16.07.19/10:11

Kurdistan Komunist Partisi

Başlatan marcos, 06.08.04/12:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marcos

06.08.04/12:41 Son düzenlenme: 06.08.04/12:42 marcos
DÜNYA HALKLARINA,
KÜRT, TÜRK, ARAP, İŞÇİ EMEKÇİLERİNE,
TÜM İLERİCİ, DEVRİMCİ, KOMÜNİST GÜÇLERE ÇAĞRIMIZDIR

Fransa da gerçekleşecek Bush, Chirac buluşmasını kitlesel eylemlerle teşhir edelim.

NATO uluslararası sermayenin militarist gücüdür. NATO dünde bugünde savunma değil saldırı örgütüdür. NATO'ya karşı sesimizi yükseltelim.

KKP; dünya halklarını, uluslararası emek hareketini, küreselleşen kapitalizm karşıtı tüm ilerici devrimci dinamikleri, 28-29 haziran NATO İstanbul zirvesine karşı birlikte mücadeleye çağırır.

Kürt halkı üzerinde birden fazla NATO'nun varlığı yıllardır devam ediyor. KKP bölge halklarını devrimci güçlerini, ilhakçı devletlerin Kürdistan üzerindeki işgal ve baskılarına karşı tutum almaya çağırır.

Kime yapılırsa yapılsın işkence insanlık suçudur. Başta El-Garip Cezaevi'nde yapılanlar olmak üzere işgal ordularının Arap halkına dönük işkencelerini lanetliyoruz. El-Garip'ler dünyanın her yerinde var ve yeni değiller. İnsanlık sınıf, sömürü ve özel mülkiyetle tanıştığı günden bu yana işkence ve cezaevleri hep varoldu. Diyarbakır, Mamak, Elazığ, Metris, Bayrampaşa, Ulucanlar'da yapılan işkencelerin fotoğrafları kamuoyuna yansımadı. Komünistler hangi ülkede hangi halka ve kime yapılırsa yapılsın insanlık onurunu ayaklar altına alan işkence ve kötü muameleye karşıdırlar.

Avrupa İşçi Emekçileri
Kürt, Türk, Arap, Ermeni Halkları

Haziran ayı uluslararası ve onun siyasal örgütlerinin önemli toplantılarını içerecek. Sermaye ve rejimleri yeni arayışlar içerisindeler ve çıkış arıyorlar. Bush Paris'e Chirac ile uzlaşmaya geliyor. Emperyalist sermaye dünya çapında yüzleştikleri sorunlara ilişkin yeni arayışları öncelikle G-8'ler zirvesinde ele alacaklar. Bu zirvede sermayenin perspektifleri, yönelişleri belirlenecek. Ardından İstanbul zirvesinde sermayenin bekçiliğini üstlenen NATO'nun misyonu ve işlevi ile birlikte yeni kararlar alınacak.

Bush Paris'e yeniden uzlaşma için geliyor. Bu uzlaşmanın bedelini halklar özellikle Ortadoğu halkları ödeyecek. Irak'ta gittikçe sıkışan ve izlediği saldırgan siyasetle dünya kamuoyu nezrinde teşhir olan ABD, Fransa, Almanya merkezli AB ile geçici uzlaşma arayışında. NATO İstanbul zirvesinde ele alınacak sorunlar üzerinde Bush Chirac ile ön görüşme yapacak.

NATO 28-29 haziran İstanbul zirvesi dünya çapında emek ve halklar aleyhine ağır sonuçlara yol açacak yüklü bir gündemle toplanıyor. ABD, İngiliz emperyalist blokun Irak işgali ve işgale karşı gelişen uluslararası tepki ve Arap direnişi . . . Büyük Ortadoğu Projesi'nin hedefleri ve pratikte nasıl uygulanacağı . . . NATO'ya alınan yeni yedi üyenin resmi onayı ile birlikte bileşeni ve etki alanı genişleyen NATO'da öne çıkan yeni sorunlar. . . AB'nin geliştirdiği Avrupa Güvenlik ve Sosyal Politikası'nın kuruluşu ve geleceğine ilişkin ABD'den gelecek olan itiraz ve öneriler. . . "Uluslararası terörizmin önlenmesi" bahanesi adı altında dünya çapında NATO'ya biçilecek yeni misyon. . . AB ve Rusya'nın güçleriyle orantılı olarak, ABD'nin geliştirdiği "Avrasya üzerine egemenlik kurma stratejisini" masaya yatırma çabaları. . .

