17.07.19/06:37

Ensest İlişki

Başlatan Hades, 31.03.05/15:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hades

hepimiz ademle havva nın çocuklarıyız.O zaman hepimiz birbirimizle ensest ilişki de bulunduk yada bulunacağız... ;D

Çeben

Ayıramadığımız bir nokta var , cinsellik güdümündeki bireyoluşsal ve soyoluşsal hareketler. Şimdi bir ensest tamamiyle bireyoluşsal hareketten kaynaklı bir durum içerisindedir. Yani sadece zevk için yapar bu işi yada herhangi bir egosunu tatmin etmek için. Kimse çoğalmak için ensest olmaz ki burda akraba evliliklerini ayrı tutuyoruz. Burda şunu iyi bilmek gerekirki cinsellik salt sex değildir. Salt sex kişiye tatminlik verir , ve sadece bireyoluşsal yani analdır. Ama cinsellik demek , bireyoluşsal + soyoluşsal yani anal + üretraldir. Ki bu şekilde yaşanmalıdır. İşte psikanaliz böyle der.

deniz

ensest ilişki sosyolojik, biyolojik, psikolojik, birey gelişimi vs gibi sebeplerle yanlış sonuçlar doğurur. bu yüzden antropolojik evrimde insanoğlu kendine bunu yasaklamıştır.

her türlü doğal/evrimsel süreç gibi ensest ilişkinin de toplumsal olarak yadırganması doğru bir durumdur.

ÝBRAHÝM TATLISES

yaw ben ensestim
ben 18 imekadar ablamla mağarada yaşadım
ne kimim nede kimsem vardı
yoksuldum öksüzdüm
mağaradaki taşları yerdik
her gece yatarkan ağlardım
bi gün kendimi ablamın yanında çıplak oalrak yatarken buldum
sonra  alla alla dedim kendime
sonra kaçtım istanbula geldim
sonrasını biliyosunuz zaten

asaf

vallahi tartışmanın başlarında akraba evlilikleri de ensest sayılır mı diye yorumlar da yapılmış. tıbbi sakıncaları dışarda bırakarak söylüyorum: birbirini nerdeyse hiç görmemiş kuzenlerin ya da başka şekillerde aralarında kan bağı olan iki insanın arasında ilişki gayet de mümkün olabilir ve hiç de iğrenç değildir bence, enseste de girmez. misal ben nerdeyse 20 yıldır görüşmediğim ve gördüğüm zamanları da zaten hatırlamadığım amcamın kızını görüp de aşık olursam bunun neresi iğrençtir ki? sonradan veya önceden farketmez onun kuzenim olduğunu söylemeleri hiçbirşeyi değiştirmez.

bu arada ben de sanki yolunu yapıyormuşum gibi oldu :)

depresif

Asaf uzakta gormedıgın ama asık olabılecegın bı amca kızı var galıba :P

ben akraba evlılıklerını daha dogrusu ıkıncı,ucuncu derece akraba evlılıklerını ensest olarak gormuyorum.  teorıkte akraba evlılıklerı ensest gıbı gorunuyor ama pratıkte degıl bence. ama gunumuzde ensest ılıskı anlayısı anne ogul;baba kız arasında yasanan ilıskılerden ıbaret. benımde kafama empoze edılen acıklama bu. kendı ensest kavramıma gore ensest ılıskı cıbılıyetsızlıkten baska bısey degıldır. akıl almıyor kı bır baba kızına sehvetle bakabılsın.....

eczacý

aile içi cinsellikle kıyaslandığında akraba evliliği çok masum ve kabul edilebilir kalıyo bence de

marla

bişey duymuştum babnın kızna şehveti asla uyanmazmış.bu konu hakkında bilgisi olan var  mı?

son tango

aslında,daha başka bişi var,şehvet diil tabii,ama en büyük aşklar ''ana-oğul'' veya ''baba-kız'' arasında ve karşılıklı olarak yaşanmıyor mu?
ki bu yüzden kızlar ''baba'' oğlanlar ''ana'' motifli kadınlar peşinde oluyorlar,hatta babasından nefret bile eden kızın yine de babasına benzeyen erkekleri seçtiğini biliyorum..

marla

ana oğul arasındaki aşk baba kız arasındaki aşk öğrenilmiş bi davranış.çocukluk döneminde çocuğun anne babyı örnek almasıyla başlıyor bu bağımlılık.zamanlada ne olursa olsun  alışkanlıklardan vazgeçilmiyor ve belkide ebeveynleri gb insanlarla evlenmek istiyor çocuklar.şehvette ise kimyasal bişey var,içten gelen.