20.07.19/00:49

Muhammedin Kadınları

Başlatan AKHENATON, 30.05.08/16:03

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AKHENATON

30.05.08/16:03 Son düzenlenme: 07.06.08/02:56 SIFIR
Muhammed'in en tanınmıs karıları:

1. Hatice

2. Sevde Binti Zem'an

3. Ebubekir kızı Ayse

4. Ömer kızı Hafsa

5. Huzeyme kızı Zeynep

6. Ümmü Seleme (Hine)

7. Haris kızı Cuveyriye

8. Zeyd kızı Reyhane

9. Zeynep Binti Cahs

10. Ebu Süfyan kızı "Ümmü Habibe" (Remle)

11. Huvey kızı Safiye

12. Haris kızı Meymune

13. Sem'un kızı Marya Kıbti

Muhammed'in bosadıgı kadınlar:

1. Dahhak kızı Fadime

2. Zabyan kızı Aliye

3. Kab kızı Mileyke

Muhammed'in nikahlayıp sonradan ayrıldıgı kadınlar:

1. Numan kızı Esma

2. Kays kızı Kuiteyle

3. Esma veya Seba (Sena) Binti Salt

4. Necdet kızı Selma

5. Huzeyl kızı Havle

6. Seraf binti Halife

7. Yezit kızı Amre El-Gifariye

8. Yezit kızı Hind El-Kitabıye

9. Davud kızı Mileyke

10. Rufaa kızı Nesatlsat

11. Kab kızı Esma

12. Haris kızı (Saire) Kuteyle

13. Amr kzı Senba/Seyba/Sabiye

14. Cündüp bin Dimre Cind-i'nin kızı

15. Serahil kızı İmeyme (Binti Cevn)

16. Muaviye kızı Amre

17. Süfyan kızı Seba (Sena)

18.Ümmül Haram

19. Hakim kızı Leyla

Muhammed'in mehir parasını ödemeden aldıgı kadınlar:

1. Haris kızı Meymune

2. Huzeyme kızı Zeynep

3. Ümmü Serik

4. Hakim kızı Havle

Muhammed'in cariyeleri:
1. Nefise
2. Cemile

Muhammed'in sözlendigi kadınlar:

1. Amir kızı Dubaa

2. Nuame Bel'anberi

3. Sehl kızı Habibe Ensariye

4. Cemre Binti Haris Bin Avf Bin Kab bin Zabyan

5. Sevde Kiresiye

6. Besame kızı Safiye

7. Ebu Talib'in kızı Ümmü Hani (Fagite)

8. İsmi bilinemeyen bir kadın

Muhammed'in bazı nedenler yüzünden evlenemedigi kadınlar:

1. Abbas kızı Ümmü Habibe

2. Hamza kızı Emame (Ammare)

3. Muhammed'e önerilen Baldızı

Muhammed'in ev islerine bakan cariyeler:

1. Bereke (Ümmü Eymen)

2. Emetullah binti Ruzeyme

3. Hudre

4. Redva

5. Sad kızı Meymune

6. Ruzeyne

7. Selma (Ümmü Rafi)

8. Marya (Ümmü Rebab)

9. Marya (Ceddetu'l Müsenna)

10. Ümmü İyas

11. Havle (Ceddetu Hafs)

12. Meymune binti Ebi Abis

13. Ümmü Dümeyre

14. Ümmü Ayas

15. Rebiha

16. Saibe

Hangi kaynaga, hangi bilgiye inanırsanız inanın fakat, görüldügü gibi bir gercek var ki, Muhammed begendigi bütün güzel kadınlara sahip olmaya calısmıs.

Sapiens

Akhenaton biyi bir bakın ozamna Muhammed  enden 26 yıl kendine 15 yaş büyük hatriceyle tek eşli olarak yaşadı  madem sizin dedğeiniz gibi biriydi  ve elinde imkan vardı daha erken yaşlardada bu özleliğini gösterir gzüel kaıdnalrı topladrı kimse de bir şey demeszdi

sadece laf olsuan diye ayzıyorunuz snaıırm birkaç foruma ayzıp birin yazıdğınız saçmalığı diğerinde delil olarak gösterip bilimsel lik idiasında bulunuyrosunzu aynen dün alıntı yaptığınız ergun poyraz gibi  ergenokon style

dares

o kadınların güzel olduğunu nerde biliyorsunuz?

prensesistar

islamiyet tarihi hiç bi zaman özel hayatı ele almadıki
diger tarıhlerde oldugu gıbı ama sapkın fıkırler merak edıyorlar
bunuda allahtan baska kımse bılmez bu yuzden bız ne kadar konusrsak konusalım
ne kadar yorum yazarsak yazalım
oraya benım adımıda ekleyebılırsınız
yanı bılmedgımız konusmadıgımız kadınlar
olmaıdıgımız bı tarıh kım ne kadar acık olabılır kı,
ve herseyden onemlısı
ben konuyu acan kısıyı tebrık edıyorum
bu nasıl bı ınanctır ınsan hıc bı sorgulamaz
yada hadı sorguladı neden bunu merak eder
banane Muhammedın eslerınden
ben soyledıklerıne anlattıklarını ve peygamberlık gorevı ıle ılgılenırım

gerısı benı ılgılendırmez
sapıens unutmayınız efendım
sızın sozunuz sukutunuzdan daha keskındır
bu yuzden lutfen bızlerı uzmeyın

uykucu

neden isa değilde muhammed yada davut musa değilde neden muhammed...

