17.07.19/06:37

Kastelli olayının sosyolojik boyutu...

Başlatan fikir, 03.06.08/08:49

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fikir

Banker Kastelli...

Özal dönemi ve serbest piyasa ekonomisinin ilk nimetlerinden yararlanarak, bankerlik ve inşaat sektörünün en parlak ve isimlerinden Cevher Abidin Özden (Banker Kastelli) tabancasıyla intihar etmiş.

İntihar etme eylemi sıradan bir şey değil. Acaba Banker kastelli dolandırıcı değilde mağdur muydu?

Onu bu sona getiren olaylar kamuoyunun bildiğinden farklı mıydı?

Onu suçlamak en kolay olduğu için mi, kamuoyu hep bu yolu seçerek kendini rahatlatmaya çalıştı?

Kastelli, onca yıl dolandırıcılık değilde sadece adını temize çıkarmak için mi mücadele verdi?

Belki de kirlenmişliğin son haddinde onurlu bir ölümü seçti.

Banker Kastelli!..

Xantippi

hakkinda yillardir epeyce yazi okuduk kastellinin.ben olayin sosyolojik boyutuna deginmeyecegim...onun psikolojik durumundan bahsedecegim,sadece izlenimimi aktaracagim,onu bir cok televizyon programinda izledim,karsisindakini bir güzel susturuyordu,söz hakki,kisilik hakki diye bir seyden haberdar miydi?konusurken bagiriyordu,karsisinda konusmak icin normal bir insan degil,böyle tipleri cok görmüs,bu tiplerle cok ugrasmis,düsmüs-kalkmis,hayat tecrübesi fazla ve daha baska özellikleri olan bir insan olmak lazim diye düsündüm...böyle bir insanin kimse tarafindan ezilecegini düsünemem,cünkü bu tipler genelde ezici taraf olurlar...ama yinede bizim bilmedigimiz kim bilir neler vardi...

moon

Allah rahmet eglesin denir mi insan sonucta denir.

Xantippi

ne güzel demissin moon,tabii ki denir,denmelide zaten... :)