26.06.19/06:52

Ensest İlişki

Başlatan Hades, 31.03.05/15:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SivanA_SimyacI

Ensest ilişki Türkiyenin ve dünyanın gizli bir gerçeğidir özelikle bu ilgi ve ilişkiler müslüman ülkelerinde daha çok önplandadır bunun sebebi bizler seksi bir tabu olarak algılıyoruz bizler seksi tabu olarak algıladığımız için ne toplum için de ne okullarda bunu konuşarak bu konuda bilgi sahibi olamıyoruz.Cinsel ilişkilerin normali dahi konuşlsa toplum için de bunu konuşan kişiye hoş bakılmaz çünkü bu insanların beyninde yıkamadıkları bir tabudur insanlar toplum içinde seks deneyimleri kazanamayınca içinde bulunduğu aile ortamında çeşitli ilgilere sahip olabiliyor bir çok erkek veya kadın farklı cinsleri rahat giyinir ve otururken ancak ev içinde görmekde,peki bunlara rağmen ensestlik doğya aykırımı?Bence aykırı değil cinsellik insana özgü bir şeyse ensestlikde cinselliğin içinde bir olguysa ensestlik doğal değildir demek yanlış olur günümüz dünyasındada süregelen zaman içinde de ensest ilişkiler görülmüştür özelliklede yunan mitolojisinde freudun izlenimleride açık!

...σzαη...

hic kuzen evliligi ensest falan olur mu ...

benim annemle rahmetli babam amca cocuklari , tamam ben belki biraz gerizekaliyim :) ama,bu kesinlikle ensest degildir ....


Sapiens

Alıntı yapılan: SivanA_SimyacI - 21.06.07/14:09
Ensest ilişki Türkiyenin ve dünyanın gizli bir gerçeğidir özelikle bu ilgi ve ilişkiler müslüman ülkelerinde daha çok önplandadır bunun sebebi bizler seksi bir tabu olarak algılıyoruz bizler seksi tabu olarak algıladığımız için ne toplum için de ne okullarda bunu konuşarak bu konuda bilgi sahibi olamıyoruz.Cinsel ilişkilerin normali dahi konuşlsa toplum için de bunu konuşan kişiye hoş bakılmaz çünkü bu insanların beyninde yıkamadıkları bir tabudur insanlar toplum içinde seks deneyimleri kazanamayınca içinde bulunduğu aile ortamında çeşitli ilgilere sahip olabiliyor bir çok erkek veya kadın farklı cinsleri rahat giyinir ve otururken ancak ev içinde görmekde,peki bunlara rağmen ensestlik doğya aykırımı?Bence aykırı değil cinsellik insana özgü bir şeyse ensestlikde cinselliğin içinde bir olguysa ensestlik doğal değildir demek yanlış olur günümüz dünyasındada süregelen zaman içinde de ensest ilişkiler görülmüştür özelliklede yunan mitolojisinde freudun izlenimleride açık!müslüman ülkelrde ön plandadır ne demek?


Ayrıca deneyim kazanmak da ne demek.


Tarihte bazı şeylerin yaşanmış olması bir şeyin doğru olduğunu mu gösterir.


Ailenizden biri öldüğünde onu yermisiniz siz.(tarihte goruulmuştur hala da gorulmekte olan bolgler vardır)

cene

ensest ilişkinin bizim gibi toplumlarda onaylanacak hiç b ir tarafı yok...
akraba evlilikleriyle ensest ilişkilerin ne alakası var onu anlamadım...
şuna karşıyım bir kızın veya erkeğin zorla kuzeniyle yada ikinci dereceden akraba olan bireylerle zorla evlendirilmesine.........
ama bunu birde tam tersini düşünelim...iki kuzen birbirine aşık oluyor ve gerçekten birbirleri için yaratıldıklarına inanıp evleniyorlar...
şimdi bunun  neresi sapkınlık yada ensest ilişki...........
aslında  bu konuyu işleyen ismini hatırlamıyorum ama yanılmıyorsam wietnemlı yada çinliydi yönetmen....filminiin adı ihtiyar delikanlı...gerçi öç alma üzerine gelişen bir film ama sebep ensest ilşki...ve ilginçtir ...bulursanız mutlaka izleyin....canneste büyük ödülü almış bir film

