18.08.19/06:48

Kurdistan Komunist Partisi

Başlatan marcos, 06.08.04/12:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marcos

Alıntımarcos sen resmen bölücülüğü destekliyosun yani. peki bunun için eylemdede bulunuyomusun?

Evet bir cok yazili eylem bildirim var...TKP de...
ama sen buna Böluculuk diyorsun bende buna hak arama diyorum.

freedom

yani güney doğuyu zorla türkiyeden koparmaya bölücülük değilde hak aramak diyosun. işte zeka budur. alkışlar marcosa :)

marcos

GuNEY dogu asirlardir Mezapotamyada yasamis olan Kurtlerindir..alkislarini meclise sakla.

freedom

sen hayal dünyasında yaşıyosun heralde marcos san. kürt nedir bana tanımla. türkten nasıl ayırırsın kürtü?

marcos

Bu sözu soyluyecek kadar basit dusunur olamazsin...sEN almanla avusturyalilara nasil ayririm sizimi dersin...

Turk kurt degildi..kurt turk degildir...
Irki-dili-zihniyeti ayridir...
kultur aynidir oda turkler mezapotamyaya gelip ayni kulturu kaptilar.

Diyojen

Bence bu sorunlar hic bitmeyecek.Nedeni ise Suan bile anlasamiyoruz siyasette real hayatta nasil duzelecek?

fatih

AlıntıGuNEY dogu asirlardir Mezapotamyada yasamis olan Kurtlerindir..

senin mantigina gore marcos,istanbulda da asirlardir rumlar yasadi,onlarda istanbulu isteyecek,turkler orta asyadan geldigine gore bu mantikla oraya donmeleri gerekecek_cunku herkes kendi topraklarini isteyecek_
   ayrica butun avrupada sinirlar kaldirilmaya calisilirken tarih boyunca hic bi zaman devlet ve millet kimligi olmamis bi toplumun devlet kurmaya calismasi ne kadar hakli olabilir.
    kurdistan devleti kuruldugunu varsayarsak ve turkiyeye vizeyle girildigini dusunursek,burdaki kurtlerinde mecburen ulkelerine donmesi gerecek,o zaman kac kurt bu devletin kurulmasina karsi cikar hesaplayabiliyormusun? tahminimce,sadece istanbulda yasayan kurt nufusu guneydogudan daha fazla.
    tam olarak aciklayamadim ama umarim beni anlamisindir

marcos

Bu olay yanlis anlasiliyor....Kurdistan kuruldugunda kimse devletine dönmek zorunda degil her zaman diyorum almanyada yasayan turk yokmu?

Ayrica rumlar kurtulus savasinda yer almadi....ve-mesapotamyada ilk yasayanlardan kurtlerin hakki verilecegi ancak Lozanda göz ardi edildigi icin bu sounlar yasaniyor.

foturo

AlıntıBu olay yanlis anlasiliyor....Kurdistan kuruldugunda kimse devletine dönmek zorunda degil her zaman diyorum almanyada yasayan turk yokmu?

Evet ama onlar keyif icin almanyada degil. Eger türkiye avrupadaki gurbetcilere ayni imkianlari verse % 80 türkiyeye geri döner.
30 yil almanyada yasayan bir türk/kürt her yil tatilini neden türkiyede yaptigini saniyorsun? Tabiki memleketini ve akrabalarini sevdigi icin.

Kurdistan bize vurum kirimdan baska hangi imkianlari sunacak?

Leonardo

ülkeyi bölmeye çalışmak, yeni devlet kurmaya çalışmak yerine neden kürt dili, kürt televizyonu, liselerde seçmeli kürtçe dersleri, ayrımcılık, ve türk devletinin belli bir dönemdeki asimilasyon politikalarından söz etmiyoruz?

elini cama vurup her tarafı kesik kesik olduğunda kolunu kesip atarmısın? yoksa yaraları bir bir ele alıp dikiş atıp dezenfekte mi edersin?

filistin veya lübnan tarzı bi devlet mi sence kürt halkının mutluluğu?