26.06.19/06:53

Ensest İlişki

Başlatan Hades, 31.03.05/15:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

son tango

madem şehvete dönüyoruz, roma uygarlığını incedin mi? ensestin daniskası o dönem oralarda yaşandı ..bi göz atarsan daha fazla bilgilenirsin sanırım ..

depresif

ya ben bu konuyla ılgılı bı hıkaye duymustum. adamın 3 tane kızı var. kızlarıyla oynarken bı tane kızını kucagına alınca tahrık oluyor adam. ve kafayı yıyecek duruma gelıyor. ben kızıma nasıl boyle bısey duyabılırım dıye. hocanın bırıne gıdıyo durumu anlatıyo. hoca adama dıyokı bu mumkun degıl. bı baba kızına boyle seyler hıssedemez. Allah buna musade etmez. bu ıste bı ıs var. sen karına bı sor o cocuk gercekten senın mı ... adam karısınada anlatıyo olayı. karısı soylemek zorunda kalıyo. ıste tecavuze ugramıs. ama kocasına soyleyememıs vs vs vs. yanı kız adamın oz kızı degıl. bence ınancla alakalı bı durum. Allah a ınanan bırıyım. ben bu nedenle ensest ılıskının varlıgına pek sıcak bakmıyorum. boyle bısey var mı onu da bılmıyorum. yasadıgım bısey degıl kı? duyduk gorduk sadece. arkadasım vardı bı tane onun basına boyle bısey gelmıs. bana anlatmıstı. samımı soyluyorum ılk tepkım hassttır lan olmustu.demek ıstedıgım belkı boyle bı ılıskı turu yoookkk ;) yani ensest ılıskı nedır ne degıldır ıyıce bı ogrenmek lazım. etraftan ne duyduysam ne haberı okuduysam onlardan kaptıgım bılgılerle sekıllenen bı kavram.

o zaman dedıgınıze bakılırsa ensest ılıskı tanımını gozden gecırmek lazım. bırebır ılıskı olmaktan cıkar. ve cınsellıgı aradan atmak lazım. cunku eger dedıgın gıbı ben babama benzeyen bı adamla evlenceksem o adamla sevısırkende babamı hayal etmem lazım kı soyledıgın sey su an kı ensest ılıskı kavramına otursun....

torq

İnsan, hayvandan uzaklaşma ve evrilme sürecinde, üremesinin önündeki engelleri deneme yanılma yöntemiyle yok etmeyi başarmıştır. Hayvanların kendi yakınlarıyla cinsel ilişki kurmalarında bir sakınca olmadığı için insanlar da ilk dönemlerde bunu önemsememişler ancak sakat ya da ölü doğan çocukların hangi nedenle böyle olduklarını anlayamadıkları için uygulamaya devam etmişlerdir.

İşin özünde cinselliğin sınır tanımaması ve özellikle erkek anatomisinin her an cinsel açıdan kendisini eyleme geçmeye zorunlu hissetmesi yatmaktadır. Doğa tarafandan üremenin itici gücü olarak seçilen erkek, dişi olarak değerlendirdiği her canlıyı birer potansiyel üreme aracı olarak gördüğünden, ayırım yapmadan kendisini rahatlacak "nesne"ler arar ve bulur çünkü içgüdüler engel tanımaz.

Aradan geçen sürede deneme yanılmanın sonucunda akraba evliliğinin bazı imalat hatalarına yol açtığını anlayan insan, dinler aracılığıyla yasaklar getirmiş, daha sonra bilimsel bulgularla bunları kesin olarak yasaklamıştır. İnsanın evrilme sürecinde geride kalanlar, yani ilkel toplum özelliği gösteren feodal ilişkilerin sürdüğü topluluklar, bu aşamadan geçemedikleri için akraba eviliklerine sıcak bakarlar. Kentleşme sürecini yaşayanlar gelişimlerini hızlandırdıkları ve özellikle erkekler "nesne" arayışlarını başka "nesne"lere yöneltecek alanlar buldukları için ailelerindeki "nesne"lerden uzaklaşmayı başarırlar. Doğal olarak kendisini geliştirerek bireysel evrimini tamamlamaya çalışan kişileri bu tanımlamaların dışında tutuyorum.

