24.08.19/08:43

sevgiden kaçmak

Başlatan deniz, 06.03.05/23:26

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz

sevmekten/sevilmekten kaçar, nefret eder veya benzer negatif yaklaşımlar gösterir misiniz ?

neden ?

gatetodeath

acizliktir ve acı verir sonunda daima...

nefreT

Sevgiyi kabul edersin ya da reddedersin ,eğer sende nefret gibi uç duygular yaratıyorsa ya o güne dek yeterince sevilmediğin için hırslanmışsındır ya da sunulan sevgi senin var zannettiğin bir sevgidir ve şımarıklık yapıyorsundur.

özgür

genel olarak kendini hissettiren kaybetme duygusudur diye dusunuyorum, sonucta eger gercekten birini seviyorsaniz ve o'nu kirmaktan kaciniyorsaniz deliler gibi bu durumda sevmekten kacarsaniz,ve kendinizin ne kadar romantik ve ask'a ac oldugu gerceginden de kacarsaniz,cunku nefret etmek ya da daha baska alternatifleri {olarak orn; dunyayi siklemem ben, hicbir sey umrumda degil abi, vs...} gibi yaklasimlar icinde bulundurdugu dinamiklerle sizi toplumda "baskamsi"lastirip kendinizi muhtemelen "esi benzeri olmana bir kar tanesin"e de benzetebilirsiniz.simdi az once yazdiklarimi okudum da cidden sacma olmus,nefret etmek kendine acilarin yetmedigini, daha fazla aci,daha fazla sanci diyerek haykirmaktir, sevmek icin cok nedenin vardir, ama sevemessin, icinde anlamini bilmedigin bir duygu olusur,kendinden nefret edersin, o'na baglanirsin, gercekten de nefret sevginin en guclu halidir, sevmek gecer, nefret etmek gecmez,derecesi azalabilir/artabilir.

{ne oldu ki simdi,bana}

foturo

Alıntısevmekten/sevilmekten kaçar, nefret eder veya benzer negatif yaklaşımlar gösterir misiniz ?

neden ?

Ben sevmekten korkmak degilde kaciyorum. Kendimi hic bir seye baglamak istemiyorum.
Bu yüzden sigara bile icmiyorum. Bir seye baglaninca kendimi bir esir gibi görüyorum, huzursuz oluyorum.

Sevilmek ten daha muhtesem bir sey yok. Sevilmekten cok hoslanirim.

buz

09.03.05/16:16 #5 Son düzenlenme: 09.03.05/16:17 buz
Sevgi kaçtıkça dibine çeken bir tuhaf göldür.Kaçan kötü yakalanır, ama panzehri vardır. ;)

oxmemo

09.03.05/16:32 #6 Son düzenlenme: 09.03.05/16:34 oxmemo
sevmekten/sevilmekten kaçar, nefret eder veya benzer negatif yaklaşımlar gösterir misiniz ?
eft..ömrüm bunların arasında gidip gelmekle geçer.. sevdim derim ve başlarım nefret etmek için sebepler üretmeye.. gıcık olurum ve sevmek için bahaneler ararım. sevgi ve nefret ikilisi arasında gidip gelmekle geçer ömrüm..
atma len :P ya da ufak at.. daha geçen gün yoldaki cıbıra nasıl baygın baygın bakıyodun.. nefret etmek için sebep üretmeden hem de..
neden ?
e zaten ikisi olmak zorunda.. ya bu ikili-zıt sıfatlar çok fena. sevmek için nefreti tatman, nefret etmek için de sevmeyi tatman gerekir..burada da önemli bi sorun ortaya çıkıyo ki; hangisi öncü idi? :w00t:

buz

Aslında kaçmak anlamsız bir eylem.Çünkü ilk dışa yönelik tüketici tavırda zaten sevgi yerinde duramaz.O kaçar.  

özgür

sevgiden kacmak diye birsey yoktur,sevginin "kucagina dusmek" diye birsey vardir.

Manga

Kendini kimsenin olmadığı bir odaya kilitle, kimseden yardım ve güç alma, karanlık bir odada saatlerce,günlerce hiç bir şey olmamış gibi düşünerek yaşa ( düşünürken sevgiyide düşün aldığın acı ya seni  öldürecektir yada açtığı darbelerle hayata bakış açını değiştirecektir )
bencesi...