20.07.19/11:21

yeni model kuran çıkmış

Başlatan flzf, 20.05.08/08:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flzf

20.05.08/12:29 #10 Son düzenlenme: 20.05.08/12:34 flzf
şeriat polisler geldi adamın ağzı yüzü dağılmış onu tanımayan 3 erkek ve 5 kadın olsun 5 kadın bir adamın onu dövdüğünü söylesin inanmazlar 3 erkek kendi kendini yumruklamaya başladığını söylesin inanırlar kuranınız böyle emrediyor ?

gostragon

çok iyimi biliyon galiba merak ettim neye göre bunları bilin islamı araştırdınmı yoksa gördüğünümü söylen.

flzf

iranda uygulamalar ortada üstelik yazıları okuyabiliyorum kuran öyle yazıyor işte

gostragon

Ayetmi nerde. İran acaba islamı ne kadar biliyor.

flzf

"Erkeklerinizden iki şahit tutun. Eğer iki erkek bulunmazsa şahitlerden razı olacağınız bir erkek; biri unuttuğunda, şaşırdığında diğeri ona hatırlatacak iki kadın olabilir..." ayet dedinya işte

adnan

çok şey yazdım hata verdi ve silindi takrar ugraşamam

eski başlıkları karıştırın orda cevabı bulacaksınız

dön baba dönelim ..aynı mevzu tekrar tekrar

furkanı yeni kur an diye önümüze koyup yutturmaya çalışılmıştı yememişti

ben tüm fikirlerin babasıyım
sizin fikirlerinizi ben içat ettim
sonrada size empoze ettim

sallamak serbest nasılsa birazda biz sallayalım

buda sizin kanıtsız zırvanız gibi bir şey

ortaya kanıt koyarsanız bende kanıt getiririm fikirlerin babası olduguma dayir

gostragon

neyi anlamadın orda flz

flzf

ben anladımda sen neyi anlamadın :)

gostragon

ben sana türkce yukarda acıkladım daha ne diyeyim sana ayetin türkcesini gönderiyorum. Erkeklerden iki şahit bul. Eğer iki erkek bulamazsan. Seçtiğin erkekle birlikte. Biri unutup şaşırırsa diğeri hatırlatacak şekilde iki kadın olabilir.
kadın daha çok içe dönüktür. Kendine has bir dünyası vardır. Gün boyu ev işleriyle iç içedir. Çocuklarının bakımı ve terbiyesi ile meşguldür. Ticaret, alışveriş, iş hayatı siyasetle çok az kadın ilgilenir. Dış dünyanın bu kadar uzağında olan bir kadın hariçte olan hadiselere nasıl vakıf olacak, mahiyetlerini nasıl öğrenecek, aklında nasıl tutacak, şahitliğini ne nispette tam yapabilecektir?

flzf

sonuçta bir erkek gidip iki kadın geliyormu geliyor daha ne olacak işte bu kadar basit .....hem kadın beyni olaylara erkek beyninden daha hakimdir erkek beyni geometrik çalışırken kadın beyni olaylar üzerinde çalışır