denge

Diicektim ki rayiha'ya; diyelim ki bir baba ve kız birbirlerini tanımıyorlar ve sonra birşekilde karşılaşıyorlar. Sonra aralarında elektrif, trafo meselesi oluyor. Şimdi senin bu söylediğine göre hiç elektriklenme falan olmamamsı lazım.

Bu tip şeyler sadece şartlanmışlıktır. Yaşadığımız toplumda bu yasak olmasaydı herkesin bu tip ilişkileri olurdu. Ensest ilişkiyi savunmuyorum bu arada aman yanlış anlaşılmasın.

İslam inancında Adem'in çocukları birbirleriyle evlenmişlerdir rayiha, bunu da bi düşün. :)
Tango ben kafadan da hasta oldum galiba. :(

marla

o zaman dedıgınıze bakılırsa ensest ılıskı tanımını gozden gecırmek lazım. bırebır ılıskı olmaktan cıkar. ve cınsellıgı aradan atmak lazım. cunku eger dedıgın gıbı ben babama benzeyen bı adamla evlenceksem o adamla sevısırkende babamı hayal etmem lazım kı soyledıgın sey su an kı ensest ılıskı kavrama.....

babaya benzeyen biriyle evlenme isteği babaya duyulan şehvet değildir babaya alışkanlıktır diyorum.bu nedenle ilişki esnasında bu tarz bişiden söz edilemez.

marla

özellikle çocuk konusunda uzmanlaşmakata olan biri olarak ben de pek bişey söyliyemiyorum bu konuda uzun araştırmalar yapmam gerekicek sanırım mutlak bu konuda bilim bişleyler söylüyordur. :)

torq

Alıntı yapılan: denge - 01.05.07/13:07
Diicektim ki rayiha'ya; diyelim ki bir baba ve kız birbirlerini tanımıyorlar ve sonra birşekilde karşılaşıyorlar. Sonra aralarında elektrif, trafo meselesi oluyor.

Bu konuyu işleyen 1978 yapımı bir film vardır. Güzel ve çekici bir kız (Nastassia Kinsky) 17 yaşındadır ve 50 yaşında bir adama (Marcello Mastroanni) aşık olur. Ancak ilişkilerinin ilerlemesiyle adam, aşık olduğu kişinin kendi kızı olduğuna ilişkin kuşkular duymaya başlar. İlgilenenler için link aşağıda.

http://www.imdb.com/title/tt0077373/

asaf

Alıntı yapılan: rayiha - 01.05.07/12:39
bişey duymuştum babnın kızna şehveti asla uyanmazmış.bu konu hakkında bilgisi olan var  mı?

bir de kardeşlerin arasında çekim olmayacağı söuylenir. sanırım ter kokuları birbirlerine itici gelirmiş ki normalde çoğu zaman en güçlü afrodizyaktır :)

morhüzün

sadece sonuçlara değil sebeplerede bakmak lazım asıl önemli olan ensest neden var? ensesti doğuran sebepler psikolojik sebeplerle mi sınırlı yoksa bunun sosyoljik ekonomik sebepleri de var mı ? ülkemizde neden yaygın? toplum içinde ensest üzerine bir sürü örnek varken neden saklanıyor?

Sapiens

ensest de iki tarfında gonullu olması mı gerekiyor yoksa aile içi tecavüzemi ensest diyrouz ayrıca  dayı/yeğen teyze/yeğen hala/yeğen amca/yeğen arasındaki ilişkielrde enseste  girer
hatta çerkezler ve boşnaklarda kuzenler le olan ilişkielrde ensest syaılabilir