Bu yoğun gündem trafiğinde Kürt Ulusal Hareketi, özellikle Kürt Federe Devleti'nin statüsü de gündeme getirilecektir. En azından Türkiye kendisi ve Kürt sorununda müttefik olarak davrandığı İran ve Suriye adına, NATO zirvesinde Kürt Federe Devleti'ni gündeme getirecek. Kürt Ulusal Hareketi'nin kazanımlarını gaspetmeye çalışacaktır.

Emperyalizme Karşı Mücadelede Halkların Ortak Kavgasını Geliştirelim.

Sermaye ve onun rejimleri kendi aralarındaki çelişki ve çatışmalara rağmen, emeğe ve komünist harekete karşı birlikte davranmanın yollarını bugünde arıyorlar. Sermayenin artan çok yanlı saldırganlığına tek başına hiçbir ülke işçi sınıfı ve komünist hareketi karşı duramaz. Uluslararası işçi sınıfı, dünya halkları ve ilerici devrimci güçleri ancak birlikte davranabilirlerse emperyalist saldırganlığı durdurabilirler.

Artan emperyalist saldırganlıkla paralel emperyalizme karşı tepkide dünya çapında büyüyor. ABD şahsında halkların anti-emperyalist tepki ve mücadelesi gün geçtikçe gelişiyor. ABD, adeta 20. yüzyıl Almanya'sı gibi izlediği saldırgan siyasetle tarihi hızlandırıyor.

NATO zirvesinin İstanbul'a alınmasıyla birlikte Türkiye ve Kürdistan devrimci hareketinde artan bir duyarlılığın geliştiği, toplantıyı engelleme, en azından emperyalist gerici güçleri rahatsız etme yönünde ciddi hazırlıklar var.

NATO sermayenin terör örgütüdür. NATO halkların katilidir. NATO'ya karşı tavır almak, halkları uyarmak, bilinçlendirmek ve mücadeleye çağırmak, ilerici, devrimci, komünist güçlerin bugün öncelikli görevleri arasındadır. KKP dünya ilerici devrimci komünist dinamiklerini NATO zirvesine karşı İstanbul'da buluşmaya, eyleme çağırıyor. Türkiye devrimci hareketini, NATO'ya karşı eylemliliği geliştirirken aynı kararlılıkla Kürt halkı üzerinde ki birden fazla NATO'ya karşıda tutum almaya çağırıyor. Bu tutum Kürt ve Türk halkları arasında kardeşliği ve ortak mücadeleyi geliştirecektir.

İşçiler, Emekçiler, Kadınlar, Gençler, Kürt halkı

NATO cinayet örgütüdür, halkların düşmanıdır. NATO'nun "demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünü" savunduğu koca bir yalandır. NATO tarihi boyunca sermayenin savaş, terör ve saldırı örgütü olarak davranmıştır.

NATO'nun sosyalist Yugoslavya'yı parçalayarak Balkanları kan gölüne nasıl çevirdiğini insanlık ibretle izledi. NATO'nun en büyük iki ortağı ABD ve İngiliz işgal ordularının Irak'ta halkların kültür hazineleri olan müzeleri nasıl yağmaladıklarını yine basında ibretle izledik.

KKP NATO İstanbul zirvesinden; Kürt ulusal hareketi özellikle Güney Kürdistan Federe Devleti yönünde olumlu sonuçların beklentisi içinde olan kimi Kürt milliyetçi, siyaset ve aydınlarını uyarıyor. NATO'dan halkların yararına bir şey beklenemez. Emperyalizm ve onun militarist örgütü NATO, Kürt işçi ve emekçi halkının dostu değil düşmanıdır. Tarih boyunca Kürt halkı emperyalist "böl, parçala, yönet" siyasetinden çok şey çekti. Kürdistan'ın dörde parçalanmışlığının baş mimarları emperyalistlerdir.