sadece meraktan soruyorum...:)

gobilibozo

Neden yazımı sildiniz diye sormayacağım zira hakaret ettim değilmi?Size şunu soruyorum o halde,hayatta olmayan,kendisini savunamıyacak olan bir insana nasıl olsa onu savunacak birileri çıkar diyerek hakaret etmesine izin veriyorsunuz da,yaşayan ve hakaret karşısında kendisini savunabilecek olan bir insana hakaret edilmesine(hakettiği halde)neden izin vermiyorsunuz?2 milyar insanın çok hassas olduğu bir konuda bu kadar pervasızca konuşulmasının devamı halinde bende aynı şekilde karşılık vermeyi sürdüreceğim,ya akhenaton kasıtlı olarak,rencide etmek,inancı aşağılamak,müslümanları provake etmek amaçlı açtığı başlıkları terkedecek yada bende ona rahatça hakaret edebileceğim yeter artık,inanmayabilir kendi seçimidir fakat inanan insanların kutsal buldukları şeyler hakkında saygı ve edep çerçevesini aşarak konuşamaz,biz saygı gösteriyorsak o da gösterecek...

SIFIR

akheneton un mesajındaki hakaretleri yazar mısınız ?

lebiderya

yormayınız kendinizi.
sadet önemlidir ve zaman.
zamanımızda önemli.
dikkatli kullanmak gerek
kısa ve öz olmalı.
varılmak istenen.
net ve açık.

Sapiens

en fazla konu açmak bilgi sahibi olmakmıdır sayın akhenaton
mesela şu an yazıdğım yazıyı a.froumauna yazmış olayım  ve sayın akhenton hakkında  diyeyim ki syaın akhenaton 1866 yılında osmanlı topraklarından amerikaya göç eden vasil efendinin(foğum 1836 ölüm 1903)inin  küçük oğlu dimitrinin(d:1874 ö:1936) 1906 yılında doğup 1929 da harwrda dan mezn olmuş  oğlu  Nick (os)Mango(nakis)[sonraları new jersey belediye başkanlığıd a         yapmıştır  Nick Mango nun 2 oğlu 3 kızı vardır   davit mango (d:1930)  vas(ili) [veysel] mango(d:1932  ölüm 1996) 3 te kızı var olduğunu söyledim kız en sonucunda önemli değil bu endnele yazmıyorum )  bizim ilgilendiğimiz kişi vasili mangodur yukarıda isminin yanına veysel eklmemin sebebini açıklıycağım şimdi  Vasili mango  lise tahsiliniş başarıyla biriktirdekne sonra   yabancı dilelrdeki baaşrısı ve Anadoludakikıöekenelrinden dolayı CIA nin ilkgidni,z çeker 1949 yılında  CIA nın eğitim birimleriyle bağlantıya geçer ve 3 yıl müddetince türkçe ve türk kültürü üzerine eğitim alır  Kore savaşından geri dönen türk askerlerinin arasında katılarak hafzıasını yitimiş bir türk askeri kılığına girer 1,5 yıl heybeliadaddkai sanatoryumda yattıktan sonra  sivil hayata dönemsi i,çin devlet tarafındna memuriyet verilir   vasil  kendi isteiğiyle (hafzıasını yitirmiş numarası yapıyor hala) Veysel imsini alır ve heybeli adada tanıştığı bir hemşireyle ilk evliliğini yapar
tayinini ankraya aldırıtır iç bakanlığında çalışmaya başlar  ilk eşinden orkun ve teymür ismli iki oğlu olur  ilk eşi nednei anlşaılmıyan bir eşkilde ölü bulunur  1962 de ikinci evliliğini yapr bu sefer eşi çalıştığı devlet dairesinden iş arakdaşı ayla hanımdır ayla hanım bizim akhenatonun ve veyselin 3 çocuğunun annesidir   ve çozukalrının hepsini amerikaya eğitime yollar bir mmeurun imkanları için olank dışı olan eğitim gerçekeleşir   vs vs  böyle gdier

Bforumunda yazraım ki,sayın Akhenaton Amerikan ajanı bir rum dur alın size belgesi derim ve yukarıdaki a forumundaki hikayyei delil gösteririm

C forumunda ise artık açıktan sayın akhenatonun  hain şahin ve  bilumum hıyanetle provaksoynalr alaklrını ayzabilrim delil olrakta a forumunu ve b forumunu gösteirim  ayrıca a forumunda faydalnmış başkalrı başka forumalrda yazmışsa onalrıda dleil olarak gösteririm

ç forumunda ise iş çığrından çıkar sadece belege ler 25 sayfa  tutmaktatdır

bilmem anlatabild mi

Sapiens

eni sveiyrouz akhenaton alsana diğer yanağımız