16.07.19/22:26

yeni model kuran çıkmış

Başlatan flzf, 20.05.08/08:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SerpantiN

Sanki 1 kadın 1 erkek hükmü olsaydı kuranda iman edeceklerdi. İman etmiyorlar etmekte istemiyorlar ama islama saldırmaktanda geri durmuyorlar.

Maksat "Aaaa bakın islam böyle diyor kadın erkek ayrımı yapıyor boşverin bu dini" demeye getirmek. Sizleri inanmaya zorlayan yok inanmayan inanmasın herkes serbest.

Dini bütün müslümanlar ALLAH'ın emir ve yasaklarını sorgulamıyorlar ve 1 erkeğin şahitliği ile 2 kadının şahitliği olayınada takılmıyorlar. Herkes halinden memnun ama nedense islamiyetle yakından uzaktan alakası olmayan kimseler bu konu hakkında fikir yürütmeye bayılıyorlar. 

İslamiyetin kadına verdiği değer ortada. Cenneti annelerin ayağının altına devirebilecek kadar cömert bir dinin mensubuyuz elhamdülillah.  En azından birileri gibi açılın saçılın gözümüz gönlümüz açılsın demiyor. Yada yine birileri gibi "Mum söndü" türünden zevzekliklere alet edilmiyor.

Bir şair çok güzel söylemiş "Dinime Dahleden Bari Müslüman Olsa." Hem müslüman değiller hemde dini yargılarlar ne desek boş. nitekim kuranı kerim böyleleri için "Belhum Adal" sıfatı yüklüyor. Birkaç "Kelp" nidası ile kervan yoldan dönmez.

                                                                         Selam Ve Dua İle

eNCi

Allah biz onu koruruz derken sizin elinizdeki nushaları korurum demiyor öyle bişi demiş olsa tevrat ve incilde korunması gerekirdi Allah bütün kitapların yazılı olduğu yer olan levhi mahfuzu koruyor

AKHENATON

yeni model kurana gerek yok TC de 5 farklı , arap dünyasında 3 farklı kuran bulunur.

turkuaz

Alıntı yapılan: AKHENATON - 30.05.08/12:24
yeni model kurana gerek yok TC de 5 farklı , arap dünyasında 3 farklı kuran bulunur.

TC deki 5 farklı Kuran'dan kastınız, meallerdeki farklılıklar mı? Yoksa orjinal kelime yada harflerdeki farklılıklar mı?

AKHENATON

TC de 5 farklı çeviri ;
Arap dünyasında ise 3 farklı arapça kuran.

seç beyen al.arap dini bu kadar.

Sapiens

Akhenaton bey argüman lütfen (dün benden istiyrodunzu ) umarım Hat farklılığını veya meal veya tefsiri siz farklı kuran olarak algılmamışsınızıdr çokgüleriz

AKHENATON

ne okuduğumuzu anlayacak kadar aklımız başında , sizinse anlamayacak kadar beyniniz uyuşmuş.

Sapiens

bundan emin değilim  bay akhenaton  sadce provakasyon olsaun diye konu açıp mesaj atıyrosunuz
ve içeriği benim emsjalrımın sveiyesinde hatta çoğunlukla benim emsjalırmın sveiyesin altında mesjalr atıyrosunzu  tek farkımız ben kötü niyetli dğeilim siz ise kötü niyetlisiniz

AKHENATON

o zaman emin olmadığınız konularda yorum yapmaktan kaçının.bilmediğiniz konulardada muhalefet olsun diye yazı yazmaktansa araştırmayı deneyin.

Sapiens

emin olmasam bu mesjaı ayzmam allahın aklı evveli birde utanamda argümandan bahsedersiniz böyle bir iddianız varsa belirtin provaksayon  yapmak için buradasınız  ama bari bilginiz olsa hat nedir meal nedir tefsir nedir şerh nedir mushaf endir biliyorsnaız mübarek saklalrıma kıyar hepsini tıraş ederim