KKP, dünya halklarını uluslararası emek hareketini ve tüm ilerici güçlerini emperyalizme ve onun saldırı örgütü NATO'ya karşı mücadeleye çağırır.

Kahrolsun Emperyalizm!
NATO'ya hayır!
Kürdistan Üzerindeki İşgale Son!
Yaşasın Kürt ve Türk Halkının Mücadele Birliği!
Yaşasın Sosyalizm!
KKP
Kürdistan Komünist Partisi
Merkez Komitesi
Haziran 2004

MerxIn

Paylasimin Icin Tskler Marcos.
Gusel bir yazi umarim anlayamanlar icin de bi sonuc cikartabilirler.

eylül

kürdistan kom. pa.
tam olarak nerde? ırak ta mı?

marcos

Kurdistanda..ve avrupada...

buna kuzay irak veya guney Kurdistan diyebiliriz.

freedom

sen hangi dünyada yaşıyosun marcos. kürdistandiye bir yer yok ewladım şaşırma.

marcos

O senin ustatlarinin bir uydurmasi..Guney kurdistan herseyiyle hazir nazir bekliyor...savasim bitimi sonrasi resmiyete gececek arkadas.

freedom

bu topraklara türkiyenin bir bölümü de dahilmi peki?

marcos

Suan ki haritalarda bir bölumu dahil ama turkiyenin degil oralar...emanet

freedom

marcos sen resmen bölücülüğü destekliyosun yani. peki bunun için eylemdede bulunuyomusun?

freedom

08.08.04/18:02 #9 Son düzenlenme: 08.08.04/18:03 freedomonster
ne alakası var kardeşim. bölücülüğü, terörizmi desteklememek sence faşistlikmidir? eğer sence öyleyse senin tanımına göre faşist olabilirim.

marcos

Alıntımarcos sen resmen bölücülüğü destekliyosun yani. peki bunun için eylemdede bulunuyomusun?

Evet bir cok yazili eylem bildirim var...TKP de...
ama sen buna Böluculuk diyorsun bende buna hak arama diyorum.

freedom

yani güney doğuyu zorla türkiyeden koparmaya bölücülük değilde hak aramak diyosun. işte zeka budur. alkışlar marcosa :)

marcos

GuNEY dogu asirlardir Mezapotamyada yasamis olan Kurtlerindir..alkislarini meclise sakla.

freedom

sen hayal dünyasında yaşıyosun heralde marcos san. kürt nedir bana tanımla. türkten nasıl ayırırsın kürtü?

marcos

Bu sözu soyluyecek kadar basit dusunur olamazsin...sEN almanla avusturyalilara nasil ayririm sizimi dersin...

Turk kurt degildi..kurt turk degildir...
Irki-dili-zihniyeti ayridir...
kultur aynidir oda turkler mezapotamyaya gelip ayni kulturu kaptilar.

Diyojen

Bence bu sorunlar hic bitmeyecek.Nedeni ise Suan bile anlasamiyoruz siyasette real hayatta nasil duzelecek?

fatih

AlıntıGuNEY dogu asirlardir Mezapotamyada yasamis olan Kurtlerindir..

senin mantigina gore marcos,istanbulda da asirlardir rumlar yasadi,onlarda istanbulu isteyecek,turkler orta asyadan geldigine gore bu mantikla oraya donmeleri gerekecek_cunku herkes kendi topraklarini isteyecek_
   ayrica butun avrupada sinirlar kaldirilmaya calisilirken tarih boyunca hic bi zaman devlet ve millet kimligi olmamis bi toplumun devlet kurmaya calismasi ne kadar hakli olabilir.
    kurdistan devleti kuruldugunu varsayarsak ve turkiyeye vizeyle girildigini dusunursek,burdaki kurtlerinde mecburen ulkelerine donmesi gerecek,o zaman kac kurt bu devletin kurulmasina karsi cikar hesaplayabiliyormusun? tahminimce,sadece istanbulda yasayan kurt nufusu guneydogudan daha fazla.
    tam olarak aciklayamadim ama umarim beni anlamisindir

marcos

Bu olay yanlis anlasiliyor....Kurdistan kuruldugunda kimse devletine dönmek zorunda degil her zaman diyorum almanyada yasayan turk yokmu?

