20.06.19/09:34

Araplar Turkleri neden sevmez?

Başlatan MIKE-TYSON, 06.08.04/16:16

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MIKE-TYSON

Söz konusumu veya saçmalıktan ibaretmi?

eylül

bazen o beni sevmiyor demek ben onu sevmiyorum demenin kolay yoludur.

eylül

:D hatırlamam ki ben duyduğum lafları kimden duyduğumu

ama daha hiç -ay bayılıyorum şu araplara, ne tatlılar, çok seviyorum vs..
diyen türk görmedim.

deniz

06.08.04/18:23 #3 Son düzenlenme: 06.08.04/18:23 amadeus
eylüle hak veriyorum.

eminim bizi daha az seven almanlar, yunanlılar, amerikalılar vs. varken neden çıkıp "araplar bizi neden sevmiyor" deriz.

foturo

Cünkü araplar müslüman olduklari icin onlardan sevgi ve destek bekliyoruz. Araplarsa osmanli dönemini hic unutmamislar.

baretta1

AlıntıAraplar Turkleri neden sevmez?


Yok böyle birşey, araplar türkleri severler...

Bu zırvalıklara inanmayın

eylül

yununlılar da sever :)
benim yunanlı bikaç arkadaşım vardı , hepsi de türkleri seviyordu.
bence sadece önyargı.
tan8ımadığın bir insanı niye sevmeyesin ki

Asi

Asi Nicelizm.net'de "Araplar Türkleri Neden Sevmez" başlıında ( Aug 8 2004, 04:31 .. ) demiş ki:
AlıntıBu konuda konuşmayı pek sevmiyorum çünkü ben tr-arap kırmasıyım ve iki taraftan bakarken iki tarafta birbirleri hakkında olmayan şeyleri düşünüyorlar. Bizi birbirimize düşürmüşler.

Bizden nefret ettiklerini hiç sanmıyorum. Ben süriyede dolaşırken bana çok ii davranıolar. Genel halk turkleri müslüman olduumuz için kendilerinden görüo. Hepsi osmanlı hasretinde. Ama nedense burada araplar pistir tarzı palavralar dönüo. size bunu şöle açıklayım:

Aleviler zamanında çok eziyet gördükleri içn aile yapıları çok bozulmuş. onların yapısal zorunluluklarından biri olan aile içi kapalılık ve mezhep içi kapalılık nedeniyle aile yapısal bozuklukları olduu gibi kalmış. Bu bozuk aile yapısı genelde hakim olduu için yetişen nesiller pis yetişio.. Şu anda alevilerin durumları ortaçağ avrupası gibi.. (tabi bu sözlerim geneldir bunun dışındaki olgular kesinlikle vardır) yani alevilerin çoğu aile yapısı gereği temiz değildirler. Bunun en çarpıcı örneği antakya ve lazkiyedir.

ben gezdim gördüm ve eğitimin bizde de onlarda da kötü olmasından kaynaklı sorunlardan dolayı insalar sağlıklı düşünemio. Dış güçlerin etkisi gerçekten yanlış düşünmeye sevk edio..

Bu arada din konusunda araplar bizden daha az musluman. çünkü araplar muslumanlıktan önce hristiyandı. onun için %30-40 hristiyan arap vardır. Oysa tr nin %99 u mulumandır. Ama biz gittikçe yobazlaşıoruz. Dini yanlış anlıoruz.

"Arapların fırsatçılığı, turklerin sahtekarlığı yanında hiç kalır"
denilmesi var bi de.. bu tur şeylerin hepsi eğitim yetersizliğinden kaynaklı. İki taraf birbirini körükörüne kötülüyor.

Ayrıca zozo ne demişse çok saçmalamış. Saydıı nedenlerin hepsi devlet boyutunda. halktan hiç öyle bi tepki görmedim. Bi kere osmanlı zamanını özleyen bi tavırları var. Osmanlıyı yere göğe sığdıramazlar. ÜStelik onlardan çıkan bir din felan yok. kuranda yazar kuran tum alemlere gönderildi diye. Lütfen araştırmadan bilginin doğruluğundan emin olmadan konuşmayın. Saçmalıktan öteye gidemiosunuz...

Ayrıca eğitimde yine şöyle bişey uygulanıo:
önceden süriyede tarih dersinde süriyenin fethi diye bahis edilirken nedense müfredat değişio ve süriyenin işgali denilio.. oysa osmanlılar işgal etmemiştir fethetmiştir. işgal olsaydı araplardan eser kalmazdı..

Benim coğrafya hocam ortaokulda komşuları tanıtırken süriyenin fırat dicle olayından bahsetti ve araplar kalleştir dedi. Tümevarımı o kadar yanlışki yani devlet sorununu nasıl halka yuklediğini anlamıorum..

Beynimizi yıkamaya çalışıolar. Hiç dikkat etmedinizmi? yahudilerin dinleri gereği onlar kutsal toprakları elegeçirmek ve dünyayı ele geçirmek istiolar. Bi yandanda amerika silah sanayinde gelişimini paraya çevirmek zorunda. Şimdi ben amerka gibi pragmetist olsam bende ortdoğuda savaşların bitmesini istemem. çünkü israil en buyuk silah müsterisi.. Onun için hep bi savaş nedeni vardır ortadoğuda. Ayrıca avrupalılar turklarden ve arapların tr lerle birleşmesinden çok korkuo.. Arp ülkelerinin de başında bizim gibi amerika yalakaları mevcut...

Lütfen araştırmadan bir bilgi önermeyin..

Saygı Sevgi ve Mantık..


Bu konu çok gereksiz ve saçma önyargılardan dolayı bu durumdadır.

Gerçekten de Saygı Sevgi ve Mantık..