Sapiens

Kore idi şimdi amerikalılar çekiyor o filmi ama o filmde iki ensest durumu sözkonusu ikincisinde tarfalrın çokda gunahı var sayılmaz

cene

ewet doğru...o filmi izlediğimde binlerce yıllık değer yargılarım nerdeyse iflas etmiş we bunu sanatın gücü olarak yorumlamıştım...bu cümle etrafımda çok kullanılırdı ama galiba bana ne olduğunu anlatan o film olmuştu.......

depresif

28.06.07/08:19 #36 Son düzenlenme: 28.06.07/09:00 depresif
[yt=425,350]qT5ZQ4NuHhE[/yt]


akraba evililiğindenmiş... buraya yakışır herhalde..

Sapiens

Aşk ı freud anlayabilmiş değil ki insan annesine aşık olur 
hetero sexüel bir erkek yine heterosexüel bir erkeğe aşık olabilir
Aşkın içinde illede şehvet ve cinsellik olmaz ki
önce aşkın içini boşaltıp sonra boşalan eyre ne kadar domuzluk varsa koydular 
sonra bakın boyle bakınşöyle dediler
Ayrıca her kuzen evliliği ensest değildir kuzen evlilikelrinden doğan çocuklar hep sakat değildir
Bir kaç sene önce gzteelrde yayımlanmıştır adam kızını hamile bırakmış ve sonra da çocuk doğmuştu gayet sağlıklı idi
deniz

Bir babanın öz kızına tecavüzü

Pendik'te bir ilköğretim okulunda yaşanan olayda; psikolojik olarak gergin bir ruh haliyle, etrafındakilere, okuldaki arkadaşlarına en ufak bahanelerle sürekli bağıran, çağıran A.K. sınıf öğretmeninin dikkatini çekmişti. A.K.'nin geçimsiz kişiliği, arkadaşlarının onu sürekli kızdırmasına ve alay etmesiyle doruk noktasına ulaştığında sınıf öğretmeni devreye girmiş ve bu anlaşmazlıklara ve münakaşalara müdahale etmişti. A.K.'nin geçimsiz, problemli bir kişi olduğunu düşünen sınıf öğretmeni bu durumu, gerekli görüşmelerin yapılması ve olabilecek problemlerin çözüme kavuşturulması için okul rehber öğretmenine bildirmişti. Rehber öğretmenin henüz 14 yaşındaki bu küçük kızın agresifliğinin nedenlerini öğrenmek için yaptığı görüşme sırasında, A.K.'nin gergin, rahatsız ve uyumsuz davranışlarının nedeni ortaya çıkmıştı. Küçük kız, öz babasının 11 yaşından itibaren kendisine cinsel tacizde ve tecavüzde bulunduğu gibi korkunç ve iğrenç şeyler anlatmıştı.

Küçük kız ayrıca, evlendiği 1.5 yıldan beri kendilerinden ayrı yaşayan üvey ablası B.D.'ye de durumu anlattığını söylemesi üzerine rehber öğretmen A.K.'yi yanına alarak üvey ablanın evine gitmiş, olayın doğruluğunu araştırmaya başlamıştı. Üvey ablanın da bekarken kendileriyle birlikte kaldıkları evde, babasının küçük kızı yatak odasına tek başına çağırdığını gördüğünü ve kendisine de cinsel tacizde bulunduğunu söylemesi üzerine rehber öğretmen telefonla durumu İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bildirmiş onlar vasıtasıyla da olay, emniyet müdürlüğü yetkililerini harekete geçirmişti.

Polis, küçük kızın babasının 1.70 boylarında, 40 yaşlarında, bıyıklı, siyah saçlı ve esmer tenli bir fiziğe sahip olduğu bilgisini alıp süratle ailenin yaşadığı konuta hareket etmişti. Konuttan dışarı çıkmakta olan baba Y.K.yakalanarak gözlem altına alınırken anne Ş.K. ile üvey abla B.D. emniyet müdürlüğüne davet edilmişti.