Ayrica rumlar kurtulus savasinda yer almadi....ve-mesapotamyada ilk yasayanlardan kurtlerin hakki verilecegi ancak Lozanda göz ardi edildigi icin bu sounlar yasaniyor.

foturo

AlıntıBu olay yanlis anlasiliyor....Kurdistan kuruldugunda kimse devletine dönmek zorunda degil her zaman diyorum almanyada yasayan turk yokmu?

Evet ama onlar keyif icin almanyada degil. Eger türkiye avrupadaki gurbetcilere ayni imkianlari verse % 80 türkiyeye geri döner.
30 yil almanyada yasayan bir türk/kürt her yil tatilini neden türkiyede yaptigini saniyorsun? Tabiki memleketini ve akrabalarini sevdigi icin.

Kurdistan bize vurum kirimdan baska hangi imkianlari sunacak?

Leonardo

ülkeyi bölmeye çalışmak, yeni devlet kurmaya çalışmak yerine neden kürt dili, kürt televizyonu, liselerde seçmeli kürtçe dersleri, ayrımcılık, ve türk devletinin belli bir dönemdeki asimilasyon politikalarından söz etmiyoruz?

elini cama vurup her tarafı kesik kesik olduğunda kolunu kesip atarmısın? yoksa yaraları bir bir ele alıp dikiş atıp dezenfekte mi edersin?

filistin veya lübnan tarzı bi devlet mi sence kürt halkının mutluluğu?  

marcos

Alıntı
AlıntıBu olay yanlis anlasiliyor....Kurdistan kuruldugunda kimse devletine dönmek zorunda degil her zaman diyorum almanyada yasayan turk yokmu?

Evet ama onlar keyif icin almanyada degil. Eger türkiye avrupadaki gurbetcilere ayni imkianlari verse % 80 türkiyeye geri döner.
30 yil almanyada yasayan bir türk/kürt her yil tatilini neden türkiyede yaptigini saniyorsun? Tabiki memleketini ve akrabalarini sevdigi icin.

Kurdistan bize vurum kirimdan baska hangi imkianlari sunacak?

kURDISTAN universitesinden mezun olanlar amerika egitim hakki aliyor direkt ..bu imkani sana turkiye veriyor mu?
Nerde vurum-kirim verecek neden?
Almanyada imkan var diye turkler dönmuyor
ok dost Kurdistan kurulsun kurtlerde turkiyede kalsin..sadece devleti olsun!!!!
ancak sden Kurdistanin ekonomisini biliyormusun?

marcos

Alıntıülkeyi bölmeye çalışmak, yeni devlet kurmaya çalışmak yerine neden kürt dili, kürt televizyonu, liselerde seçmeli kürtçe dersleri, ayrımcılık, ve türk devletinin belli bir dönemdeki asimilasyon politikalarından söz etmiyoruz?

elini cama vurup her tarafı kesik kesik olduğunda kolunu kesip atarmısın? yoksa yaraları bir bir ele alıp dikiş atıp dezenfekte mi edersin?

filistin veya lübnan tarzı bi devlet mi sence kürt halkının mutluluğu?

Bu dedigin 78 den beri isteniyor ancak vermeyince savas basladi 1978 de PKK-TURKIYE savasi ancak suan devlet imkani varken barzani ve talabani durmaz...

foturo

Dostum bu ülke icin adamlar o kadar kan döktü. Tükler bir cakil parcasi icin son adama kadar savasir.
Savasirken vurum-krimin olmamasi ihtimali cok kücük.

marcos

Bu ulke icin o kandan Kurtler de döktu savas sa savas adamlar benzinle kendini yakiyor--cekileeklerini sanmam..ben istiyorum saglam bir savas!!!Her savas sonrasida Devrim.

deniz

Avrupalılar birleşiyor.
Tüm geçmiş problemlerini bi tarafa iterek tüm kıta sınırlarını kaldırıyor.

