21.07.19/17:20

Sizce Türkiye'yi kim kurtarır?

Başlatan gobilibozo, 19.05.08/22:57

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gobilibozo

19.05.08/22:57 Son düzenlenme: 24.05.08/12:25 cosinus78
Bindik bir alamete gideyyoz kıyamete,bu kıyametten bizi kim çeker kurtarır?

Ekonomik,ahlaki,siyasi vs her bakımdan iflas ile yüz yüze gelmiş bir ülkede yaşıyoruz,uşaklara emanet bir vatanda nefes almaya çalışıyoruz haliyle nefeslerde kota'lı,gerçeklerden çoğu zaman kaçma eğlimindeyiz fakat nereye kadar? Hasır altı ettiğimiz konular karşımıza çok acı bir son olarak çıkınca mı?Halk'lar düzelmedikçe devletlerde düzelmez bizim düzeleceğimiz yok,yandan çarklı bir demokrasi,azınlığın tahakkümü,kaypak,riyakar,olması gerekenden uzak bir laiklik!!! ee halk riyakar olunca,halk kaypak olunca,halk anti demokratik olunca hal böyle oluyor...Peki tamam da bu hal düzelmeyecekmi?Düzelirse hangi babayiğit düzeltebilir sizce? Şu şahıs olsa kesin kurtuluruz dediğiniz biri varmı?Sağ ölü istediğiniz örneği verebilirsiniz? :)

ejder

20.05.08/06:58 #1 Son düzenlenme: 20.05.08/07:10 ejder
ben sana dünyayı düzeltmenin sırrını verim aslında çoğumuz duymuşuzdur bir yerden kulak dolgunluğu vardır...aslında bende vermiyorum birisi zamanında vermiş....kim olduğunu hatırlamıyorum belki yanlış hatırlamada olabilir:benim hatırladığım kadarı ile söyleyim ünlü bir düşünür sanırım bunu söyleyen

bu dünya nasıl düzelir diye sormuşlar    düşünürün cevabı :

dünyadaki belirli yaş guruplarının hepsini öldürmek yeni bir nesil ortaya çıkarmak demiş

ben onun yalancısıyım

bu yukardaki belki bir hikaye belki bir gerçek belkide ölesine söylenmiş bir söz ama öğretmenlerimizden biri anlatmıştı böyle bişey ....

her neyse hikaye veya başka bişey olabilir ama söyle bir düşününce he ne kadar sapık bir düşünce olsada mantıklı gibi

flzf

ihtiyacım olan kudret damarlarımdaki asil kanda mevcuttur.

gostragon

Türkiyede yaşayanlar isteseler kendilerini kurtarır.

gobilibozo

ejder aman de ne yaptın?Ölüm çözümmü yahu?:)

Sorun insanların varlığı değil yanlış akılların varlığı,yanlış işleyen aklı düzeltmenin yolunu arıyoruz(benim umudum yok ya neyse)ve bu düzeltmeyi  bireyler bazında ve devlet bazında sağlayacak babayiğidi arıyoruz,aha da aranıyor başlığımızı da açtık,bakalım bulabilecekmiyiz :(

Alıntı yapılan: flzf - 20.05.08/08:37
ihtiyacım olan kudret damarlarımdaki asil kanda mevcuttur.

flzf yoksam aradığımız babayiğit senmisin? :P Kanından belli bizden farklısın :P

RDX

bilim ve teknolojiyi, beraberinde tüm patentleri ve üretimi elinde bulunduran, attığını vuran, tuttuğunu herkese satabilen biri ama tam olarak kim olduğunu bilemiyorum. :P

gostragon

RDX

ülkeyi kurtarıcılardan da kurtarmak gerekli!

Sapiens

ülkeyi kurtarmak istyen mahlelsindkei ilçeisndeki herkesi ikna eder ve ülke dışına çıkarlar 70 milyon bu ülkedne çıkın ülke kurtulur

gobilibozo

bir kısmımız kalalım bari :(

sabýr

Dürüstlük kurtarır. kaypak insanlar, kaytarıkçı ve paracı insanlar var oldukça.herkez kendi küpünü doldurmaya bakçıkça ,küpünü dolduran çekilir türkiyeye küp doldura doldura çöl olmuş türkiye kalır mı?

Hadi gene iyiysiniz iyisiniz.
hırıstiyanı,ataisti,dinsizi göremesede, bilemesede O Allah ki! Halil ibrahim bereketi gibi semiriyorsun, semiriyorsun bitmiyor mahşallah. Toprağın her türlü insanı ayırt etmeden barındırdığı gibi üzerinde .Allah bolluk ve bereketini biz insanlara sunuyor, esirgemiyor ama siz inancınızı esirgeyin cimriler.
   Bu sıfır iyiki var galiba.Baksanıza isyanlarınızı, istediklerinizi, istemedikleriniz aklınıza ne gelirse söylüyorsunuz oda ,iyiymiş ya sağolsun.

ençirkininsan

Alıntı yapılan: gobilibozo - 23.05.08/20:42
Sorun insanların varlığı değil yanlış akılların varlığı,yanlış işleyen aklı düzeltmenin yolunu arıyoruz

Buyurun, bu taşlı yolu izleyin.

sabýr

gelin hep birlikte asfalt yolda ilerleyelim. yolu taşlardan temizleyip yolu kolaylaştıralım, biz insanoğluna.çocuklarımızda taşlı değil ,atalarından kalan taşsız yollarda, onlarda taş bırakmadan yürüsünler.

Sapiens

sayın sbaır o taşalr bizleriz biz çıkarsak problem kalamz

sabýr

çıkalım hangi uzayın derinliklerine!
onlar ersin muradına, biz çıkalım kerevetine. :)

Sapiens

vallahi ii olur güneş sitemini bile terkedin

sabýr

yerçekimi olmayınca cildde aşağı doğru sarkmaz hem. :)

moon

Alıntı yapılan: sabır - 24.05.08/10:28
gelin hep birlikte asfalt yolda ilerleyelim. yolu taşlardan temizleyip yolu kolaylaştıralım, biz insanoğluna.çocuklarımızda taşlı değil ,atalarından kalan taşsız yollarda, onlarda taş bırakmadan yürüsünler.

geçen işte bizim yola sifirdan asfalt attilar ana bir baktim iki gün sonra yine delmişler yolu..hiç sabredemiyorlar yok deleceginiz ya yapmadan adam gibi herseyi halledin yapin yok.. illa yapacaklar delecekler sonra ki bir dhaa üstüne yama yapalim daha hos gözükyor diyorlar artik amaçlari neyse Allah bilir.