Türkiye kendisi ve Kürt sorununda müttefik olarak davrandığı İran ve Suriye adına, NATO zirvesinde Kürt Federe Devleti'ni gündeme getirecek. Kürt Ulusal Hareketi'nin kazanımlarını gaspetmeye çalışacaktır.

Emperyalizme Karşı Mücadelede Halkların Ortak Kavgasını Geliştirelim.

Sermaye ve onun rejimleri kendi aralarındaki çelişki ve çatışmalara rağmen, emeğe ve komünist harekete karşı birlikte davranmanın yollarını bugünde arıyorlar. Sermayenin artan çok yanlı saldırganlığına tek başına hiçbir ülke işçi sınıfı ve komünist hareketi karşı duramaz. Uluslararası işçi sınıfı, dünya halkları ve ilerici devrimci güçleri ancak birlikte davranabilirlerse emperyalist saldırganlığı durdurabilirler.

Artan emperyalist saldırganlıkla paralel emperyalizme karşı tepkide dünya çapında büyüyor. ABD şahsında halkların anti-emperyalist tepki ve mücadelesi gün geçtikçe gelişiyor. ABD, adeta 20. yüzyıl Almanya'sı gibi izlediği saldırgan siyasetle tarihi hızlandırıyor.

NATO zirvesinin İstanbul'a alınmasıyla birlikte Türkiye ve Kürdistan devrimci hareketinde artan bir duyarlılığın geliştiği, toplantıyı engelleme, en azından emperyalist gerici güçleri rahatsız etme yönünde ciddi hazırlıklar var.

NATO sermayenin terör örgütüdür. NATO halkların katilidir. NATO'ya karşı tavır almak, halkları uyarmak, bilinçlendirmek ve mücadeleye çağırmak, ilerici, devrimci, komünist güçlerin bugün öncelikli görevleri arasındadır. KKP dünya ilerici devrimci komünist dinamiklerini NATO zirvesine karşı İstanbul'da buluşmaya, eyleme çağırıyor. Türkiye devrimci hareketini, NATO'ya karşı eylemliliği geliştirirken aynı kararlılıkla Kürt halkı üzerinde ki birden fazla NATO'ya karşıda tutum almaya çağırıyor. Bu tutum Kürt ve Türk halkları arasında kardeşliği ve ortak mücadeleyi geliştirecektir.

İşçiler, Emekçiler, Kadınlar, Gençler, Kürt halkı

NATO cinayet örgütüdür, halkların düşmanıdır. NATO'nun "demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünü" savunduğu koca bir yalandır. NATO tarihi boyunca sermayenin savaş, terör ve saldırı örgütü olarak davranmıştır.

NATO'nun sosyalist Yugoslavya'yı parçalayarak Balkanları kan gölüne nasıl çevirdiğini insanlık ibretle izledi. NATO'nun en büyük iki ortağı ABD ve İngiliz işgal ordularının Irak'ta halkların kültür hazineleri olan müzeleri nasıl yağmaladıklarını yine basında ibretle izledik.

KKP NATO İstanbul zirvesinden; Kürt ulusal hareketi özellikle Güney Kürdistan Federe Devleti yönünde olumlu sonuçların beklentisi içinde olan kimi Kürt milliyetçi, siyaset ve aydınlarını uyarıyor. NATO'dan halkların yararına bir şey beklenemez. Emperyalizm ve onun militarist örgütü NATO, Kürt işçi ve emekçi halkının dostu değil düşmanıdır. Tarih boyunca Kürt halkı emperyalist "böl, parçala, yönet" siyasetinden çok şey çekti. Kürdistan'ın dörde parçalanmışlığının baş mimarları emperyalistlerdir.

KKP, dünya halklarını uluslararası emek hareketini ve tüm ilerici güçlerini emperyalizme ve onun saldırı örgütü NATO'ya karşı mücadeleye çağırır.

Kahrolsun Emperyalizm!
NATO'ya hayır!
Kürdistan Üzerindeki İşgale Son!
Yaşasın Kürt ve Türk Halkının Mücadele Birliği!
Yaşasın Sosyalizm!
KKP
Kürdistan Komünist Partisi
Merkez Komitesi
Haziran 2004

MerxIn

Paylasimin Icin Tskler Marcos.
Gusel bir yazi umarim anlayamanlar icin de bi sonuc cikartabilirler.

eylül

kürdistan kom. pa.
tam olarak nerde? ırak ta mı?

marcos

Kurdistanda..ve avrupada...


buna kuzay irak veya guney Kurdistan diyebiliriz.

freedom

sen hangi dünyada yaşıyosun marcos. kürdistandiye bir yer yok ewladım şaşırma.

marcos

O senin ustatlarinin bir uydurmasi..Guney kurdistan herseyiyle hazir nazir bekliyor...savasim bitimi sonrasi resmiyete gececek arkadas.

freedom

bu topraklara türkiyenin bir bölümü de dahilmi peki?

marcos

Suan ki haritalarda bir bölumu dahil ama turkiyenin degil oralar...emanet

freedom

marcos sen resmen bölücülüğü destekliyosun yani. peki bunun için eylemdede bulunuyomusun?

freedom

08.08.04/18:02 #9 Son düzenlenme: 08.08.04/18:03 freedomonster
ne alakası var kardeşim. bölücülüğü, terörizmi desteklememek sence faşistlikmidir? eğer sence öyleyse senin tanımına göre faşist olabilirim.