İnsanların ülkeleri mümkünse olmasın, ırklarına kültürlerine göre ayrımcılık bölgelerini oluşturan sınırlar ortadan kalksın, çok kültürlülüğü yaratalım diye uğraşırken, tüme katılmaya çabalarken kürtlerin yaptığı basit bir tutumdur.
Özgürlük sorunları varsa bunu burada bulamamışlarsa kendi devletlerinde hiç bulamayacaklar.
Sınırlara hapsedilmiş özgürlük düşüncelerinin modası çoktan geçti. Tarihin hala neresinde yaşıyorsunuz?

(Not: Ben faşist değilim :))

Tragedja

Not.Bende fasist degilim. ;)  

baretta1

12.08.04/13:08 #26 Son düzenlenme: 12.08.04/13:15 saman
Eskiden herşeyin bir kuralı, bir kaidesi vardı, vatan hainliği bile böyle açıktan açığa yapılmazdı!

Kendisini şaşırmış bu insana aşağıdaki satırları okumasını öneriyorum!

Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bu ülke için yaşayan onurlu ve asil insanlar!
Vatan hainlerinin yaptığı "barış ve kardeşlik" masallarına inanmayın! Onların bu tuzağına düşmeyin! Katledilen 50000 insanımı unutmayın. Dedelerimizin canlarını vererek koruduğu bu güzel vatanın bölünmesi için uğraşan aşağılık insanlara kanmayın! Ekmek yediğimiz, yaşadığımız bu toprakları savunmak için canlarını vermiş şehitlerimizi, mevzilerinde bedenlerinden birer parça bırakmış olan gazilerimizi unutmayın!

Asla unutmayın!..
Çünkü, unutmak ihanettir!..
Unutmayacaksın: "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." O 'İstiklâl,' bu toprakların yüz binlerce evladının, vatan ve milletinin uğruna canını veren yüz binlerce genç insanın kanı pahasına kazanıldı!.. O Cumhuriyet, Türk Ulusu'nun şahlanışıyla kuruldu!.. O İstiklâl ve o Cumhuriyet, değerini kavrayamayanların anlayamayacağı ölçüde kutsaldır!..

Türk demek Türkçe demektir; Ne Mutlu Türk'üm Diyene

MerxIn

Hicbir Ulusun Egemenlik ve Ozgurluk Hakki Engellenemez.

deniz

hiç bir ulusun egemenliği olmamalı.

Leonardo

savaşın o zaman olm ben sana ne diim. Baretta gibi adamlarda güneydoğudaki dağlık arazide birbirinize kurşun sıkın. bana dokunan bi tarafı yok.

gerilla

AlıntıEskiden herşeyin bir kuralı, bir kaidesi vardı, vatan hainliği bile böyle açıktan açığa yapılmazdı!

Kendisini şaşırmış bu insana aşağıdaki satırları okumasını öneriyorum!

Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bu ülke için yaşayan onurlu ve asil insanlar!
Vatan hainlerinin yaptığı "barış ve kardeşlik" masallarına inanmayın! Onların bu tuzağına düşmeyin! Katledilen 50000 insanımı unutmayın. Dedelerimizin canlarını vererek koruduğu bu güzel vatanın bölünmesi için uğraşan aşağılık insanlara kanmayın! Ekmek yediğimiz, yaşadığımız bu toprakları savunmak için canlarını vermiş şehitlerimizi, mevzilerinde bedenlerinden birer parça bırakmış olan gazilerimizi unutmayın!

Asla unutmayın!..
Çünkü, unutmak ihanettir!..
Unutmayacaksın: "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." O 'İstiklâl,' bu toprakların yüz binlerce evladının, vatan ve milletinin uğruna canını veren yüz binlerce genç insanın kanı pahasına kazanıldı!.. O Cumhuriyet, Türk Ulusu'nun şahlanışıyla kuruldu!.. O İstiklâl ve o Cumhuriyet, değerini kavrayamayanların anlayamayacağı ölçüde kutsaldır!..

