19.08.19/18:36

Kurdistan Komunist Partisi

Başlatan marcos, 06.08.04/12:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marcos

Alıntı
AlıntıBu olay yanlis anlasiliyor....Kurdistan kuruldugunda kimse devletine dönmek zorunda degil her zaman diyorum almanyada yasayan turk yokmu?

Evet ama onlar keyif icin almanyada degil. Eger türkiye avrupadaki gurbetcilere ayni imkianlari verse % 80 türkiyeye geri döner.
30 yil almanyada yasayan bir türk/kürt her yil tatilini neden türkiyede yaptigini saniyorsun? Tabiki memleketini ve akrabalarini sevdigi icin.

Kurdistan bize vurum kirimdan baska hangi imkianlari sunacak?

kURDISTAN universitesinden mezun olanlar amerika egitim hakki aliyor direkt ..bu imkani sana turkiye veriyor mu?
Nerde vurum-kirim verecek neden?
Almanyada imkan var diye turkler dönmuyor
ok dost Kurdistan kurulsun kurtlerde turkiyede kalsin..sadece devleti olsun!!!!
ancak sden Kurdistanin ekonomisini biliyormusun?

marcos

Alıntıülkeyi bölmeye çalışmak, yeni devlet kurmaya çalışmak yerine neden kürt dili, kürt televizyonu, liselerde seçmeli kürtçe dersleri, ayrımcılık, ve türk devletinin belli bir dönemdeki asimilasyon politikalarından söz etmiyoruz?

elini cama vurup her tarafı kesik kesik olduğunda kolunu kesip atarmısın? yoksa yaraları bir bir ele alıp dikiş atıp dezenfekte mi edersin?

filistin veya lübnan tarzı bi devlet mi sence kürt halkının mutluluğu?

Bu dedigin 78 den beri isteniyor ancak vermeyince savas basladi 1978 de PKK-TURKIYE savasi ancak suan devlet imkani varken barzani ve talabani durmaz...

foturo

Dostum bu ülke icin adamlar o kadar kan döktü. Tükler bir cakil parcasi icin son adama kadar savasir.
Savasirken vurum-krimin olmamasi ihtimali cok kücük.

marcos

Bu ulke icin o kandan Kurtler de döktu savas sa savas adamlar benzinle kendini yakiyor--cekileeklerini sanmam..ben istiyorum saglam bir savas!!!Her savas sonrasida Devrim.

deniz

Avrupalılar birleşiyor.
Tüm geçmiş problemlerini bi tarafa iterek tüm kıta sınırlarını kaldırıyor.

İnsanların ülkeleri mümkünse olmasın, ırklarına kültürlerine göre ayrımcılık bölgelerini oluşturan sınırlar ortadan kalksın, çok kültürlülüğü yaratalım diye uğraşırken, tüme katılmaya çabalarken kürtlerin yaptığı basit bir tutumdur.
Özgürlük sorunları varsa bunu burada bulamamışlarsa kendi devletlerinde hiç bulamayacaklar.
Sınırlara hapsedilmiş özgürlük düşüncelerinin modası çoktan geçti. Tarihin hala neresinde yaşıyorsunuz?

(Not: Ben faşist değilim :))

Tragedja

Not.Bende fasist degilim. ;)  

baretta1

12.08.04/13:08 #26 Son düzenlenme: 12.08.04/13:15 saman
Eskiden herşeyin bir kuralı, bir kaidesi vardı, vatan hainliği bile böyle açıktan açığa yapılmazdı!

Kendisini şaşırmış bu insana aşağıdaki satırları okumasını öneriyorum!

Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bu ülke için yaşayan onurlu ve asil insanlar!
Vatan hainlerinin yaptığı "barış ve kardeşlik" masallarına inanmayın! Onların bu tuzağına düşmeyin! Katledilen 50000 insanımı unutmayın. Dedelerimizin canlarını vererek koruduğu bu güzel vatanın bölünmesi için uğraşan aşağılık insanlara kanmayın! Ekmek yediğimiz, yaşadığımız bu toprakları savunmak için canlarını vermiş şehitlerimizi, mevzilerinde bedenlerinden birer parça bırakmış olan gazilerimizi unutmayın!

Asla unutmayın!..
Çünkü, unutmak ihanettir!..
Unutmayacaksın: "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." O 'İstiklâl,' bu toprakların yüz binlerce evladının, vatan ve milletinin uğruna canını veren yüz binlerce genç insanın kanı pahasına kazanıldı!.. O Cumhuriyet, Türk Ulusu'nun şahlanışıyla kuruldu!.. O İstiklâl ve o Cumhuriyet, değerini kavrayamayanların anlayamayacağı ölçüde kutsaldır!..

Türk demek Türkçe demektir; Ne Mutlu Türk'üm Diyene

MerxIn

Hicbir Ulusun Egemenlik ve Ozgurluk Hakki Engellenemez.

deniz

hiç bir ulusun egemenliği olmamalı.

Leonardo

savaşın o zaman olm ben sana ne diim. Baretta gibi adamlarda güneydoğudaki dağlık arazide birbirinize kurşun sıkın. bana dokunan bi tarafı yok.