Henüz 14 yaşındaki A.K. uzman dedektifler ve psikologların desteğiyle ifadesi alınmıştı.- Okuduğunuz okulun rehber öğretmeni ile yapmış olduğunuz görüşmede öz babanız olan Y.K. tarafından 11-12 yaşlarında iken tecavüze uğradığınızı ve bu tecavüz olayının aralıklarla devam ettiğini, kötü muamele ve dayağa maruz kaldığınızı beyan ederek yardım talebinde bulunmuşsunuz. Bu konular hakkında bildiklerinizi anlatır mısınız?-Yukarıda belirttiğim adreste öz annem olan Ş.K, öz babam olan Y.K. ve öz kardeşim olan R.K ile birlikte yaşamaktayım. Pazartesi günü okuduğum okulda bulunan rehber öğretmene giderek ailemle ilgili sorunlarım olduğunu söyledim. Kendisi beni rehberlik odasına çağırdı. Ben çok utandım ama daha fazla dayanamayıp, babamın 11-12 yaşlarında iken tecavüzüne maruz kaldığımı ve bu tecavüzlerin aralıklı olarak devam ettiğini anlattım. Öğretmenim bana bu konuda yardımcı olacağını söyledi. (Yazının devamı yayına uygun olmadığından kesilmiştir.)

-Annenizin sizin yanınızda olduğu sırada, Öz babanız tarafından kendi odasına çağrıldınız mı, odaya gitmemek için direndiniz mi? Bu konuda annenizin bilgisi de var mı?

- Öz babam annemin bizim odada kaldığı sırada beni kendi odasına çağırıyordu. Annem benimle birlikte yatıyordu. Babam annem uyuduktan sonra beni yanına çağırıyor,"Gel bana masaj yap" diyordu. Ben gitmek istemiyordum, ağlıyordum ancak ben gitmek istemediğim zaman babam beni alarak odasına götürüyordu.  (Yazının devamı yayına uygun olmadığından kesilmiştir.)


- Üvey ablanız B.D. ile evlenmeden önce aynı odada mı kalıyordunuz, üvey ablanızın sizinle birlikte kaldığı zamanlarda babanız size karşı cinsel taciz veya tecavüzde bulundu mu ve sizi odasına geceleri çağırdı mı?

- Üvey ablam B ile evlenmeden önce aynı odada kalıyorduk.  Üvey ablam birlikte kaldığımız zamanlarda babam aralıklı olarak beni odasına çağırırdı. Ablam babama niye bu kızı çağırıyorsun, herkes kendi yerinde yatsın diyordu ancak babam sen karışma diyordu (Yazının devamı yayına uygun olmadığından kesilmiştir.)

- Babanız size en son ne zaman cinsel taciz ve tecavüzde bulundu?

- Ramazan ayının 2.günü annem ev işleri ile uğraşırken babam beni odasına çağırdı (Yazının devamı yayına uygun olmadığından kesilmiştir.)- Başınızdan geçtiğini beyan ettiğiniz bu olaylardan sonra ne yapmak istiyorsunuz?

- Ben bu olayı yaşadıktan sonra çok düşündüm, evden kaçmak istedim ama babam beni bulur ve döver diye korkuyordum, ben bu olaylara daha fazla dayanamadığım için Rehber Öğretmenimize durumumu anlattım ve yardım talebinde bulundum. Babamın yaklaşık 2 sene cinsel tacizine ve tecavüzüne maruz kaldım, bu yüzden davacı ve şikayetçiyim, ben eğitimime ve öğretimime devam etmek istiyorum. Devlet koruması altına girmek istiyorum ve güzel bir yurtta kalmak istiyorum.

