26.06.19/06:49

Ensest İlişki

Başlatan Hades, 31.03.05/15:36

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kmnzm

Müslüman, Hristiyan, Yahudi. Bu tür ilişkiye giren sadece ''hayvan'' dır. Dini, mesebi ne olursa olsun.

ice cream

insan tarihine baktığımızda ilkel dönemlerde ensest yaygın bir yaşayış bu bakımdan, bir zamanların "olağan" sayılanıdır. şimdi, bizim bunu "yasak" olarak anmamız dikkate alınırsa, ileride bugün "normal" sayılabilen bir şeyin de "yasak" olarak anılabileceği düşünülebilir.100 yada daha fazla veya az bir süreçte ensest toplum tarafından ahlak dışı olmaktan çıkacak.

örneğin şunu ele alalım. bugün anneler oğlan çocuğunu, babalar ise kız çocukları seviyor. bu kanımca çok masum bir cümle değil sanki bunu söyleyen insanlar yokluyorlar toplumu acaba olabilir mi diye? iki anne konuşuyor. birinci anne "anneler hep erkekleri sever nasıl olsa" diğer anne "erkek çocuk sevilmez mi" diyor. paslaşıyorlar aralarında . bu arada çocuk ne yapıyor? en masum haliyle hiç bir şeyden habersiz annesi ve arkadaşının üstünde kurdukları fantaziden habersiz. tabi bunun tam tersi de geçerli kızlar babalara erkekler annelere düşkün. 20 yıl sonra muhabbet nereye varacak mesela ya da daha uzun sürede..

bu kültürel değişim evriliyor sürekli ve rakamsal olarak artıyor.bir noktaya geldiğinde tüm ahlaksal değerleri yıkacak ve o zaman ensest yapmayanlar ahlak dışı olarak görülecek. Tabi konu bununla da bitmiyor. ensestin ahlak dışı olduğu zamanlarda tarihsel yandaşları var -pedofiller, zoofiller, nekrofiller vs..- bunlarda özgürleşecekler yani insan oğlu çığrından çıkacak. cinnet noktasını aşacaklar ne buluyorlarsa onla ilişkiye girecekler. her türlü jargon değişecek. her şey benim aklıma mesela işçileri görüyorum slogan atıyorlar 1 mayısta "işçiler elele haydi enseste" gibi.. uzatılabilir daha tabi..

fade to black

ilkel dönemlerde aslında ensestin yaygın olması normal. o donemlerde insanların fazla şeçenekleri olmadıgından enseste yönelmeleri normal.. o zamanki sosyal yaşam düşünüldügünde msnde kız tavlama sansları da yokmus hanii :) ama şimdi mantıklı gelmiyoo..

anka

Alıntı yapılan: tufalya - 17.08.07/13:41
Yani şeffaf bir insan! İşte insan denen hayvan artık beyninin yüzdesini arttırmayı hızla öğrenmenin yollarını araştırmaya başladı bile. Bakınız Evangelizmin dünya üzerindeki hakimiyeti! Bakınız İllüminate'nin eskiye göre şeffaflığı ve alanını genişletme çabaları. Ve Maya'ların 2012 takviminin son hızla sorgulanması!


Ne alaka anlayamadım?

kahtalý_nietzsche

Ensest ilişki evrimsel olarak ilkel insan tarafından yaşanmış ve evrime sekte uğrattığından ,belli deneyimler genlerimize kodlanmıştır.(koku vs. gibi)
Birşey evrime ters ise, insanoğlu bunu çeşitli deneyimlerle reddeder.
Bilinç evrimin ilerleyişi doğrultusunda ilerler.(bazen zorlansa da mutlaka...)


kahtalý_nietzsche

Bu arada bugün hala Afrika'nın bazı ilkel kabilelerinde, ensest ilşki meşru eşkilde -gelenek,kültür olarak- yaşanıyor.
Yine bir alıntılamayla, "ahlaksal olay yoktur ahlaksal yargı vardır" Nietzche.

^^MeDuSa^^

ensest e tabi ki herkes gibi bende karşıyım..dediniz gibi geçmişte insanların seçme şansları pek yoktu beyin kapasitelerinin azlından mıdır nedir insani duygulardan yoksundurlar ama insan insandır bence hangi devirde olursan ol doğurdun yavruyla birlikte olabilecek nasıl bir beyindir bu  aklım almıo:(insanlarda vahşet yokmu şimdi var ..geçmiştede vardı..ya da sevgi denen olay her devirde vardı homo rudolfensisten erektusa habilise sapiens e.. şimdi de var ..enses te öle eskide de vardı şimdi de var..ben bunun altında yatan dürüyü merak ediyorum? 

^^MeDuSa^^

evet antropolog olarak insanları anlamaya çalışmam hata mı?

apoptozis

ensest ilişki ahlaki olduğu kadar türümüzün geleceği içinde oldukça tehlikeli bir davranış zira özürlü olarak dünyaya gelen çocuklara bunları yaşatmaya kimsenin hakkı yok böyle bir şey yapılmasına bende karşıyım

^^MeDuSa^^

engelli kelimesinin daha doğru olduna inanaraktan..engelli insanların engelli bireyler meydana getirmesi gibi insanlıkta içten içe çürümekte...bu olaya da en çok kızan hitler dir heralde :)
bende kaçmamalrı için anlamaya çalışıorum ya...