Türk demek Türkçe demektir; Ne Mutlu Türk'üm Diyene

yürü beee

ama dikkat bu gazla doğuya falan gidersin mazallah yazık olur!!!!!!!!!
;)  

DeRiN

birimiz ölür diğerimiz gider gerilla  ;)  

gerilla

aynen biri ölür biri yoluna devam eder.
B)  

Umay Kaðan

Uluslar kanını dökebildiği kadar yaşama hakkına sahiptirler ;)

Bundan onur duyarım.

gatetodeath

bunlar kolpa ...

parayı veren düdüğü çalar !

uluslar ekonomilerini ortaya dökebildiği kadar yaşama hakkına sahiptir!!

Umay Kaðan

Hepiniz nesnelliği düşünüyorsunuz değil mi ?

Hala tinsel bütünlüğün önemine varamadınız....

Tragedja

Bunu bilmene sewndik demek ki sende istersen düşüne bilip mantıklı bir şeyler söyleyebiliyormuşsun demi 40 yılda bir böyle arıza weriyorsun demek bak bunu iyi kullan git bu gün sayısal loto felan oyna belki tutturursun :D  

Umay Kaðan

Hakaret edeceğine sen de düşün, benim düşüncemi çürütmeye çalış

Tragedja

Anlaşılan gene eski haline dünüwerdin hemen okuman yazman yokmu senin oku oku da bir şeyler sok o bağnaz beynine belki aklında bir şeyler kalırda yazarken mantıklı şeyler düşünürsün. Senin söylediklerini ilk başta yazılanlarla zaten toprağı bitmeden suyu werilmeden çürütlmüştür. Allah'ım sen şu Faşolara akıl birde Mantık wer .

Umay Kaðan

Tragedja,

Bana faşist muamelesi yapamazsın. Ben Faşist değilim. Bunu o küçük beynine sok tamam mı :)  

Tragedja

Ulen ben bu küçük beyinle bunları düşünüyorsan sennin deme ki bir cewiz içini dolduracak adar hatta kuş beyni bile yok yahu  

Umay Kaðan

AlıntıUlen ben bu küçük beyinle   bunları düşünüyorsan sennin deme ki bir cewiz içini dolduracak adar hatta kuş beyni bile yok yahu

İlk başta doğru tümce kurmayı dene <_<   kk

Tragedja

Alıntı
İlk başta doğru tümce kurmayı dene <_<   kk

Puahahahahha bana diyene bak hele dinime küfür eden de kim kafirin teki derlermiş ya o cinsten bir şey neymiş TÜMCE olm o Cümle değilmiydi lan olm gidip kitap okuyun gidib Karl Marx okuyun Kapital kitabını Bir şeyler öğrenin a.q.

Umay Kaðan

Alıntı
Alıntı
İlk başta doğru tümce kurmayı dene <_<   kk

Puahahahahha bana diyene bak hele dinime küfür eden de kim kafirin teki derlermiş ya o cinsten bir şey neymiş TÜMCE olm o Cümle değilmiydi lan olm gidip kitap okuyun gidib Karl Marx okuyun Kapital kitabını Bir şeyler öğrenin a.q.

:o  Bu yazıyı cehaletine veriyorum

Tümce = Cümle  ;)  

Tragedja

15.10.04/17:52 #44 Son düzenlenme: 15.10.04/17:52 Tragedja
Ulan Kara Cahil herif sen nerde M.Ö. 1500 Yıllarda mı yaşıyorsun sen 2004 yılıda yaşıyorsun Ulen warya sizin gibiler önümüze engel olmasa biz neler yapacaz ama işte demogoji ayakları yaparak kendinizi bir bok zannedersiniz işte  :D

Umay Kaðan

Bu TDK'nın Türkçe olarak kullandığı "cümle"nin eş anlamlısı olan sözcük. Bunu bilmeyip üstüne üstlük eleştirebilmek mi cahillik, yoksa farkına varıp bunu kullanabilmek mi ?

DeRiN

Alıntı
Alıntı
İlk başta doğru tümce kurmayı dene <_<   kk

Cümlenin veya Tümcenin yanlış kullanılmasıyla ; ki burda yanlış kullanılmadığına şahit olduk , Marx ın ne alakası var onu çözemedim ?  :D  

Kurt Dostu

kremtluin

komün yaşamaktan bahset sonra ırkçı bir tavır sergile soyutla kendini diğer soylardan vay be