Sonuç: Henüz 11 yaşındaki öz kızına tecavüz eden baba Y.K. tutuklanırken, küçük A. İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nce koruma altına alınmıştı.Psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tahran'ın yorumu:Yapılan istatistiklerde çocukların yüzde 90'ı nın ergenliğe kadar yeterli psikososyal olgunluğa erişmedikleri görülüyor. Normal ergenlikte de zaten bir kimlik karmaşası yaşanıyor, yeterli bir psikososyal olgunluk oluşmuyor. Bu olgunluk oluşmadığı için de çocuklar enseste ve cinsel istismara açık oluyor. En büyük özellikleri ise bu yaştaki çocukların savunmasız oluşlarıdır. Büyükler, çocukların bu savunmasız oluşlarını kullanarak onlara karşı fiziksel  ve duygusal baskıyı kullanabiliyor.

Ensest ilişkilerin yaşanmasında çeşitli nedenler olabilir. Analiz edildiğinde bunun psikolojik boyutunun olduğu görülür. Şizofren hastalıklarında ensest vakalarına rastlanır. Şizofren bir akıl hastalığıdır. Şizofren hastalarında iyilik, kötülük kavramı gelişmemiştir veya bozulmuştur. Zeka geriliği olan bu kişiler, eğer cinsel hezeyana sahipse cinsel saldırılarda bulunarak karşındaki kişileri öldürebildiği gibi, aynı zamanda da ideal mağdurlardır. Yani bu kişiler cinsel amaçlı kullanabilirler. Bu nedenle birinci olarak ruhsal hastalıklar diyebiliriz.

İkinci olarak, enseste yüzde 70 eşlik eden bir alkol faktörü var. Bu da kişinin beyninde kontrol mekanizması bozulduğunda ortaya çıkar.

Üçüncü olarak çocuklar arasında da ensest olayları yaşanabiliyor, Ergenlik öncesi ensest olayları çocuklar arasında yaşanabiliyor. Çünkü 7 ile 14 yaşı arasındaki çocukların en önemli özelliği, cinsellikle ilgili kavramların henüz gelişmemiş olmasıdır. Cinselliğin ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Kafalarında cinselliğin anlamı olmadığından bunu bir oyun gibi görüyorlar. Özellikle 10 yaş öncesi çocuklarda bu böyle görülüyor. Bu yaşta yaşanan kardeşler arasındaki ilişki hoşlanmaya bile dönüşebiliyor.

Diyelim ki, 7 yaşın üzerinde bir kız ve erkek kardeş aynı yatakta yatıyorlar. Oyun şeklinde başlayan bu durum bir müddet sonra  ensest olarak ortaya çıkabiliyor. Bu yaştaki çocuklarda gerçek ve mahremiyet kavramı henüz yerleşmemiştir. Bu kavram oluşuncaya kadar çocuklara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu tür özellikleri olmadığı için duygularını kontrol etmesini beceremiyorlar. Bu olayı oyun olarak gören çocuklar, bu işi gizli yaptıkları ve kimsenin de farkına varmadığı için sürgit devam ettirebilirler.

Dördüncü olarak 'anti sosyal kişilik' olabiliyor. Bu kişilerin beyinlerinin suçluluk vi pişmanlıkla ilgili alanı iyi gelişmemiştir. Bu nedenle de bu kişiler suç işlemeye devam ederler. Anti sosyal bir anne ve baba da ruhsal bir hastalık olmasa da ensest ilişkiye girebilirler.

Beşincisi ve günümüzde en önemlisi ise, pornografi ve İnternettir.

Ebeveynleri pornografinin yaygın olması en büyük tetikleyici unsur. Bir baba alkollü olarak pornografi seyrediyorsa eğer o esnada yanında bulunan kız çocuğuna yanaşabilir. Aşırı porno izleyen kişilerde artık mantık değil değil duygular ön plana çıkıyor. Ayrıca pornografinin sarhoşlaştırıcı bir etkisi vardır. Kişinin mantık kontrolünü, cinsellikle ilgili yargılarını da bozuyor. Amerika'da bu konuyla ilgili yapılmış bir araştırma var. Amerika Başsavcılar Kurulu, 'erotik materyaller ve pornografik yayınlarla, cinsel suçlar arasında sebep-sonuç ilişkisi vardır' şeklinde bir rapor yayınladı.

alıntı

nisan

Anti sosyal anne baba kismi cok ilginc dogrusu...